Komponenty a Joomla

Jeśli uważasz się za osobę, która skupia się na Joomla albo innymi CMS-ami (Wordpress, Drupal, itd.) to świetnie wiesz,że rzeczywistą mocną stroną takich programów nie jest CMS samoistnie, lecz specjalnie utworzone dla nich rozszerzenia. W przypadku gdy mówimy o CMS Joomla!, takimi rozszerzeniami są Komponenty (po angielsku - components). Komponent to elementarny, ale nader złożony składnik do Joomli. Liczba wspomnianych dodatków przeznaczonych dla Joomla! z pewnością mieści się nie w setkach a w paru tysiącach. Warto mieć w pamięci, że społeczność owego CMS stale poszerza się i pisze nowe, innowacyjne rozwiązania. Posługując się przykładem: rozszerzeniem przygotowanym z myślą o CMS Joomla! to Breezing Forms Pro, RD e-Tickets bądźiFAQ Także Pośrodku owych dodatków znajdziemy komponent - Author List.

  • CMS Joomla
  • Odporność na wirusy
  • Sprawdzony CMS

Nieco wzmianek o Author List

Suplement Author List jest ciekawym przykładem pokazującym na to jak w niewielu prostych zabiegach otrzymać możliwość zwiększenia ilości proponowanych przez CMS Joomla funkcji jakie dotąd nie do końca były możliwe, lub mieliśmy z nimi przelotną relację. Należałoby przypomnieć, że "suplementy" do Joomla! (a wśród nich np. Breezing Forms Pro lub RD e-Tickets bądź akurat Author List) pozwalają na urządzenie naszej portalu w wyżej wspomniane funkcje i treści bez konieczności wpływania na oryginalny kod Joomli. Takie wyjściegdy zastosujemy należytą ostrożność i uwagę umożliwi nam "eksperymentowanie" z funkcjonalnością naszego serwisu w miarę pewny sposób, a co najistotniejsze - nie jest potrzebna umiejętność związana z programowaniem .

Jak zainstalować komponent Author List w Joomla?

Powracając do Author List . Jeżeli obawiacie się, że instalacja tego komponentu Was przerośnie - uspokajamy, nie ma się czego obawiać :) Implementacja - co przeczytamy na stronie twórcy Author List sprowadza się w zasadzie do wgrania paczki instalacyjnej poprzez zwykły instalator domyślnie znajdujący się w Joomla. Po wgraniu paczki z Author List komponent ten zostanie automatycznie dodany do naszego panelu zarządzania.

PS. Jeżeli jesteście zainteresowani szczegółami na temat komponentu Author List proponujemy "zagłębić" się w stronę producenta tego rozwiązania. Najprościej na nią trafić wpisując frazę „Author List” + Joomla w Google.

Z jakiej strony pobrać Author List

Najbezpieczniejszym i najprostszym rozwiązaniem na pobranie Author List będzie odwiedzenie oficjalnej strony rozszerzeń do CMS Joomla: https://extensions.joomla.org a następnie wyszukanie interesującej nas wtyczki (czyli w tym przypadku Author List) :-) extensions.joomla.org to strefa gdzie community Joomli bez przerwy aktualizuje i dodaje nowe rozwiązania dla Joomli - często ją odwiedzaj!

Liczymy, że przekazane przez nas zalecenia na temat Author List będą dla Was przydatne. Jeżeli mimo to liczysz na fachową pomoc z tym dodatkiem, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie to dla Ciebie "czarna magia" - zapraszamy do kontaktu. Przedstawimy Ci korzystną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Bezpieczne stosowanie Author List

Możliwe, że zastanawiasz się nad tym czy komponent dla CMS Joomla! - Author List jest bezpieczny . Tutaj przewodnią kwestią zdaje się być dbanie o jego aktualność. Najłatwiejszym sposobem aktualizacji Author List będzie wykonanie "update" z poziomu panelu adm. CMS. W przypadku, gdy nie możemy wykonać aktualizacji poprzez panel zarządzania, to warto mieć na uwadze, że prawie zawsze najświeższą wersję odszukamy na stronce autora oraz na https://extensions.joomla.org/ Przechodząc do wniosków. Miejcie na uwadze! Niezależnie, czy jest to rozszerzenie Author List,Breezing Forms Pro, RD e-Tickets rozwiązaniem na bezpieczeństwo jest aktualność pluginu, a przy tym również aktualność...Joomli

Masz problem z instalacją lub konfiguracją strony? Napisz do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.