Jeśli uważasz się za osobę, która jest pasjonatem Joomla bądź innymi CMS-ami (Wordpress, Drupal, itd.) to doskonale wiesz,że prawdziwym plusem programów to nie CMS sam w sobie, a dodatkowo dedykowane dla nich rozszerzenia. Dla CMS Joomla! za takie dodatki należy uznać Komponenty (po angielsku - components). Komponenty to fundamentalne, i najbardziej złożone składniki CMS Joomla!. Ilość opisywanych dodatków przeznaczonych z myślą dla Joomla! z pewnością mieści się w co najmniej tysiącach. Warto mieć na uwadze, że społeczność owego CMS stale poszerza się i wymyśla nowe, innowacyjne rozwiązania. Dla przykładu, komponentem dla CMS Joomla! jest JoomSEF, EFSEO - Easy Frontend SEO iCmsmart One Page Checkout for Virtuemart Również Wśród tychże pluginów znajdziemy komponent - Booking Calendar.

Ciutkę słów w temacie Booking Calendar

Rozszerzenie Booking Calendar jest ciekawym wzorem na to jak w paru prostych krokach otrzymać sposobność powiększenia ilości proponowanych przez CMS zastosowań jakie dotychczas nie były możliwe, lub mieliśmy z nimi przelotną znajomość. Należałoby przypomnieć, że "suplementy" do Joomla! ( spośród nich np. JoomSEF lub EFSEO - Easy Frontend SEO , czy właśnie Booking Calendar) pozwalają na wyposażenie portalu w wspomniane wyżej funkcje i treści bez konieczności ingerowania w pierwotny kod źródłowy CMS Joomla!. Takie wyjście, przy zachowaniu odpowiedniej ostrożności i uwadze umożliwi nam "eksperymentowanie" z funkcjonalnością naszego serwisu dość wygodny sposób, i co najistotniejsze - nie jest potrzebna umiejętność związana z znajomością kodu .

Komponent Booking Calendar nie posiada opcji, jakiej potrzebuję.

Jak postąpić na wypadek kiedy Booking Calendar nie ma funkcjonalności, na której szczególnie nam zależy lub, której oczekiwaliśmy, że w nim będzie? Cóż sytuacja zdaje się dość prosta. Tak jak to zostało opisane poprzednim akapicie, rozszerzenia w podstawowej opcji, (przeważnie bezpłatnej) nie mają wszystkich opcji. Z tego powodu najlepsze rozwiązanie sytuacji to poszukanie czy funkcja, która jest dla nas istotna nie jest czasami dostępna w wersji rozszerzonej (płatnej). Deweloperzy rozszerzeń szczegółowo opisują w dokumentacji, które z wymienionych funkcji dostępne są w wersji darmowej, a które extra w "komercyjnej". Zostaje nam odnaleźć, czy być może to na czym nam zależy i czego poszukujemy nie jest udostępniane odpłatnie.

Opcjonalnym sposobem jest...wybranie odmiennego programu. Ponownie informujemy – rozszerzeń do Joomla! przeszło pare tysięcy (już ponad 8!). Dlatego możemy wywnioskować, że niektóre funkcje, które są przedmiotem komponentu najzwyczajniej na świecie się "dublują". Zabierz się w podróż do świata Joomla i odnajdź komponent porównywalny do Booking Calendar, a być może i efektywniejszy!

Jest jeszcze trzecia droga :). Możesz po prostu zlecić zbudowanie dodatku szytego na miarę, dzięki temu będziesz widział(a), że program idealnie spełni swoją rolę. Zastanawiasz się komu zlecić powyższą pracę.

Co jeszcze musisz wiedzieć?

Pobieranie Booking Calendar

Bezpiecznym i chyba najwygodniejszym rozwiązaniem na pobranie każdego rozszerzenia jest wejście na oficjalną stronę rozszerzeń CMS Joomla: https://extensions.joomla.org a następnie znalezienie interesującego nas rozszerzenia (czyli w tym przypadku Booking Calendar) :-) Strona extensions.joomla.org to strefa gdzie społeczność Joomli nieustannie aktualizuje i dodaje nowe rozwiązania dla Joomli - śledź ją na bieżąco!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby zalecenia na temat Booking Calendar były dla Was przydatne. Jeśli jednak liczysz na fachową pomoc z tym pluginem, albo ogólnie prowadzenie strony internetowej jest dla Ciebie czarną magią - zadzwoń do nas. Pokażemy Ci atrakcyjną ofertę opieki nad CMS Joomla!

A jak usunąć rozszerzenie Booking Calendar w Joomla!...

Może przydarzyć się tak, że rozszerzenie Booking Calendar nie spełnia Twoich oczekiwań. Prosto z mostu – chciał(a)byś jak najszybciej usunąć go z własnej, wspaniałej stronyinternetowej. W takim przypadku jest tylko jedno lekarstwo – odinstalowanie Booking Calendar. Jak to uczynić? Odpowiadamy - tą samą metodą jaką usuniemy JoomSEF EFSEO - Easy Frontend SEO lub Cmsmart One Page Checkout for Virtuemart czyli każdy komponent. Odwiedzamy panel administracyjny strony › w następnym kroku szukamy zakładki "rozszerzenia" › kolejno klikamy w kartę "instalacje" › następnie wybieramy "zarządzanie" › później musimy zaznaczyć › i klikamy „odinstaluj”. Gdy skończymy całą procedurę, wyświetli nam się komunikat z odinstalowania komponentu.

Nie możesz poradzić sobie z konfiguracją lub instalacją witryny? Zadzwoń do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.