Rozszerzenia a Joomla

Ten kto posiada Joomla albo innego CMS (Wordpress, Drupal, itd.) wie, że rzeczywistą siłą tych programów nie jest CMS sam w sobie, lecz dodatkowo opracowane dla nich dodatki. W przypadku gdy mówimy o Joomla!, za takie dodatki należy uznać Komponenty (za angielskiego: components). Komponenty to zasadnicze, i najbardziej złożone częsci Joomla. Grono opisywanych pluginów stworzonych z myślą dla tego CMS z pewnością możemy liczyć w kilku tysiącach. Należy mieć w pamięci, że "community" owego Systemu Zarządzania Treścią ciągle rośnie i publikuje nowe, innowacyjne rozwiązania. Przykładowym rozszerzeniem przygotowanym z myślą o Joomla jest Fox Contact Form, Very Simple Image Gallery iModals Także Wśród owych pluginów możemy odnaleźć komponent - BT Google Maps.

  • CMS Joomla
  • Bezpieczeństwo
  • Sprawdzony kod

Parę zdań na temat BT Google Maps

Rozszerzenie BT Google Maps jest jasnym "okazem" na to jak w paru posunięciach dostać możliwość zwiększenia ilości proponowanych przez CMS Joomla usług jakie przedtem nie do końca były dostępne, albo mieliśmy z nimi kontakt w ograniczonym zakresie. Warto pamiętać, że dodatki (a wśród nich np. Fox Contact Form lub Very Simple Image Gallery , czy akurat BT Google Maps) pozwalają na "udekorowanie" naszej strony WWW w powyższe funkcje i treści bez potrzeby ingerowania w pierwotny kod źródłowy Joomla. Takie rozwiązaniegdy zastosujemy należytą ostrożność i uwagę w konsekwencji pozwoli nam na "eksperymentowanie" z funkcjonalnością naszego serwisu w miarę bezpieczny sposób, i co najważniejsze - bez umiejętności programowania.

Jak zainstalować komponent BT Google Maps w Joomla?

Powracając do BT Google Maps . Jeżeli obawiacie się, że instalacja tego komponentu Was przerośnie - uspokajamy, nie ma się czego obawiać :) Implementacja - co przeczytamy na stronie twórcy BT Google Maps sprowadza się w zasadzie do wgrania paczki instalacyjnej poprzez zwykły instalator domyślnie znajdujący się w Joomla. Po wgraniu paczki z BT Google Maps komponent ten zostanie automatycznie dodany do naszego panelu zarządzania.

PS. Jeżeli jesteście zainteresowani szczegółami na temat komponentu BT Google Maps proponujemy "zagłębić" się w stronę producenta tego rozwiązania. Najprościej na nią trafić wpisując frazę „BT Google Maps” + Joomla w Google.

Jak pobrać BT Google Maps

Bezpiecznym i chyba najprostszym rozwiązaniem na pobranie BT Google Maps jest odwiedzenie oficjalnej strony rozszerzeń do Systemu Zarządzania Treścią Joomla: https://extensions.joomla.org i odszukanie interesującej nas wtyczki (czyli w tym przypadku BT Google Maps) :-) Strona extensions.joomla.org to miejsce, w którym Joomlersi - bo tak mówią o sobie pasjonaci Joomla! bez ustanku aktualizują i dodają nowe rozwiązania dla Joomli - śledź ją na bieżąco!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby sugestie zawarte w tym artykule były dla Ciebie przydatne. Jeśli mimo to liczysz na fachową pomoc z tym pluginem, albo ogólnie prowadzenie strony internetowej jest dla Ciebie czarną magią - zadzwoń do nas. Pokażemy Ci lukratywną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Bezpieczeństwo korzystania z rozszerzenia BT Google Maps

Pewnie niektórzy spośród Was zastanawiają się nad tym czy komponent - BT Google Maps jest bezpieczny . Tutaj najistotniejszą kwestią powinno być dbanie o jego aktualność. Łatwym zabiegiem aktualizacji BT Google Maps będzie przeprowadzenie "update" z poziomu panelu zarządzania CMS. W sytuacji, gdy nie jesteśmy w stanie przeprowadzić w/w aktualizacji za pomocą panelu zarządzania, to pamiętajmy, że w większości przypadków, najnowszą wersję znajdziemy na stronie internetowej dewelopera oraz na https://extensions.joomla.org/ Przechodząc do wniosków. Miejcie na uwadze! Niezależnie, czy jest to rozszerzenie BT Google Maps,Fox Contact Form, Very Simple Image Gallery receptą na bezpieczeństwo jest aktualność rozszerzenia, ale również aktualność...CMS Joomla!

Chcesz zlecić konfigurację lub instalację strony? Napisz do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.