Komponenty a CMS Joomla

Jeśli uważasz się za osobę, która pasjonuje się Joomla! i innymi CMS-ami (Wordpress, Drupal, itp.) to zapewne wiesz,iż prawdziwym plusem systemów nie jest CMS samoistnie, a specjalnie opracowane dla nich aplikacje. Jeżeli mówimy o CMS Joomla!, za takie dodatki powinniśmy uznać Komponenty (za angielskiego: components). Komponenty to zasadnicze, ale najbardziej skomplikowane składowe CMS Joomla!. Liczba opisywanych rozszerzeń przeznaczonych dla Joomli z pewnością zawiera się nie w setkach a w co najmniej tysiącach. Warto wiedzieć, iż grupa społeczna tego CMS ciągle wzrasta i publikuje nowe, innowacyjne rozwiązania. Dla przykładu, komponentem dla Joomla jest AcyMailing Starter, Extended Menu imavik Thumbnails Również Wśród tych dodatków znajdziemy komponent - Better Preview.

  • CMS Joomla
  • Odporność na wirusy
  • Wysokiej jakości system

Parę informacji dotyczących Better Preview

Dodatek Better Preview stanowi ciekawy wzór przedstawiającym to jak w kilku nieskomplikowanych aktach jesteśmy w stanie zwiększyć ilość oferowanych przez CMS Joomla zastosowań jakie dotąd nie do końca zostały zawarte w podstawowej wersji, lub mieliśmy z nimi dotyczenia w okrojonej płaszczyźnie. Należałoby przypomnieć, iż dodatki (a wśród nich np. AcyMailing Starter lub Extended Menu , czy właśnie Better Preview) zezwalają na wyposażenie naszej strony WWW w wspomniane wyżej funkcje i treści bez konieczności wpływania na podstawowy kod CMS Joomla!. Takie rozwiązanie, przy zachowaniu ostrożności umożliwi nam "studiowanie" funkcjonalności swojego portalu w miarę pewny sposób, i co najważniejsze - nie jest istotna umiejętność dotycząca znajomości kodu .

Jak zainstalować komponent Better Preview w Joomla?

Powracając do Better Preview . Jeżeli obawiacie się, że instalacja tego komponentu Was przerośnie - uspokajamy, nie ma się czego obawiać :) Implementacja - co przeczytamy na stronie twórcy Better Preview sprowadza się w zasadzie do wgrania paczki instalacyjnej poprzez zwykły instalator domyślnie znajdujący się w Joomla. Po wgraniu paczki z Better Preview komponent ten zostanie automatycznie dodany do naszego panelu zarządzania.

PS. Jeżeli jesteście zainteresowani szczegółami na temat komponentu Better Preview proponujemy "zagłębić" się w stronę producenta tego rozwiązania. Najprościej na nią trafić wpisując frazę „Better Preview” + Joomla w Google.

Jak ściągnąć Better Preview

Bezpiecznym i chyba najprostszym sposobem na pobranie każdego komponentu jest odwiedzenie oficjalnej strony rozszerzeń do CMS Joomla: https://extensions.joomla.org a następnie odnalezienie interesującego nas dodatku (czyli w tym wypadku Better Preview) :-) extensions.joomla.org to miejsce gdzie Joomlersi - bo tak mówią o sobie pasjonaci Joomla! codziennie aktualizują i zamieszczają nowe rozwiązania dla Joomli - bądź z nią na bieżąco!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby zalecenia zawarte w tym artykule były dla Ciebie przydatne. Jednakże jeśli mimo to odczuwasz potrzebę fachowej pomocy z tym dodatkiem, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie to dla Ciebie "czarna magia" - napisz lub zadzwoń. Przedstawimy Ci świetną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Bezpieczeństwo korzystania z rozszerzenia Better Preview

Możliwe, iż zastanawiasz się czy komponent - Better Preview jest bezpieczny . Tutaj ważną kwestią zdaje się być pilnowanie jego aktualności. Najprostszym sposobem aktualizacji Better Preview to zrobienie "update" z poziomu panelu zarządzania CMS. Jeżeli nie jesteśmy w stanie przeprowadzić wyżej wymienionej aktualizacji poprzez panel zarządzania, to pamiętajmy, że w większości przypadków, najświeższą wersję odszukamy na stronie internetowej producenta oraz na https://extensions.joomla.org/ Przechodząc do wniosków. Zapamiętajce! Niezależnie, czy jest to dodatek Better Preview,AcyMailing Starter, Extended Menu rozwiązaniem na bezpieczeństwo jest aktualność pluginu, ale również aktualność...Joomli

Chcesz zlecić konfigurację lub instalację strony? Skontaktuj się z nami!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.