Ten kto jest pasjonatem Joomla! albo innym CMS (Wordpress, Drupal, itd.) wie, iż rzeczywistym plusem tych systemów to nie System Zarządzania Treścią per se, a specjalnie utworzone dla nich aplikacje. W przypadku gdy mówimy o CMS Joomla!, za takie dodatki powinniśmy uznać Komponenty co z angielskiego po prostu tłumaczymy: components. Komponenty to fundamentalne, ale przy tym najbardziej skomplikowane składniki CMS Joomla!. Zbiór opisywanych pluginów przeznaczonych dla Joomla! z pewnością zawiera się nie w setkach a w czterocyfrowej liczbie. Warto pamiętać, iż "community" opisywanego CMS systematycznie poszerza się i publikuje nowe,pionierskie rozwiązania. Posługując się przykładem: rozszerzeniem przygotowanym z myślą o Joomla to Jomres, News Show Pro GK4 bądźJSN ImageShow PRO Także Pośrodku tych pluginów znajdziemy komponent - Art Table.

Trochę informacji nawiązujących do Art Table

Narzędzie Art Table jest jasnym modelem obrazującym to jak w paru prostych działaniach możemy powiększyć grono proponowanych przez CMS Joomla zastosowań jakie dotychczas nie do końca zostały zaimplementowane, bądź mieliśmy z nimi dotyczenia w ograniczonym zakresie. Warto przypomnieć, iż "suplementy" do Joomla! (a spośród nich np. Jomres lub News Show Pro GK4 bądź właśnie Art Table) zezwalają na urządzenie naszej strony internetowej w wspomniane wyżej funkcje i treści bez potrzeby ingerowania w oryginalny kod CMS Joomla!. Takie rozwiązaniegdy zachowamy odpowiednią ostrożność i uwagę w konsekwencji umożliwi nam "studiowanie" funkcjonalności naszego portalu w miarę bezpieczny sposób, i co kluczowe - bez wiedzy związanej z programowaniem.

Dodatek Art Table nie posiada funkcji, jakiej szukam.

Co na wypadek gdy zaimplementowanydodatek Art Table nie posiada opcji, na której niezwykle nam zależy lub, której oczekiwaliśmy, że w nim znajdziemy? Cóż sytuacja zdaje się dość oczywista. Jak wspomnieliśmy poprzednim akapicie, komponenty w podstawowej wersji, (przeważnie nieodpłatnej) nie dysponują wszystkimi opcjami. Z tego powodu najlepiej jest sprawdzić czy opcja, która jest dla nas istotna nie jest czasami dostępna w wersji płatnej. Twórcy dodatków drobiazgowo opisują w dokumentacji, jakie funkcje dostępne są w darmowej wersji komponentu, a jakie dodatkowo w płatnej. Zostaje nam znaleźć, czy być może to czego poszukujemy nie jest udostępniane odpłatnie.

Opcjonalnym wyjściem jest...wybranie innego rozszerzenia. Jeszcze raz przypominamy – rozszerzeń do CMS Joomla! naprawdę sporo bo kilka tysięcy (już ponad 8!). Stąd prosty wniosek, że schematy po prostu się "dublują". Wejdź w głąb Joomlowego świata i odszukaj komponent zbliżony do Art Table, a być może i doskonalszy!

Ahh tak! Zapomnieliśmy o trzecim wyjściu :). Możesz zlecić stworzenie nowego komponentu osobom ludziom, dzięki temu będziesz widział(a), że program idealnie spełni swoją rolę. Zastanawiasz się komu przydzielić taką pracę? Jesteśmy do usług! :).

Co jeszcze musisz wiedzieć?

Z jakiej strony pobrać Art Table

Najbezpieczniejszym i najprostszym sposobem na pobranie każdego rozszerzenia jest wejście na oficjalną witrynę rozszerzeń CMS Joomla: https://extensions.joomla.org a w dalszej kolejności odszukanie interesującej nas wtyczki (czyli w tym wypadku Art Table) :-) Strona extensions.joomla.org to strefa gdzie Joomlersi - bo tak mówią o sobie pasjonaci Joomla! bez przerwy aktualizują i dodają nowe rozwiązania dla Joomli - bądź z nią na bieżąco!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby porady na temat Art Table były dla Ciebie przydatne. Jeśli mimo to odczuwasz potrzebę fachowej pomocy z tym wtyczką, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie jest dla Ciebie czarną magią - zadzwoń do nas. Pokażemy Ci lukratywną ofertę opieki nad CMS Joomla!

A jak usunąć komponent Art Table w CMS Joomla!...

Może zdarzyć się tak, iż dodatek Art Table nie spełnia Twoich wymagań. Napiszmy to wprost – chciał(a)byś błyskawicznie usunąć go ze swojej cudownej strony. W takim wypadku jest wyłącznie jedno rozwiązanie – odinstalowanie Art Table. W jaki sposób to sprawić? Odpowiadamy - w ten sam sposób w jaki odinstalujemy Jomres News Show Pro GK4 lub JSN ImageShow PRO czyli jakikolwiek komponent. Odwiedzamy panel zarządzania naszej stronki › następnie szukamy zakładki "rozszerzenia" › kolejno klikamy w kartę "instalacje" › a z niej klikamy "zarządzanie" › dalej, zaznaczamy komponent › i klikamy „odinstaluj”. Po całej procedurze uzyskamy raport z odinstalowania pluginu.

Masz problem z instalacją lub konfiguracją strony? Napisz do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.