Jeżeli jesteś osobą, która interesuje się Joomla! lub innymi CMS-ami (Wordpress, Drupal, Prestashop itp.) to doskonale wiesz,iż największą cechą dodatnią systemów to nie System Zarządzania Treścią sam w sobie, a specjalnie wykreowane dla nich rozszerzenia. Dla Joomli za takie dodatki powinniśmy uznać Komponenty (po ang. components). Komponenty to elementarne, jednakże najbardziej skomplikowane częsci CMS Joomla!. Ilość opisywanych rozszerzeń stworzonych z myślą dla Joomla! z pewnością zawiera się nie w setkach a w tysiącach. Warto pamiętać, iż grupa społeczna tego Systemu Zarządzania Treścią ciągle się powiększa i pisze nowe ipionierskie rozwiązania. Posługując się przykładem: rozszerzeniem przygotowanym z myślą o Joomla jest JSitemap, JUX Mega Menu bądźFacebook Wall Feeds Również Pośród tych pluginów znajdziemy komponent - BuaXua Floating.

Ciutkę słów o BuaXua Floating

Rozszerzenie BuaXua Floating to praktyczny wzór wyjaśniającym to jak w kilku nieskomplikowanych działaniach jesteśmy w stanie wpłynąć na ilość proponowanych przez CMS zastosowań, które dotąd nie do końca były dostępne, bądź mieliśmy z nimi kontakt w okrojonym zakresie. Warto przypomnieć, iż "suplementy" do Joomla! ( wśród nich np. JSitemap lub JUX Mega Menu bądź właśnie BuaXua Floating) zezwalają na wyposażenie portalu internetowego w powyższe funkcje i treści bez konieczności wpływania na oryginalny kod CMS Joomla!. Taka metodagdy zastosujemy odpowiednią ostrożność i uwagę w konsekwencji pozwoli nam na "eksperymentowanie" z funkcjonalnością własnego portalu w miarę bezpieczny sposób, oraz co ważne - bez znajomości zasad programowania.

Rozszerzenie BuaXua Floating nie posiada funkcji, której szukam.

Jak postąpić w przypadku gdy zainstalowanydodatek BuaXua Floating nie ma funkcji, na której bardzo nam zależy lub, której oczekiwaliśmy, że w nim znajdziemy? Cóż sytuacja zdaje się być stosunkowo prosta. Tak jak to zostało nadmienione w powyższym akapicie, komponenty w podstawowej wersji, (przeważnie darmowej) nie dysponują wszystkimi funkcjami. Z tego względu najlepsze rozwiązanie sytuacji to poszukanie czy opcja, która jest dla nas istotna nie jest czasami dostępna w wersji rozszerzonej (płatnej). Twórcy dodatków szczegółowo zawierają w specyfikacji, które z wymienionych funkcji są dostępne w darmowej wersji komponentu, a które extra w płatnej. Zostaje nam znaleźć, czy być może to na czym nam zależy i czego poszukujemy nie jest udostępniane odpłatnie.

Drugim sposobem jest...poszukanie odmiennego komponentu. Kolejny raz przypominamy – rozszerzeń do Joomla! przeszło kilka tysięcy (już ponad 8!). Dlatego naturalny wniosek, że niektóre funkcje, które są przedmiotem komponentu po prostu się powtarzają. Wejdź w otchłań Joomlowego świata i odszukaj komponent zbliżony do BuaXua Floating, a nawet może i odpowiedniejszy!

Istnieje jeszcze trzecie wyjście :). Możesz po prostu zlecić zbudowanie dodatku szytego na miarę, wtedy program będzie idealnie dostosowany do Twoich potrzeb. Komu zlecić powyższą pracę.

Co jeszcze musisz wiedzieć?

Skąd ściągnąć BuaXua Floating

Najbezpieczniejszym i najwygodniejszym rozwiązaniem na pobranie każdego rozszerzenia jest wejście na oficjalną witrynę rozszerzeń CMS Joomla: https://extensions.joomla.org i wyszukanie interesującej nas wtyczki (czyli w tym wypadku BuaXua Floating) :-) Strona extensions.joomla.org jest miejscem, w którym Joomlersi - bo tak mówią o sobie pasjonaci Joomla! bez przerwy aktualizują oraz publikują nowe rozwiązania dla Joomli - bądź z nią na bieżąco!

Mamy nadzieję, że przekazane przez nas informacje na temat BuaXua Floating będą dla Was przydatne. Jeżeli mimo to potrzebujesz pomocy z tym dodatkiem, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie to dla Ciebie "czarna magia" - napisz lub zadzwoń. Przedstawimy Ci korzystną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Bezpieczne korzystanie z programu BuaXua Floating

Zapewne niektórzy spośród Was zastanawiają się nad tym czy komponent dla CMS Joomla! - BuaXua Floating jest bezpieczny . W tym miejscu najistotniejszą kwestią powinno być dbanie o jego aktualność. Najprostszym sposobem na aktualizację BuaXua Floating to wykonanie "update" z poziomu panelu zarządzania CMS. W sytuacji, gdy nie możemy przeprowadzić w/w aktualizacji poprzez panel zarządzania, to pamiętajmy, że prawie zawsze najnowszą wersję odnajdziemy na stronie internetowej twórcy oraz na https://extensions.joomla.org/ Podsumowując. Zapamiętajce! Niezależnie, czy jest to rozszerzenie BuaXua Floating,JSitemap, JUX Mega Menu receptą na bezpieczeństwo jest aktualność rozszerzenia, a przy tym również aktualność...CMS Joomla!

Chcesz zlecić instalacje lub konfigurację witryny? Skontaktuj się z nami!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.