Jeśli uważasz się za osobę, która pasjonuje się CMS Joomla! i innymi CMS-ami (Wordpress, Drupal, Prestashop itd.) to zapewne wiesz,że najpotężniejszą siłą takich systemów nie jest CMS sam w sobie, a dodatkowo stworzone dla nich programy. W przypadku gdy mówimy o Joomla!, takimi rozszerzeniami są Komponenty co z angielskiego po prostu tłumaczymy: components. Komponent to kluczowy, ale nader zaawansowany składnik CMS Joomla!. Liczba opisywanych pluginów przeznaczonych z myślą dla Joomla! możemy liczyć w paru tysiącach. Warto pamiętać, że wspólnota opisywanego Systemu Zarządzania Treścią stale poszerza się i pisze nowe ikreatywne rozwiązania. Przykładowym komponentem dla CMS Joomla! to JoomSEF, FW Real Estate bądźTabs and Sliders Także Wśród tych programów odnajdziemy komponent - ArtCats.

Garść słów na temat ArtCats

Dodatek ArtCats jest interesującym przykładem wyjaśniającym to jak w paru zabiegach otrzymać sposobność zwiększenia ilości proponowanych przez CMS Joomla usług, które dotąd nie zostały zawarte w podstawowej wersji, albo mieliśmy z nimi przelotną styczność. Warto mieć na uwadze, że "suplementy" do Joomla! (a spośród nich np. JoomSEF lub FW Real Estate bądź akurat ArtCats) zezwalają na zagospodarowanie naszej witryny w wyżej wspomniane funkcje i treści bez konieczności ingerowania w podstawowy kod źródłowy CMS Joomla!. Takie wyjściegdy zastosujemy należytą ostrożność i uwagę w konsekwencji umożliwi nam "badanie" funkcjonalności własnego portalu dość wygodny sposób, oraz co kluczowe - nie jest wymagana wiedza dotycząca programowania .

Rozszerzenie ArtCats nie posiada funkcji, której poszukuję.

Co w przypadku gdy zaimplementowanydodatek ArtCats nie ma opcji, na której niezwykle nam zależy lub, której oczekiwaliśmy, że w nim znajdziemy? Cóż sprawa zdaje się dość prosta. Tak jak zostało to wspomniane poprzednim akapicie, komponenty w standardowej opcji, (przeważnie nieodpłatnej) nie dysponują wszystkimi opcjami. Dlatego, z powyższych względów najprostsze rozwiązanie to poszukanie czy funkcja, która jest dla nas istotna nie jest czasami udostępniona w wersji płatnej. Twórcy rozszerzeń drobiazgowo opisują w specyfikacji, jakie z wymienionych funkcji są dostępne w darmowej wersji komponentu, a jakie dodatkowo w płatnej. Pozostaje nam wyszukać, czy być może to na czym nam zależy i czego poszukujemy nie jest udostępniane odpłatnie.

Kolejnym wyjściem jest...wybranie innego programu. Ponownie informujemy – rozszerzeń do CMS Joomla! naprawdę sporo bo kilka tysięcy (już ponad 8!). Stąd możemy wywnioskować, że tematy po prostu się "dublują". Zabierz się w podróż do Joomlowego świata i odszukaj dodatek porównywalny do ArtCats, a być może i odpowiedniejszy!

No tak! Nie napisaliśmy o trzecim wyjściu :). Możesz zlecić zbudowanie nowego dodatku osobom ludziom, dzięki temu będziesz widział(a), że program idealnie spełni swoją rolę. Komu przydzielić taką pracę? Nieskormnie powiemy, że choćby nam :).

Co jeszcze musisz wiedzieć?

Z jakiej strony ściągnąć ArtCats

Najbezpieczniejszym i najwygodniejszym sposobem na pobranie każdego rozszerzenia jest wejście na oficjalną witrynę rozszerzeń CMS Joomla: https://extensions.joomla.org i odszukanie interesującego nas rozszerzenia (czyli w tym przypadku ArtCats) :-) Strona extensions.joomla.org jest miejscem, w którym populacja Joomla! bez ustanku aktualizuje i publikuje nowe rozwiązania dla Joomli - śledź ją na bieżąco!

Mamy nadzieję, że przekazane przez nas podpowiedzi na temat ArtCats będą dla Ciebie przydatne. Jeżeli jednak liczysz na fachową pomoc z tym pluginem, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie jest dla Ciebie czarną magią - napisz lub zadzwoń. Pokażemy Ci lukratywną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Bezpieczne korzystanie z programu ArtCats

Możliwe, że zastanawiasz się nad bezpieczeństwem ArtCats. Tutaj przewodnią kwestią powinno być zadbanie o jego aktualność. Najłatwiejszym zabiegiem na aktualizację ArtCats to zrobienie "update" z poziomu panelu adm. CMS. W przypadku, gdy nie jesteśmy w stanie przeprowadzić w/w aktualizacji za pomocą panelu zarządzania, to pamiętajmy, że w większości przypadków, najświeższą wersję odszukamy na stronce twórcy oraz na https://extensions.joomla.org/ Przechodząc do wniosków. Zapamiętajce! Abstrahując, czy jest to rozszerzenie ArtCats,JoomSEF, FW Real Estate receptą na bezpieczeństwo jest aktualność pluginu, no i bezsprzecznie również aktualność...Joomli

Masz problem z instalacją lub konfiguracją witryny? Zadzwoń do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.