Każdy kto posiada Joomla albo innego CMS (Drupal, Wordpress, itd.) wie, iż najpotężniejszą siłą programów nie jest CMS per se, lecz dodatkowo przygotowane dla nich programy. Jeżeli chodzi o Joomlę takimi dodatkami są Komponenty (za angielskiego: components). Komponenty to bazowe, jednakowoż najbardziej skomplikowane ogniwa CMS Joomla!. Liczba wspomnianych rozszerzeń dla Joomla! zawiera się w co najmniej tysiącach. Warto mieć w pamięci, iż wspólnota tego CMS nieustannie się powiększa i opracowuje nowe, innowacyjne rozwiązania. Dla przykładu, komponentem przygotowanym z myślą o Joomla jest Modules Anywhere, AutoTweet NG lubFilter and Search for K2 Także Pośród tychże programów możemy odnaleźć komponent - Breezing Commerce.

Czas na kilka wzmianek dotyczących Breezing Commerce

Rozszerzenie Breezing Commerce jest prostym przykładem oddającym to jak w niewielu prostych aktach dostać sposobność zwiększenia ilości proponowanych przez CMS funkcji jakie dotąd nie do końca zostały zawarte w podstawowej wersji, bądź mieliśmy z nimi przelotną znajomość. Warto mieć na uwadze, iż dodatki ( spośród nich np. Modules Anywhere lub AutoTweet NG , czy akurat Breezing Commerce) pozwalają na "udekorowanie" naszej portalu w wyżej wspomniane funkcje i treści bez konieczności wpływania na pierwotny kod CMS Joomla!. Takie wyjściegdy zastosujemy należytą ostrożność i uwagę w konsekwencji pozwoli nam na "studiowanie" funkcjonalności portalu w miarę bezpieczny sposób, i co najważniejsze - nie jest konieczna umiejętność związana z znajomością kodu .

W komponencieBreezing Commerce nie występuje opcja, jaka jest mi potrzebna.

Co w przypadku kiedy zaimplementowanydodatek Breezing Commerce nie posiada możliwości, na której szczególnie nam zależy lub, której oczekiwaliśmy, że w nim będzie? Cóż sprawa zdaje się być stosunkowo oczywista. Tak jak zostało to wspomniane poprzednim akapicie, komponenty w wersji standardowej, (przeważnie nieodpłatnej) nie dysponują wszystkimi funkcjami. Z tego względu najlepszym rozwiązaniem jest sprawdzić czy funkcja, która jest dla nas istotna nie jest czasem dostępna w wersji rozszerzonej (płatnej). Autorzy rozszerzeń drobiazgowo zawierają w specyfikacji, jakie z wymienionych funkcji są dostępne w bezpłatnej wersji komponentu, a jakie extra w płatnej. Zostaje nam znaleźć, czy być może to czego szukamy nie zawiera się w opcji płatnej.

Opcjonalnym sposobem jest...poszukanie odmiennego programu. Ponownie przypominamy – rozszerzeń do Joomla! przeszło kilka tysięcy (już ponad 8!). Dlatego możemy wywnioskować, że schematy najzwyczajniej na świecie się "dublują". Wejdź w głąb świata Joomla i odnajdź dodatek zbliżony do Breezing Commerce, a być może i skuteczniejszy!

Istnieje jeszcze trzecie wyjście :). Możesz po prostu zlecić stworzenie rozszerzenia szytego na miarę, wtedy program będzie idealnie dostosowany do Twoich potrzeb. Zastanawiasz się komu przydzielić taką pracę? Jak coś to my jesteśmy chętni...:).

Co jeszcze musisz wiedzieć?

Z jakiej strony ściągnąć Breezing Commerce

Najbezpieczniejszym i najwygodniejszym rozwiązaniem na pobranie każdego rozszerzenia jest odwiedzenie oficjalnej witryny rozszerzeń do CMS Joomla: https://extensions.joomla.org a w dalszej kolejności znalezienie interesującego nas pluginu (czyli w tym wypadku Breezing Commerce) :-) extensions.joomla.org to obszar gdzie Joomlersi - bo tak mówią o sobie pasjonaci CMS Joomla! nieustannie aktualizują i zamieszczają nowe rozwiązania dla Joomli - często ją odwiedzaj!

Liczymy, że przekazane przez nas instrukcje na temat Breezing Commerce będą dla Was przydatne. Jednakże jeśli mimo to potrzebujesz pomocy z tym pluginem, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie to dla Ciebie "czarna magia" - napisz lub zadzwoń. Pokażemy Ci korzystną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Bezpieczne użytkowanie programu Breezing Commerce

Możliwe, że zastanawiasz się nad tym czy komponent - Breezing Commerce jest bezpieczny . W tym miejscu nadrzędną kwestią powinno być dbanie o jego aktualność. Najłatwiejszym zabiegiem na aktualizację Breezing Commerce to wykonanie "update" z poziomu panelu zarządzania CMS. W przypadku, gdy nie jesteśmy w stanie przeprowadzić wyżej wymienionej aktualizacji poprzez panel zarządzania, to pamiętajmy, że prawie zawsze najnowszą wersję znajdziemy na stronie internetowej twórcy oraz na https://extensions.joomla.org/ Podsumowując. Zapamiętajce! Abstrahując, czy jest to dodatek Breezing Commerce,Modules Anywhere, AutoTweet NG receptą na bezpieczeństwo jest aktualność komponentu, a przy tym również aktualność...CMS Joomla!

Nie możesz poradzić sobie z instalacją lub konfiguracją witryny? Napisz do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.