Dodatki a CMS Joomla

Jeśli uważasz się za osobę, która pasjonuje się CMS Joomla! albo innymi CMS-ami (Wordpress, Drupal, etc.) to zapewne wiesz,iż realnym plusem tych programów to nie System Zarządzania Treścią per se, lecz specjalnie wykreowane dla nich moduły. W przypadku gdy mówimy o CMS Joomla!, takimi dodatkami są Komponenty (po angielsku - components). Komponenty to podstawowe, ale najbardziej skomplikowane ogniwa Joomli. Grono pluginów stworzonych z myślą dla Joomla! mieści się nie w setkach a w co najmniej tysiącach. Należy mieć na uwadze, iż wspólnota owego CMS ciągle poszerza się i pisze nowe,kreatywne rozwiązania. Na przykład rozszerzeniem przygotowanym z myślą o CMS Joomla! to DJ-ImageSlider, Quiz Deluxe a takżeProjectknife Także Pośród tych programów znajdziemy komponent - ARTIO Booking.

  • CMS Joomla
  • Odporność na ataki
  • Fachowy system

Trochę informacji nawiązujących do ARTIO Booking

ARTIO Booking stanowi ciekawy sposób przedstawiającym to jak w kilku prostych działaniach dostać możliwość zwiększenia ilości oferowanych przez CMS Joomla zastosowań, które przedtem nie do końca zostały zawarte w podstawowej wersji, lub mieliśmy z nimi dotyczenia w okrojonym zakresie. Warto pamiętać, iż "suplementy" do Joomla! (a wśród nich np. DJ-ImageSlider lub Quiz Deluxe bądź akurat ARTIO Booking) zezwalają na "udekorowanie" portalu internetowego w wspomniane wyżej funkcje i treści bez konieczności wpływania na podstawowy kod źródłowy Joomli. Takie rozwiązanie, przy zastosowaniu odpowiedniej ostrożności umożliwi nam "eksperymentowanie" z funkcjonalnością swojego portalu dość pewny sposób, i co najistotniejsze - nie jest wymagana umiejętność dotycząca pisania kodu .

Jak zainstalować komponent ARTIO Booking w Joomla?

Powracając do ARTIO Booking . Jeżeli obawiacie się, że instalacja tego komponentu Was przerośnie - uspokajamy, nie ma się czego obawiać :) Implementacja - co przeczytamy na stronie twórcy ARTIO Booking sprowadza się w zasadzie do wgrania paczki instalacyjnej poprzez zwykły instalator domyślnie znajdujący się w Joomla. Po wgraniu paczki z ARTIO Booking komponent ten zostanie automatycznie dodany do naszego panelu zarządzania.

PS. Jeżeli jesteście zainteresowani szczegółami na temat komponentu ARTIO Booking proponujemy "zagłębić" się w stronę producenta tego rozwiązania. Najprościej na nią trafić wpisując frazę „ARTIO Booking” + Joomla w Google.

Jak ściągnąć ARTIO Booking

Najbezpieczniejszym i najwygodniejszym rozwiązaniem na pobranie każdego komponentu będzie odwiedzenie oficjalnej strony rozszerzeń do CMS Joomla: https://extensions.joomla.org a w dalszej kolejności wyszukanie interesującej nas wtyczki (czyli w tym przypadku ARTIO Booking) :-) Strona extensions.joomla.org to obszar gdzie Joomlersi - bo tak mówią o sobie pasjonaci Joomla! nieustannie aktualizują oraz zamieszczają nowe rozwiązania dla Joomli - śledź ją na bieżąco!

Liczymy na to, że powyższe podpowiedzi na temat ARTIO Booking będą dla Ciebie przydatne. Jeśli jednak liczysz na fachową pomoc z tym wtyczką, albo ogólnie prowadzenie strony internetowej to dla Ciebie "czarna magia" - skontaktuj się z nami. Przedstawimy Ci świetną ofertę opieki nad CMS Joomla!

W jaki sposób usunąć rozszerzenie ARTIO Booking ...

Istnieje prawdopodobieństwo, iż moduł ARTIO Booking okazał się być nie tym, czego potrzebujesz. Powiedzmy sobie szczerze – chcesz szybko unicestwić go z własnej, cudownej stronyinternetowej. W takim przypadku istnieje wyłącznie jedno lekarstwo – usunięcie z CMS ARTIO Booking. Jak możesz tego dokonać? Dokładnie tą samą metodą jaką odinstalujemy DJ-ImageSlider Quiz Deluxe lub Projectknife czyli każdy inny komponent. Odwiedzamy panel administracyjny stronki › następnie szukamy zakładki "rozszerzenia" › kolejno przechodzimy do karty "instalacje" › a z niej klikamy "zarządzanie" › dalej, zaznaczamy komponent › i wybieramy „odinstaluj”. Gdy skończymy całą procedurę, wyświetli nam się raport z odinstalowania pluginu.

Masz problemy z konfiguracją lub instalacją strony? Napisz do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.