Każdy kto wykorzystuje Joomla! albo innego CMS (Drupal, Wordpress, etc.) wie, że prawdziwą siłą systemów nie jest CMS sam w sobie, lecz dodatkowo dedykowane dla nich aplikacje. Jeżeli mówimy o CMS Joomla!, za takie suplementy należy uznać Komponenty (po angielsku - components). Komponenty to zasadnicze, jednakowoż najbardziej złożone ogniwa Joomla. Zbiór rozszerzeń dla Joomla! z pewnością możemy liczyć nie w setkach a w czterocyfrowej liczbie. Warto pamiętać, że grupa społeczna owego Systemu Zarządzania Treścią stale poszerza się i przygotowuje nowe, innowacyjne rozwiązania. Na przykład rozszerzeniem przygotowanym z myślą o CMS Joomla! to Art Sexy Lightbox, Content Builder bądźProjectknife Również Wśród tychże wtyczek znajdziemy komponent - Authentication - EMail.

Parę wzmianek na temat Authentication - EMail

Authentication - EMail to idealny wzór na to jak w niewielu ruchach mamy możliwość powiększyć grono proponowanych przez CMS Joomla funkcji jakie dotąd nie do końca były wdrożone, bądź mieliśmy z nimi kontakt w okrojonej płaszczyźnie. Należałoby przypomnieć, że "suplementy" do Joomla! ( wśród nich np. Art Sexy Lightbox lub Content Builder bądź właśnie Authentication - EMail) zezwalają na wyposażenie naszej portalu internetowego w wyżej wspomniane funkcje i treści bez potrzeby wpływania na pierwotny kod źródłowy Joomla. Takie wyjście, przy zastosowaniu odpowiedniej ostrożności i uwadze pozwoli nam na "eksperymentowanie" z funkcjonalnością portalu dość wygodny sposób, oraz co istotne - bez wiedzy związanej z programowaniem.

W programieAuthentication - EMail nie istnieje funkcja, która jest mi potrzebna.

Co na wypadek gdy Authentication - EMail nie posiada możliwości, na której bardzo nam zależy lub, której oczekiwaliśmy, że w nim znajdziemy? Cóż sytuacja wydaje się dość oczywista. Tak jak to zostało wspomniane w powyższym akapicie, dodatki w opcji podstawowej, (zazwyczaj darmowej) nie posiadają wszystkich opcji. Dlatego, z powyższych powodów najlepszym rozwiązaniem jest sprawdzić czy opcja, którą potrzebujemy nie jest czasem dostępna w opcji płatnej. Deweloperzy dodatków drobiazgowo zawierają w specyfikacji, jakie funkcje są dostępne w darmowej wersji komponentu, a jakie extra w płatnej. Zostaje nam wyszukać, czy być może to czego szukamy nie zawiera się w opcji płatnej.

Kolejnym wyjściem jest...poszukanie odmiennego komponentu. Kolejny raz informujemy – rozszerzeń do Joomla! naprawdę sporo bo kilka tysięcy (już ponad 8!). Stąd możemy wywnioskować, że tematy po prostu się powtarzają. Zabierz się w podróż do Joomlowego świata i odnajdź dodatek zbliżony do Authentication - EMail, a nawet może i skuteczniejszy!

Istnieje jeszcze trzecia droga :). Możesz po prostu zlecić stworzenie rozszerzenia szytego na miarę, wtedy program będzie idealnie dostosowany do Twoich potrzeb. Komu zlecić taką usługę.

Co jeszcze musisz wiedzieć?

Pobieranie Authentication - EMail

Bezpiecznym i chyba najprostszym sposobem na pobranie każdego rozszerzenia będzie odwiedzenie oficjalnej strony rozszerzeń do CMS Joomla: https://extensions.joomla.org a w dalszej kolejności znalezienie interesującej nas wtyczki (czyli w tym przypadku Authentication - EMail) :-) extensions.joomla.org jest miejscem gdzie community Joomla! bez ustanku aktualizuje i dodaje nowe rozwiązania dla Joomli - śledź ją na bieżąco!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby instrukcje na temat Authentication - EMail były dla Was przydatne. Jednakże jeśli mimo to potrzebujesz pomocy z tym dodatkiem, albo ogólnie prowadzenie strony internetowej to dla Ciebie "czarna magia" - zapraszamy do kontaktu. Pokażemy Ci korzystną ofertę opieki nad CMS Joomla!

A jak odinstalować komponent Authentication - EMail w Joomla!...

Istnieje prawdopodobieństwo, że moduł Authentication - EMail okazał się być niewypałem. Napiszmy to wprost – chciał(a)byś błyskawicznie usunąć go ze swojej niepowtarzalnej strony. Na taki przypadek istnieje wyłącznie jedno rozwiązanie – odinstalowanie Authentication - EMail. W jaki sposób to sprawić? Dokładnie tą samą metodą jaką usuniemy Art Sexy Lightbox Content Builder lub Projectknife czyli każdy komponent. Wchodzimy w panel administracyjny naszej stronki › w następnym kroku szukamy zakładki "rozszerzenia" › przechodzimy do karty "instalacje" › wybieramy "zarządzanie" › dalej, musimy zaznaczyć › i wybieramy „odinstaluj”. Po całej procedurze uzyskamy raport z odinstalowania pluginu.

Chcesz zlecić konfigurację lub instalację strony? Napisz do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.