Komponenty a CMS Joomla

Jeśli uważasz się za osobę, która jest pasjonatem CMS Joomla! bądź innymi CMS-ami (Wordpress, Drupal, Prestashop itd.) to doskonale wiesz,iż prawdziwym plusem tych programów nie jest System Zarządzania Treścią sam w sobie, a dodatkowo opracowane dla nich dodatki. Jeżeli chodzi o Joomlę takimi dodatkami są Komponenty (po ang. components). Komponent to podstawowy, ale nader zaawansowany składnik Joomli. Ilość wspomnianych pluginów dla CMS Joomla! z pewnością zawiera się nie w setkach a w co najmniej tysiącach. Należy pamiętać, iż "community" tego Systemu Zarządzania Treścią systematycznie rośnie i tworzy nowe, innowacyjne rozwiązania. Dla przykładu, komponentem przygotowanym z myślą o CMS Joomla! jest AdsManager, EasyDiscuss lubKeyCAPTCHA Również Wśród tych dodatków możemy znaleźć komponent - BookLibrary.

  • CMS Joomla
  • Bezpieczeństwo
  • Fachowy kod

Garść stwierdzeń o BookLibrary

Suplement BookLibrary stanowi jasny przykład , który wskazuje na to jak w kilku ruchach mamy możliwość powiększyć liczbę proponowanych przez CMS Joomla funkcji jakie dotąd nie do końca zostały wdrożone, albo mieliśmy z nimi przelotną relację. Należałoby pamiętać, iż dodatki (a wśród nich np. AdsManager lub EasyDiscuss bądź właśnie BookLibrary) zezwalają na urządzenie strony WWW w wspomniane wyżej funkcje i treści bez konieczności wpływania na oryginalny kod źródłowy Joomli. Takie podejściegdy zastosujemy należytą ostrożność i uwagę w konsekwencji pozwoli nam na "studiowanie" funkcjonalności portalu w miarę pewny sposób, oraz co najważniejsze - bez wiedzy dotyczącej programowania.

Jak zainstalować komponent BookLibrary w Joomla?

Powracając do BookLibrary . Jeżeli obawiacie się, że instalacja tego komponentu Was przerośnie - uspokajamy, nie ma się czego obawiać :) Implementacja - co przeczytamy na stronie twórcy BookLibrary sprowadza się w zasadzie do wgrania paczki instalacyjnej poprzez zwykły instalator domyślnie znajdujący się w Joomla. Po wgraniu paczki z BookLibrary komponent ten zostanie automatycznie dodany do naszego panelu zarządzania.

PS. Jeżeli jesteście zainteresowani szczegółami na temat komponentu BookLibrary proponujemy "zagłębić" się w stronę producenta tego rozwiązania. Najprościej na nią trafić wpisując frazę „BookLibrary” + Joomla w Google.

Skąd bezpiecznie ściągnąć BookLibrary

Najbezpieczniejszym i najprostszym sposobem na pobranie BookLibrary jest odwiedzenie oficjalnej strony rozszerzeń CMS Joomla: https://extensions.joomla.org i kolejno odnalezienie interesującego nas pluginu (czyli w tym przypadku BookLibrary) :-) extensions.joomla.org to strefa gdzie populacja Joomla! codziennie aktualizuje i publikuje nowe rozwiązania dla Joomli - bądź z nią na bieżąco!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby porady zawarte w tym artykule były dla Ciebie przydatne. Jeżeli mimo to chciałbyś otrzymać fachową pomoc z tym wtyczką, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie jest dla Ciebie czarną magią - zadzwoń do nas. Przedstawimy Ci atrakcyjną ofertę opieki nad CMS Joomla!

W jaki sposób odinstalować rozszerzenie BookLibrary ...

Jest możliwość, iż moduł BookLibrary okazał się być nie tym, czego potrzebujesz. Napiszmy to wprost – chcesz błyskawicznie unicestwić go ze swojej niepowtarzalnej stronyinternetowej. W takim przypadku istnieje tylko jedno lekarstwo – odinstalowanie BookLibrary. Jak możesz tego dokonać? Odpowiadamy - tą samą metodą jaką odinstalujemy AdsManager EasyDiscuss lub KeyCAPTCHA czyli jakikolwiek komponent. Odwiedzamy panel administracyjny stronki › w następnym kroku szukamy zakładki "rozszerzenia" › kolejno klikamy w kartę "instalacje" › a z niej klikamy "zarządzanie" › później zaznaczamy komponent › i wybieramy „odinstaluj”. Po całej procedurze otrzymamy raport z odinstalowania dodatku.

Chcesz zlecić konfigurację lub instalację strony? Napisz do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.