Jeżeli jesteś osobą, która skupia się na Joomla i innymi CMS-ami (Wordpress, Drupal, etc.) to doskonale wiesz,iż prawdziwym plusem programów to nie System Zarządzania Treścią sam w sobie, a specjalnie wykreowane dla nich rozszerzenia. Dla CMS Joomla! takimi dodatkami są Komponenty co z angielskiego po prostu tłumaczymy: components. Komponenty to podstawowe, ale najbardziej złożone składowe Joomla. Liczba wspomnianych dodatków stworzonych dla Joomla! z pewnością możemy liczyć w co najmniej tysiącach. Warto mieć na uwadze, iż społeczność opisywanego CMS systematycznie wzrasta i publikuje nowe, innowacyjne rozwiązania. Przykładowym komponentem przygotowanym z myślą o Joomla to Google Maps by Reumer, OS Services Booking bądźMobile Również Pośród tychże wtyczek mamy możliwość znaleźć komponent - Asynchronous Google Analytics.

Trochę wzmianek na temat Asynchronous Google Analytics

Dodatek Asynchronous Google Analytics jest jasnym przykładem na to jak w niewielu prostych krokach możemy wpłynąć na grono proponowanych przez CMS Joomla usług, które przedtem nie były wdrożone, bądź mieliśmy z nimi przelotną styczność. Należałoby przypomnieć, iż dodatki ( spośród nich np. Google Maps by Reumer lub OS Services Booking bądź właśnie Asynchronous Google Analytics) zezwalają na urządzenie naszej witryny internetowej w powyższe funkcje i treści bez konieczności wpływania na oryginalny kod źródłowy Joomla. Taki system, przy zastosowaniu ostrożności i uwadze w konsekwencji umożliwi nam "badanie" funkcjonalności serwisu dość bezkolizyjnyi stabilny sposób, a co najistotniejsze - bez wiedzy związanej z programowaniem.

Rozszerzenie Asynchronous Google Analytics nie ma możliwości, jakiej poszukuję.

Co na wypadek gdy Asynchronous Google Analytics nie ma funkcji, na której niezwykle nam zależy lub, której oczekiwaliśmy, że w nim będzie? Cóż sytuacja wydaje się całkiem oczywista. Tak jak to zostało napomknięte poprzednim akapicie, komponenty w opcji standardowej, (zazwyczaj darmowej) nie mają wszystkich funkcji. Z tego powodu najlepszym rozwiązaniem jest sprawdzić czy opcja, która jest dla nas istotna nie jest czasami dostępna w opcji płatnej. Deweloperzy rozszerzeń drobiazgowo zawierają w dokumentacji, jakie z wymienionych funkcji dostępne są w bezpłatnej wersji komponentu, a jakie extra w "komercyjnej". Pozostaje nam poszukać, czy czasem to na czym nam zależy i czego poszukujemy nie zawiera się w opcji płatnej.

Alternatywnym wyjściem jest...wybranie innego komponentu. Kolejny raz przypominamy – rozszerzeń do Joomla! przeszło pare tysięcy (już ponad 8!). Stąd prosty wniosek, że funkcje, które są przedmiotem komponentu najzwyczajniej na świecie się "dublują". Zabierz się w podróż do świata Joomla i odnajdź komponent podobny do Asynchronous Google Analytics, a być może i doskonalszy!

Ahh tak! Nie napisaliśmy o trzecim wyjściu :). Możesz po prostu zlecić zbudowanie dodatku szytego na miarę, dzięki temu będziesz widział(a), że program idealnie spełni swoją rolę. Komu przydzielić taką odpowiedzialną pracę? Już nie musisz dłużej szukać - znalazłeś nas! :).

Co jeszcze musisz wiedzieć?

Jak pobrać Asynchronous Google Analytics

Bezpiecznym i chyba najprostszym rozwiązaniem na pobranie Asynchronous Google Analytics jest odwiedzenie oficjalnej strony rozszerzeń Systemu Zarządzania Treścią Joomla: https://extensions.joomla.org i kolejno znalezienie interesującej nas wtyczki (czyli w tym wypadku Asynchronous Google Analytics) :-) Strona extensions.joomla.org to obszar gdzie community Joomla! bez ustanku aktualizuje i publikuje nowe rozwiązania dla Joomli - śledź ją na bieżąco!

Mamy nadzieję, że przekazane przez nas informacje na temat Asynchronous Google Analytics będą dla Was przydatne. Jeżeli mimo to liczysz na fachową pomoc z tym dodatkiem, albo ogólnie prowadzenie strony internetowej jest dla Ciebie czarną magią - zadzwoń do nas. Pokażemy Ci atrakcyjną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Bezpieczne używanie komponentu Asynchronous Google Analytics

Niektórzy z Was, pewnie zastanawiają się nad bezpieczeństwem rozszerzenia Asynchronous Google Analytics. Tutaj kardynalną kwestią zdaje się być zadbanie o jego aktualność. Prostym zabiegiem na aktualizację Asynchronous Google Analytics będzie przeprowadzenie "update" z poziomu panelu adm. CMS. Jeżeli nie możemy wykonać wyżej wymienionej aktualizacji za pomocą panelu zarządzania, to warto mieć na uwadze, że w większości przypadków, najnowszą wersję odnajdziemy na stronie internetowej twórcy oraz na https://extensions.joomla.org/ Przechodząc do wniosków. Miejcie na uwadze! Abstrahując, czy jest to dodatek Asynchronous Google Analytics,Google Maps by Reumer, OS Services Booking receptą na bezpieczeństwo jest aktualność rozszerzenia, a przy tym również aktualność...Joomli

Chcesz zlecić konfigurację lub instalację strony? Zadzwoń do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.