Jeżeli jesteś osobą, która skupia się na Joomla! bądź innymi CMS-ami (Wordpress, Drupal, Prestashop etc.) to doskonale wiesz,iż realną siłą tych systemów to nie System Zarządzania Treścią samoistnie, a dodatkowo dedykowane dla nich rozszerzenia. Dla Joomli takimi rozszerzeniami są Komponenty (za angielskiego: components). Komponenty to podstawowe, ale najbardziej skomplikowane składowe CMS Joomla!. Ilość dodatków stworzonych dla tego Systemu Zarządzania możemy liczyć nie w setkach a w paru tysiącach. Warto pamiętać, iż "community" opisywanego CMS bez przerwy wzrasta i pisze nowe, innowacyjne rozwiązania. Przykładowym rozszerzeniem przygotowanym z myślą o Joomla to AdsManager, Payment Form lubDPCalendar Także Pośród owych pluginów możemy znaleźć komponent - Avatar Slide Galleria.

Garść zdań dotyczących Avatar Slide Galleria

Narzędzie Avatar Slide Galleria to interesujący przykład na to jak w niewielu ruchach jesteśmy w stanie zwiększyć liczbę proponowanych przez CMS Joomla usług, które przedtem nie zostały wdrożone, albo mieliśmy z nimi dotyczenia w okrojonej płaszczyźnie. Należałoby przypomnieć, iż "suplementy" do Joomla! ( wśród nich np. AdsManager lub Payment Form bądź akurat Avatar Slide Galleria) zezwalają na zagospodarowanie naszej strony WWW w powyższe funkcje i treści bez konieczności wpływania na podstawowy kod CMS Joomla!. Takie wyjście, przy zastosowaniu odpowiedniej ostrożności i uwadze pozwoli nam na "eksperymentowanie" z funkcjonalnością portalu dość bezpieczny sposób, oraz co najważniejsze - nie jest konieczna umiejętność dotycząca pisania kodu .

Komponent Avatar Slide Galleria nie posiada możliwości, której szukam.

Jak postąpić w przypadku gdy Avatar Slide Galleria nie ma funkcjonalności, na której nam bardzo zależy lub, której oczekiwaliśmy, że w nim będzie? Hmm sprawa zdaje się dość prosta. Tak jak zostało to nadmienione poprzednim akapicie, rozszerzenia w podstawowej opcji, (zazwyczaj bezpłatnej) nie dysponują wszystkimi funkcjami. Dlatego, z powyższych powodów najlepszym rozwiązaniem jest sprawdzić czy funkcja, którą potrzebujemy nie jest czasami dostępna w opcji płatnej. Autorzy rozszerzeń drobiazgowo zawierają w specyfikacji, jakie z wymienionych funkcji dostępne są w bezpłatnej wersji komponentu, a jakie extra w płatnej. Pozostaje nam poszukać, czy czasami to na czym nam zależy i czego poszukujemy nie istnieje w opcji płatnej.

Opcjonalnym sposobem jest...poszukanie odmiennego programu. Jeszcze raz informujemy – rozszerzeń do CMS Joomla! jest pare tysięcy (już ponad 8!). Stąd prosty wniosek, że tematy po prostu się "dublują". Wejdź w otchłań Joomlowego świata i odszukaj komponent zbliżony do Avatar Slide Galleria, a nawet może i lepszy!

Jest jeszcze trzecia droga :). Możesz zlecić stworzenie nowego rozszerzenia odpowiednim ludziom, dzięki temu będziesz widział(a), że program idealnie spełni swoją rolę. Komu zlecić powyższą usługę.

Co jeszcze musisz wiedzieć?

Z jakiej strony pobrać Avatar Slide Galleria

Bezpiecznym i chyba najprostszym rozwiązaniem na pobranie Avatar Slide Galleria będzie wejście na oficjalną stronę rozszerzeń CMS Joomla: https://extensions.joomla.org i kolejno odnalezienie interesującego nas pluginu (czyli w tym wypadku Avatar Slide Galleria) :-) Strona extensions.joomla.org to miejsce gdzie Joomlersi - bo tak mówią o sobie pasjonaci CMS Joomla! bez przerwy aktualizują i dodają nowe rozwiązania dla Joomli - bądź z nią na bieżąco!

Mamy nadzieję, że przekazane przez nas podpowiedzi na temat Avatar Slide Galleria będą dla Ciebie przydatne. Jeżeli jednak liczysz na fachową pomoc z tym wtyczką, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie to dla Ciebie "czarna magia" - zadzwoń do nas. Pokażemy Ci korzystną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Bezpieczne używanie Avatar Slide Galleria

Możliwe, iż zastanawiasz się czy komponent dla CMS Joomla! - Avatar Slide Galleria jest bezpieczny . W tym miejscu istotną kwestią jest pilnowanie jego aktualności. Najprostszym zabiegiem aktualizacji Avatar Slide Galleria będzie przeprowadzenie "update" z poziomu panelu zarządzania CMS. W przypadku, gdy nie jesteśmy w stanie przeprowadzić w/w aktualizacji za pomocą panelu administracyjnego, to pamiętajmy, że prawie zawsze najnowszą wersję odnajdziemy na stronce twórcy oraz na https://extensions.joomla.org/ Podsumowując. Zapamiętajce! Niezależnie, czy jest to rozszerzenie Avatar Slide Galleria,AdsManager, Payment Form rozwiązaniem na bezpieczeństwo jest aktualność komponentu, ale również aktualność...Joomli

Masz problem z instalacją lub konfiguracją strony? Skontaktuj się z nami!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.