Dodatki a CMS Joomla

Jeśli uważasz się za osobę, która pasjonuje się CMS Joomla! bądź innymi CMS-ami (Wordpress, Drupal, Prestashop itp.) to doskonale wiesz,że prawdziwym plusem tych systemów to nie System Zarządzania Treścią samoistnie, a dodatkowo dedykowane dla nich aplikacje. Dla CMS Joomla! za takie rozszerzenia powinniśmy uznać Komponenty (za angielskiego: components). Komponenty to fundamentalne, ale najbardziej złożone cząstki Joomli. Liczba opisywanych pluginów przeznaczonych z myślą dla Joomli mieści się nie w setkach a w paru tysiącach. Warto pamiętać, że wspólnota tego Systemu Zarządzania Treścią bez przerwy się powiększa opracowując nowe, innowacyjne rozwiązania. Dla przykładu, rozszerzeniem dla CMS Joomla! to EasyBlog, Phoca Maps bądźReReplacer Również Wśród tychże pluginów mamy możliwość odnaleźć komponent - BreadCrumbs Advanced.

  • CMS Joomla
  • Odporność na ataki
  • Sprawdzony CMS

Nieco wzmianek nawiązujących do BreadCrumbs Advanced

Dodatek BreadCrumbs Advanced stanowi oryginalny model na to jak w niewielu działaniach otrzymać sposobność powiększenia ilości proponowanych przez CMS funkcji jakie przedtem nie były dostępne, lub mieliśmy z nimi przelotną znajomość. Warto pamiętać, że "suplementy" do Joomla! (a spośród nich np. EasyBlog lub Phoca Maps bądź właśnie BreadCrumbs Advanced) pozwalają na "udekorowanie" portalu internetowego w powyższe funkcje i treści bez konieczności wpływania na pierwotny kod Joomli. Takie wyjście, przy zachowaniu ostrożności pozwoli nam na "eksperymentowanie" z funkcjonalnością rodzimego serwisu w miarę bezpieczny sposób, a co najistotniejsze - nie jest istotna wiedza związana z znajomością kodu .

Jak zainstalować komponent BreadCrumbs Advanced w Joomla?

Powracając do BreadCrumbs Advanced . Jeżeli obawiacie się, że instalacja tego komponentu Was przerośnie - uspokajamy, nie ma się czego obawiać :) Implementacja - co przeczytamy na stronie twórcy BreadCrumbs Advanced sprowadza się w zasadzie do wgrania paczki instalacyjnej poprzez zwykły instalator domyślnie znajdujący się w Joomla. Po wgraniu paczki z BreadCrumbs Advanced komponent ten zostanie automatycznie dodany do naszego panelu zarządzania.

PS. Jeżeli jesteście zainteresowani szczegółami na temat komponentu BreadCrumbs Advanced proponujemy "zagłębić" się w stronę producenta tego rozwiązania. Najprościej na nią trafić wpisując frazę „BreadCrumbs Advanced” + Joomla w Google.

Z jakiej strony pobrać BreadCrumbs Advanced

Bezpiecznym i chyba najprostszym rozwiązaniem na pobranie BreadCrumbs Advanced jest odwiedzenie oficjalnej witryny rozszerzeń do Systemu Zarządzania Treścią Joomla: https://extensions.joomla.org a w dalszej kolejności odszukanie interesującej nas wtyczki (czyli w tym przypadku BreadCrumbs Advanced) :-) Strona extensions.joomla.org to miejsce, w którym społeczność Joomla! bez przerwy aktualizuje i publikuje nowe rozwiązania dla Joomli - śledź ją na bieżąco!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby rady zawarte w tym artykule były dla Was przydatne. Jeśli mimo to odczuwasz potrzebę fachowej pomocy z tym pluginem, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie to dla Ciebie "czarna magia" - skontaktuj się z naszą firmą. Przedstawimy Ci korzystną ofertę opieki nad CMS Joomla!

A jak odinstalować dodatek BreadCrumbs Advanced ...

Jest możliwość, że moduł BreadCrumbs Advanced okazał się być nie tym, czego potrzebujesz. Prosto z mostu – chciał(a)byś błyskawicznie unicestwić go z własnej, cudownej witryny. Na taki przypadek istnieje wyłącznie jedno rozwiązanie – odinstalowanie BreadCrumbs Advanced. Jak to uczynić? Dokładnie tą samą metodą jaką odinstalujemy EasyBlog Phoca Maps lub ReReplacer czyli każdy komponent. Odwiedzamy panel administracyjny strony › następnie szukamy zakładki "rozszerzenia" › przechodzimy do karty "instalacje" › a z niej klikamy "zarządzanie" › dalej, musimy zaznaczyć › i wybieramy „odinstaluj”. Po całej procedurze uzyskamy raport z odinstalowania dodatku.

Chcesz zlecić instalacje lub konfigurację witryny? Napisz do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.