Komponenty a system zarządzania treścią Joomla

Każdy kto wykorzystuje Joomla! albo innego CMS (Drupal, Wordpress, etc.) wie, iż rzeczywistą siłą takich programów to nie CMS sam w sobie, lecz dodatkowo przygotowane dla nich moduły. Jeżeli mówimy o Joomla!, takimi dodatkami są Komponenty (za angielskiego: components). Komponenty to bazowe, ale przy tym najbardziej skomplikowane składowe Joomla. Liczba opisywanych dodatków przeznaczonych z myślą dla Joomli mieści się w czterocyfrowej liczbie. Należy mieć na uwadze, iż wspólnota tego CMS systematycznie wzrasta i tworzy nowe,pionierskie rozwiązania. Na przykład komponentem przygotowanym z myślą o Joomla to J2Store, RSGallery2 iRSEvents!Pro Również Pośród owych rozszerzeń mamy możliwość wyszukać komponent - Be Involved!.

  • CMS Joomla
  • Bezpieczeństwo
  • Wysokiej jakości kod

Kilka zdań o Be Involved!

Dodatek Be Involved! jest interesującym przykładem wskazującym na to jak w niewielu ruchach otrzymać sposobność zwiększenia ilości proponowanych przez CMS zastosowań, które dotychczas nie do końca zostały wdrożone, lub mieliśmy z nimi dotyczenia w okrojonej płaszczyźnie. Warto przypomnieć, iż dodatki ( wśród nich np. J2Store lub RSGallery2 bądź właśnie Be Involved!) pozwalają na zagospodarowanie naszej strony WWW w wspomniane wyżej funkcje i treści bez konieczności ingerowania w oryginalny kod źródłowy Joomla. Taka strategiagdy zachowamy odpowiednią ostrożność i uwagę w konsekwencji pozwoli nam na "eksperymentowanie" z funkcjonalnością naszego serwisu w miarę bezkolizyjny sposób, a co istotne - bez wiedzy dotyczącej programowania.

Jak zainstalować komponent Be Involved! w Joomla?

Powracając do Be Involved! . Jeżeli obawiacie się, że instalacja tego komponentu Was przerośnie - uspokajamy, nie ma się czego obawiać :) Implementacja - co przeczytamy na stronie twórcy Be Involved! sprowadza się w zasadzie do wgrania paczki instalacyjnej poprzez zwykły instalator domyślnie znajdujący się w Joomla. Po wgraniu paczki z Be Involved! komponent ten zostanie automatycznie dodany do naszego panelu zarządzania.

PS. Jeżeli jesteście zainteresowani szczegółami na temat komponentu Be Involved! proponujemy "zagłębić" się w stronę producenta tego rozwiązania. Najprościej na nią trafić wpisując frazę „Be Involved!” + Joomla w Google.

Jak pobrać Be Involved!

Najbezpieczniejszym i najwygodniejszym sposobem na pobranie Be Involved! będzie wejście na oficjalną stronę rozszerzeń CMS Joomla: https://extensions.joomla.org a w dalszej kolejności odnalezienie interesującej nas wtyczki (czyli w tym przypadku Be Involved!) :-) extensions.joomla.org to obszar gdzie społeczność Joomla! codziennie aktualizuje i zamieszcza nowe rozwiązania dla Joomli - bądź z nią na bieżąco!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby sugestie zawarte w tym artykule były dla Ciebie przydatne. Jednakże jeśli mimo to liczysz na fachową pomoc z tym wtyczką, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie to dla Ciebie "czarna magia" - zadzwoń do nas. Przedstawimy Ci atrakcyjną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Jak odinstalować komponent Be Involved! ...

Istnieje możliwość, iż dodatek Be Involved! nie spełnia Twoich wymagań. Prosto z mostu – chcesz jak najszybciej pozbyć się go ze swojej pięknej strony. Na taki przypadek istnieje tylko jedno rozwiązanie – odinstalowanie Be Involved!. Jak to uczynić? Odpowiadamy - w ten sam sposób w jaki odinstalujemy J2Store RSGallery2 lub RSEvents!Pro czyli jakikolwiek inny komponent. Wchodzimy w panel administracyjny naszej stronki › w następnym kroku szukamy zakładki "rozszerzenia" › klikamy w kartę "instalacje" › następnie wybieramy "zarządzanie" › później zaznaczamy komponent › i klikamy „odinstaluj”. Po skończonej procedurze uzyskamy raport z odinstalowania pluginu.

Nie możesz poradzić sobie z instalacją lub konfiguracją strony? Napisz do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.