Każdy kto zajmuje się Joomla lub innym CMS (Drupal, Wordpress, etc.) wie, że najpotężniejszą przewagą nad zwykłą stroną tych programów to nie System Zarządzania Treścią sam w sobie, lecz dodatkowo wykreowane dla nich rozszerzenia. Jeżeli chodzi o CMS Joomla! takimi rozszerzeniami są Komponenty co z angielskiego po prostu tłumaczymy: components. Komponent to elementarny, ale najbardziej złożony składnik Joomli. Liczba opisywanych pluginów z myślą dla Joomla! możemy liczyć w tysiącach. Należy mieć w pamięci, że "community" owego CMS ciągle wzrasta i tworzy nowe,pionierskie rozwiązania. Dla przykładu, rozszerzeniem dla CMS Joomla! to Joom Donation, Very Simple Image Gallery iMobile Także Wśród owych dodatków mamy możliwość wyszukać komponent - Art Total Menu Light.

Garść stwierdzeń o Art Total Menu Light

Art Total Menu Light jest jasnym "okazem" , który wskazuje na to jak w kilku aktach otrzymać możliwość powiększenia grona proponowanych przez CMS Joomla zastosowań, które dotychczas nie zostały wdrożone, bądź mieliśmy z nimi przelotną znajomość. Należałoby przypomnieć, że "suplementy" do Joomla! (a wśród nich np. Joom Donation lub Very Simple Image Gallery , czy właśnie Art Total Menu Light) zezwalają na "udekorowanie" naszej portalu w powyższe funkcje i treści bez potrzeby ingerowania w pierwotny kod Joomli. Takie wyjście, przy zastosowaniu ostrożności pozwoli nam na "badanie" funkcjonalności naszego portalu w miarę bezpieczny sposób, a co najważniejsze - nie jest wymagana wiedza związana z pisaniem kodu .

W dodatkuArt Total Menu Light nie istnieje funkcja, która jest mi potrzebna.

Jak postąpić na wypadek gdy Art Total Menu Light nie posiada opcji, na której bardzo nam zależy lub, której spodziewaliśmy się, że w nim będzie? Cóż sprawa zdaje się dość prosta. Jak opisaliśmy to w wcześniejszym akapicie, dodatki w wersji standardowej, (przeważnie nieodpłatnej) nie dysponują wszystkimi opcjami. Z tego powodu najlepsze rozwiązanie to poszukanie czy opcja, która jest dla nas istotna nie jest czasem udostępniona w opcji płatnej. Deweloperzy rozszerzeń szczegółowo opisują w dokumentacji, jakie z wymienionych funkcji dostępne są w wersji bezpłatnej, a jakie extra w płatnej. Pozostaje nam znaleźć, czy czasem to czego szukamy nie istnieje w opcji płatnej.

Opcjonalnym wyjściem jest...wybranie odmiennego programu. Kolejny raz przypominamy – rozszerzeń do CMS Joomla! jest kilka tysięcy (już ponad 8!). Dlatego możemy wywnioskować, że niektóre tematy po prostu się "dublują". Zabierz się w podróż do Joomlowego świata i odnajdź plugin zbliżony do Art Total Menu Light, a być może i odpowiedniejszy!

No tak! Zapomnieliśmy o "trzeciej drodze" :). Możesz zlecić zbudowanie nowego rozszerzenia odpowiednim ludziom, dzięki temu będziesz widział(a), że program idealnie spełni swoją rolę. Zastanawiasz się komu przydzielić powyższą odpowiedzialną usługę? Jesteśmy do usług! :).

Co jeszcze musisz wiedzieć?

Skąd pobrać Art Total Menu Light

Najbezpieczniejszym i najprostszym sposobem na pobranie każdego rozszerzenia jest odwiedzenie oficjalnej witryny rozszerzeń CMS Joomla: https://extensions.joomla.org a w dalszej kolejności wyszukanie interesującego nas rozszerzenia (czyli w tym przypadku Art Total Menu Light) :-) extensions.joomla.org to obszar gdzie populacja Joomli nieustannie aktualizuje i publikuje nowe rozwiązania dla Joomli - często ją odwiedzaj!

Liczymy na to, że przekazane przez nas sugestie na temat Art Total Menu Light będą dla Was przydatne. Jednakże jeśli mimo to potrzebujesz pomocy z tym dodatkiem, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie jest dla Ciebie czarną magią - napisz lub zadzwoń. Pokażemy Ci świetną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Bezpieczne użytkowanie rozszerzenia Art Total Menu Light

Możliwe, że zastanawiasz się czy komponent - Art Total Menu Light jest bezpieczny . W tym miejscu nadrzędną kwestią zdaje się być pamiętanie o jego aktualności. Najprostszym sposobem na aktualizację Art Total Menu Light to przeprowadzenie "update" z poziomu panelu zarządzania CMS. W przypadku, gdy nie jesteśmy w stanie wykonać w/w aktualizacji poprzez panel zarządzania, to warto mieć na uwadze, że w większości przypadków, najaktualniejszą wersję znajdziemy na stronie internetowej autora oraz na https://extensions.joomla.org/ Przechodząc do wniosków. Zapamiętajce! Niezależnie, czy jest to rozszerzenie Art Total Menu Light,Joom Donation, Very Simple Image Gallery rozwiązaniem na bezpieczeństwo jest aktualność wtyczki, a przy tym również aktualność...CMS Joomla!

Nie możesz poradzić sobie z konfiguracją lub instalacją witryny? Napisz do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.