Każdy kto użytkuje CMS Joomla! albo innego CMS (Wordpress, Drupal, itd.) wie, że najpotężniejszą cechą dodatnią owych programów nie jest System Zarządzania Treścią samoistnie, lecz specjalnie utworzone dla nich rozszerzenia. Dla Joomli takimi rozszerzeniami są Komponenty (po ang. components). Komponent to podstawowy, ale nader złożony składnik Joomli. Zbiór wspomnianych rozszerzeń stworzonych z myślą dla tego CMS z pewnością możemy liczyć nie w setkach a w paru tysiącach. Warto mieć w pamięci, że wspólnota owego CMS stale się powiększa i opracowuje nowe,pionierskie rozwiązania. Posługując się przykładem: komponentem przygotowanym z myślą o Joomla to OS Property Real Estate, Flexi Custom Code lubPayPlans Również Pośrodku tychże wtyczek możemy odnaleźć komponent - Art Image View.

Parę zdań na temat Art Image View

Rozszerzenie Art Image View stanowi praktyczny model pokazującym na to jak w niewielu zabiegach jesteśmy w stanie wpłynąć na ilość proponowanych przez CMS Joomla usług, które przedtem nie były zaimplementowane, albo mieliśmy z nimi przelotną znajomość. Warto mieć na uwadze, że dodatki ( spośród nich np. OS Property Real Estate lub Flexi Custom Code bądź akurat Art Image View) zezwalają na zagospodarowanie naszej witryny internetowej w wyżej wspomniane funkcje i treści bez potrzeby ingerowania w pierwotny kod źródłowy Joomli. Takie rozwiązanie, przy zachowaniu odpowiedniej ostrożności i uwadze w konsekwencji pozwoli nam na "eksperymentowanie" z funkcjonalnością swojego portalu w miarę pewny sposób, oraz co kluczowe - bez umiejętności programowania.

W rozszerzeniuArt Image View nie istnieje opcja, która jest mi potrzebna.

Co na wypadek kiedy zaimplementowanydodatek Art Image View nie ma opcji, na której bardzo nam zależy lub, której oczekiwaliśmy, że w nim znajdziemy? Cóż sprawa wydaje się być stosunkowo oczywista. Tak jak zostało to wspomniane w wcześniejszym akapicie, rozszerzenia w opcji podstawowej, (zazwyczaj darmowej) nie posiadają wszystkich opcji. Z tego względu najlepiej jest sprawdzić czy opcja, która jest dla nas istotna nie jest czasami udostępniona w opcji rozszerzonej (płatnej). Twórcy dodatków szczegółowo zawierają w dokumentacji, jakie z wymienionych funkcji dostępne są w wersji darmowej, a jakie extra w "komercyjnej". Pozostaje nam wyszukać, czy czasem to czego szukamy nie istnieje w opcji płatnej.

Drugim sposobem jest...wybranie innego dodatku. Kolejny raz informujemy – rozszerzeń do CMS Joomla! naprawdę sporo bo kilka tysięcy (już ponad 8!). Dlatego drogą dedukcji możemy wywnioskować, że niektóre schematy po prostu się powtarzają. Zabierz się w podróż do świata Joomla i odszukaj plugin porównywalny do Art Image View, a nawet może i wydajniejszy!

Jest jeszcze trzecie wyjście :). Możesz po prostu zlecić zbudowanie rozszerzenia szytego na miarę, dzięki temu będziesz widział(a), że program idealnie spełni swoją rolę. Zastanawiasz się komu zlecić taką pracę.

Co jeszcze musisz wiedzieć?

Jak ściągnąć Art Image View

Bezpiecznym i chyba najwygodniejszym sposobem na pobranie każdego dodatku będzie wejście na oficjalną witrynę rozszerzeń CMS Joomla: https://extensions.joomla.org i wyszukanie interesującego nas rozszerzenia (czyli w tym przypadku Art Image View) :-) extensions.joomla.org to obszar gdzie społeczność Joomla! codziennie aktualizuje i dodaje nowe rozwiązania dla Joomli - często ją odwiedzaj!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby rady zawarte w tej publikacji były dla Ciebie przydatne. Jednakże jeśli mimo to chciałbyś otrzymać fachową pomoc z tym dodatkiem, albo ogólnie prowadzenie strony internetowej to dla Ciebie "czarna magia" - zadzwoń do nas. Przedstawimy Ci korzystną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Jak odinstalować dodatek Art Image View ...

Może zdarzyć się tak, że komponent Art Image View nie spełnia Twoich wymagań. Prosto z mostu – chciał(a)byś szybko pozbyć się go ze swojej uroczej strony. Na taki przypadek jest tylko jedno rozwiązanie – usunięcie z CMS Art Image View. Jak tego dokonać? Dokładnie tą samą metodą jaką usuniemy OS Property Real Estate Flexi Custom Code lub PayPlans czyli jakikolwiek inny komponent. Otwieramy panel administracyjny naszej stronki › następnie powinniśmy odszukaćzakładkę "rozszerzenia" › kolejno przechodzimy do karty "instalacje" › klikamy "zarządzanie" › dalej, musimy zaznaczyć › i wybieramy „odinstaluj”. Gdy skończymy całą procedurę, wyświetli nam się komunikat z odinstalowania komponentu.

Chcesz zlecić konfigurację lub instalację strony? Zadzwoń do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.