Ten kto obchodzi się z Joomla i innym CMS (Drupal, Wordpress, etc.) wie, że realnym plusem tych systemów to nie CMS samoistnie, lecz dodatkowo przygotowane dla nich dodatki. Jeżeli mówimy o Joomla!, za takie dodatki powinniśmy uznać Komponenty (po angielsku - components). Komponent to elementarny, ale nader skomplikowany składnik Joomli. Grono wspomnianych rozszerzeń przeznaczonych z myślą dla Joomli zawiera się nie w setkach a w paru tysiącach. Należy wiedzieć, że społeczność opisywanego CMS bez przerwy poszerza się przygotowując nowe, innowacyjne rozwiązania. Dla przykładu, komponentem przygotowanym z myślą o CMS Joomla! jest Ozio Gallery, AutoTweet NG a takżeJSN ImageShow PRO Również Pośród owych programów możemy znaleźć komponent - BS Myjspace.

Nieco stwierdzeń nawiązujących do BS Myjspace

Dodatek BS Myjspace to dobry przykład oddającym to jak w paru nieskomplikowanych ruchach dostać możliwość powiększenia liczby proponowanych przez CMS zastosowań jakie dotychczas nie do końca były zaimplementowane, albo mieliśmy z nimi przelotną relację. Należałoby mieć na uwadze, że "suplementy" do Joomla! (a wśród nich np. Ozio Gallery lub AutoTweet NG bądź właśnie BS Myjspace) pozwalają na "udekorowanie" naszej witryny internetowej w powyższe funkcje i treści bez konieczności wpływania na oryginalny kod Joomli. Taki systemgdy zastosujemy odpowiednią ostrożność i uwagę umożliwi nam "studiowanie" funkcjonalności rodzimego serwisu dość bezkolizyjnyi stabilny sposób, oraz co kluczowe - bez wiedzy związanej z programowaniem.

W rozszerzeniuBS Myjspace nie występuje funkcja, która jest mi potrzebna.

Jak postąpić w przypadku gdy BS Myjspace nie ma funkcji, na której nam bardzo zależy lub, której oczekiwaliśmy, że w nim będzie? Hmm sytuacja wydaje się całkiem prosta. Tak jak to zostało opisane poprzednim akapicie, rozszerzenia w podstawowej wersji, (zazwyczaj darmowej) nie mają wszystkich funkcji. Dlatego, z powyższych względów najlepiej jest sprawdzić czy funkcja, którą potrzebujemy nie jest czasami dostępna w opcji płatnej. Deweloperzy rozszerzeń szczegółowo opisują w dokumentacji, jakie z wymienionych funkcji są dostępne w wersji darmowej, a jakie dodatkowo w "komercyjnej". Pozostaje nam znaleźć, czy czasem to czego poszukujemy nie jest udostępniane odpłatnie.

Kolejnym sposobem jest...wybranie odmiennego dodatku. Kolejny raz informujemy – rozszerzeń do CMS Joomla! naprawdę sporo bo pare tysięcy (już ponad 8!). Dlatego możemy wywnioskować, że funkcje, które są przedmiotem komponentu po prostu się "dublują". Zabierz się w podróż do Joomlowego świata i odnajdź komponent podobny do BS Myjspace, a nawet może i atrakcyjniejszy!

Ahh tak! Nie napisaliśmy o "trzeciej drodze" :). Możesz po prostu zlecić zbudowanie komponentu szytego na miarę, dzięki temu będziesz widział(a), że program idealnie spełni swoją rolę. Nie wiesz, komu zlecić powyższą usługę.

Co jeszcze musisz wiedzieć?

Pobieranie BS Myjspace

Najbezpieczniejszym i najwygodniejszym rozwiązaniem na pobranie każdego komponentu będzie wejście na oficjalną stronę rozszerzeń CMS Joomla: https://extensions.joomla.org i kolejno znalezienie interesującej nas wtyczki (czyli w tym przypadku BS Myjspace) :-) extensions.joomla.org jest miejscem, w którym społeczność Joomla! bez przerwy aktualizuje i dodaje nowe rozwiązania dla Joomli - bądź z nią na bieżąco!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby wskazówki na temat BS Myjspace były dla Was przydatne. Jednakże jeśli mimo to potrzebujesz pomocy z tym dodatkiem, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie jest dla Ciebie czarną magią - skontaktuj się z nami. Przedstawimy Ci lukratywną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Bezpieczeństwo użytkowania komponentu BS Myjspace

Niektórzy z Was, pewnie zastanawiają się nad bezpieczeństwem pluginu BS Myjspace. W tym miejscu przewodnią sprawą zdaje się być dbanie o jego aktualność. Najłatwiejszym zabiegiem na aktualizację BS Myjspace będzie przeprowadzenie "update" z poziomu panelu administracyjnego CMS. W sytuacji, gdy nie możemy przeprowadzić w/w aktualizacji za pomocą panelu zarządzania, to pamiętajmy, że w większości przypadków, najświeższą wersję znajdziemy na stronie internetowej autora oraz na https://extensions.joomla.org/ Podsumowując. Pamiętajcie! Niezależnie, czy jest to rozszerzenie BS Myjspace,Ozio Gallery, AutoTweet NG rozwiązaniem na bezpieczeństwo jest aktualność programu, no i oczywiście również aktualność...Joomli

Chcesz zlecić instalacje lub konfigurację witryny? Skontaktuj się z nami!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.