Dodatki a CMS Joomla

Ten kto wykorzystuje Joomla! albo innego CMS (Drupal, Wordpress, itp.) wie, iż prawdziwą siłą takich systemów nie jest CMS per se, a specjalnie napisane dla nich rozszerzenia. Jeżeli chodzi o Joomlę za takie dodatki powinniśmy uznać Komponenty (po angielsku - components). Komponenty to bazowe, ale przy tym najbardziej złożone składniki Joomli. Liczba wspomnianych rozszerzeń stworzonych z myślą dla tego CMS zawiera się w czterocyfrowej liczbie. Warto pamiętać, iż społeczność tego CMS bez przerwy się powiększa i publikuje nowe,pionierskie rozwiązania. Posługując się przykładem: komponentem dla Joomla to ohanah, ActiveHelper LiveHelp bądźForm Maker Także Pośrodku owych rozszerzeń znajdziemy komponent - AutoReadMore.

  • CMS Joomla
  • Bezpieczeństwo
  • Sprawdzony kod

Kilka słów dotyczących AutoReadMore

Dodatek AutoReadMore stanowi jasny wzór oddającym to jak w kilku krokach możemy wpłynąć na liczbę proponowanych przez CMS Joomla funkcji jakie dotąd nie do końca zostały wdrożone, albo mieliśmy z nimi przelotną styczność. Warto przypomnieć, iż dodatki (a wśród nich np. ohanah lub ActiveHelper LiveHelp , czy akurat AutoReadMore) zezwalają na urządzenie witryny w wyżej wspomniane funkcje i treści bez potrzeby wpływania na podstawowy kod Joomli. Taki sposób, przy zastosowaniu ostrożności i uwadze w konsekwencji pozwoli nam na "studiowanie" funkcjonalności własnego portalu w miarę bezkolizyjny sposób, i co istotne - nie jest potrzebna umiejętność związana z programowaniem .

Jak zainstalować komponent AutoReadMore w Joomla?

Powracając do AutoReadMore . Jeżeli obawiacie się, że instalacja tego komponentu Was przerośnie - uspokajamy, nie ma się czego obawiać :) Implementacja - co przeczytamy na stronie twórcy AutoReadMore sprowadza się w zasadzie do wgrania paczki instalacyjnej poprzez zwykły instalator domyślnie znajdujący się w Joomla. Po wgraniu paczki z AutoReadMore komponent ten zostanie automatycznie dodany do naszego panelu zarządzania.

PS. Jeżeli jesteście zainteresowani szczegółami na temat komponentu AutoReadMore proponujemy "zagłębić" się w stronę producenta tego rozwiązania. Najprościej na nią trafić wpisując frazę „AutoReadMore” + Joomla w Google.

Jak ściągnąć AutoReadMore

Bezpiecznym i chyba najwygodniejszym rozwiązaniem na pobranie AutoReadMore jest wejście na oficjalną witrynę rozszerzeń Systemu Zarządzania Treścią Joomla: https://extensions.joomla.org a następnie odnalezienie interesującej nas wtyczki (czyli w tym przypadku AutoReadMore) :-) extensions.joomla.org to obszar gdzie community Joomli bez przerwy aktualizuje i publikuje nowe rozwiązania dla Joomli - bądź z nią na bieżąco!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby sugestie zawarte w tej publikacji były dla Was przydatne. Jeśli jednak chciałbyś otrzymać fachową pomoc z tym wtyczką, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie jest dla Ciebie czarną magią - zapraszamy do kontaktu. Przedstawimy Ci atrakcyjną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Bezpieczeństwo używania komponentu AutoReadMore

Niektórzy z Was, pewnie zastanawiają się czy komponent - AutoReadMore jest bezpieczny . W tym miejscu ważną kwestią powinno być zadbanie o jego aktualność. Łatwym sposobem aktualizacji AutoReadMore to wykonanie "update" z poziomu panelu adm. CMS. W przypadku, gdy nie jesteśmy w stanie przeprowadzić w/w aktualizacji poprzez panel zarządzania, to pamiętajmy, że w większości przypadków, najaktualniejszą wersję odnajdziemy na stronce producenta oraz na https://extensions.joomla.org/ Przechodząc do wniosków. Zapamiętajce! Abstrahując, czy jest to rozszerzenie AutoReadMore,ohanah, ActiveHelper LiveHelp rozwiązaniem na bezpieczeństwo jest aktualność rozszerzenia, a przy tym również aktualność...Joomli

Chcesz zlecić konfigurację lub instalację strony? Napisz do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.