Jeśli uważasz się za osobę, która pasjonuje się Joomla albo innymi CMS-ami (Wordpress, Drupal, itd.) to zapewne wiesz,że rzeczywistym plusem owych programów to nie CMS samoistnie, a dodatkowo wykreowane dla nich aplikacje. Dla Joomli takimi dodatkami są Komponenty co z angielskiego po prostu tłumaczymy: components. Komponenty to podstawowe, jednakże najbardziej złożone składniki Joomli. Ilość wspomnianych rozszerzeń przeznaczonych z myślą dla Joomli z pewnością mieści się nie w setkach a w co najmniej tysiącach. Należy mieć w pamięci, że "community" opisywanego CMS nieustannie poszerza się i przygotowuje nowe,kreatywne rozwiązania. Przykładowym komponentem dla CMS Joomla! to AllVideos, FW Real Estate a takżeMobile Również Wśród tychże rozszerzeń jesteśmy w stanie znaleźć komponent - bo:VideoJS.

Trochę informacji o bo:VideoJS

bo:VideoJS jest jasnym "okazem" na to jak w niewielu nieskomplikowanych krokach dostać możliwość zwiększenia ilości proponowanych przez CMS Joomla zastosowań jakie dotychczas nie były dostępne, lub mieliśmy z nimi styczność w okrojonym zakresie. Należałoby przypomnieć, że dodatki (a spośród nich np. AllVideos lub FW Real Estate bądź akurat bo:VideoJS) pozwalają na "udekorowanie" strony WWW w powyższe funkcje i treści bez konieczności wpływania na podstawowy kod źródłowy Joomli. Takie wyjście, przy zastosowaniu należytej ostrożności pozwoli nam na "badanie" funkcjonalności naszego portalu dość bezpieczny sposób, oraz co istotne - bez znajomości zasad programowania.

Dodatek bo:VideoJS nie posiada opcji, jakiej szukam.

Co na wypadek kiedy bo:VideoJS nie ma możliwości, na której bardzo nam zależy lub, której spodziewaliśmy się, że w nim będzie? Cóż sprawa zdaje się całkiem oczywista. Jak opisaliśmy to w powyższym akapicie, rozszerzenia w podstawowej wersji, (przeważnie bezpłatnej) nie dysponują wszystkimi opcjami. Dlatego, z powyższych powodów najprostsze rozwiązanie to sprawdzenie czy funkcja, którą potrzebujemy nie jest czasami udostępniona w opcji płatnej. Twórcy dodatków szczegółowo opisują w dokumentacji, jakie z wymienionych funkcji są dostępne w wersji bezpłatnej, a jakie dodatkowo w "komercyjnej". Pozostaje nam wyszukać, czy czasami to czego poszukujemy nie istnieje w opcji płatnej.

Opcjonalnym sposobem jest...poszukanie innego komponentu. Kolejny raz informujemy – rozszerzeń do Joomla! jest pare tysięcy (już ponad 8!). Dlatego łatwy wniosek, że niektóre tematy po prostu się "dublują". Wejdź w głąb Joomlowego świata i odnajdź plugin zbliżony do bo:VideoJS, a nawet może i lepszy!

Istnieje jeszcze trzecie wyjście :). Możesz po prostu zlecić stworzenie komponentu szytego na miarę, wtedy program będzie idealnie dostosowany do Twoich potrzeb. Nie wiesz, komu przydzielić taką pracę? Postaw na nas! :).

Co jeszcze musisz wiedzieć?

Jak pobrać bo:VideoJS

Najbezpieczniejszym i najprostszym sposobem na pobranie bo:VideoJS jest wejście na oficjalną witrynę rozszerzeń do Systemu Zarządzania Treścią Joomla: https://extensions.joomla.org a w dalszej kolejności odnalezienie interesującej nas wtyczki (czyli w tym przypadku bo:VideoJS) :-) Strona extensions.joomla.org jest miejscem gdzie społeczeństwo Joomli codziennie aktualizuje i zamieszcza nowe rozwiązania dla Joomli - śledź ją na bieżąco!

Liczymy na to, że powyższe informacje na temat bo:VideoJS będą dla Was przydatne. Jednakże jeśli mimo to chciałbyś otrzymać fachową pomoc z tym wtyczką, albo ogólnie prowadzenie strony internetowej jest dla Ciebie czarną magią - skontaktuj się z nami. Przedstawimy Ci lukratywną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Bezpieczne stosowanie rozszerzenia bo:VideoJS

Niektórzy z Was, pewnie zastanawiają się nad bezpieczeństwem pluginu bo:VideoJS. Tutaj ważną sprawą zdaje się być zadbanie o jego aktualność. Bezproblemowym zabiegiem na aktualizację bo:VideoJS będzie wykonanie "update" z poziomu panelu administracyjnego CMS. W sytuacji, gdy nie możemy wykonać aktualizacji za pomocą panelu zarządzania, to warto mieć na uwadze, że w większości przypadków, najświeższą wersję odnajdziemy na stronie internetowej autora oraz na https://extensions.joomla.org/ Podsumowując. Miejcie na uwadze! Niezależnie, czy jest to dodatek bo:VideoJS,AllVideos, FW Real Estate rozwiązaniem na bezpieczeństwo jest aktualność pluginu, no i oczywiście również aktualność...CMS Joomla!

Masz problem z konfiguracją lub instalacją strony? Skontaktuj się z nami!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.