Jeżeli jesteś osobą, która jest pasjonatem CMS Joomla! albo innymi CMS-ami (Wordpress, Drupal, itd.) to świetnie wiesz,iż największą przewagą nad zwykłą stroną takich systemów to nie CMS samoistnie, a specjalnie opracowane dla nich programy. Jeżeli mówimy o CMS Joomla!, za takie rozszerzenia powinniśmy uznać Komponenty (za angielskiego: components). Komponenty to elementarne, ale najbardziej złożone segmenty Joomla. Liczba wspomnianych dodatków stworzonych z myślą dla CMS Joomla! zawiera się w paru tysiącach. Należy pamiętać, iż grupa społeczna opisywanego Systemu Zarządzania Treścią ciągle wzrasta i wymyśla nowe, innowacyjne rozwiązania. Posługując się przykładem: komponentem przygotowanym z myślą o CMS Joomla! to Simple Image Gallery, WordPress Blog for Joomla! bądźDisplayNews by BK Także Pośrodku tych programów mamy możliwość odnaleźć komponent - Art Gallery.

Kilka wzmianek nawiązujących do Art Gallery

Narzędzie Art Gallery stanowi jasny przykład , który wskazuje na to jak w kilku nieskomplikowanych działaniach otrzymać możliwość powiększenia ilości proponowanych przez CMS Joomla zastosowań, które przedtem nie były możliwe, lub mieliśmy z nimi przelotną relację. Warto pamiętać, iż dodatki (a spośród nich np. Simple Image Gallery lub WordPress Blog for Joomla! bądź właśnie Art Gallery) zezwalają na "udekorowanie" portalu internetowego w wspomniane wyżej funkcje i treści bez konieczności ingerowania w podstawowy kod Joomla. Taka metoda, przy zachowaniu ostrożności w konsekwencji pozwoli nam na "studiowanie" funkcjonalności rodzimego portalu w miarę wygodny sposób, i co istotne - bez wiedzy związanej z programowaniem.

Dodatek Art Gallery nie ma funkcji, jakiej poszukuję.

Co w przypadku gdy zaimplementowanydodatek Art Gallery nie ma funkcjonalności, na której bardzo nam zależy lub, której oczekiwaliśmy, że w nim będzie? Cóż sprawa zdaje się dość prosta. Tak jak to zostało napomknięte poprzednim akapicie, komponenty w opcji podstawowej, (zazwyczaj nieodpłatnej) nie dysponują wszystkimi funkcjami. Dlatego, z powyższych względów najlepszym rozwiązaniem jest sprawdzić czy funkcja, którą potrzebujemy nie jest czasem dostępna w wersji płatnej. Twórcy dodatków szczegółowo opisują w dokumentacji, jakie z wymienionych funkcji dostępne są w wersji darmowej, a jakie dodatkowo w płatnej. Zostaje nam znaleźć, czy czasami to na czym nam zależy i czego poszukujemy nie zawiera się w opcji płatnej.

Opcjonalnym sposobem jest...wybranie innego dodatku. Jeszcze raz informujemy – rozszerzeń do Joomla! przeszło kilka tysięcy (już ponad 8!). Dlatego możemy wywnioskować, że funkcje, które są przedmiotem komponentu po prostu się powtarzają. Zabierz się w podróż do Joomlowego świata i odnajdź komponent zbliżony do Art Gallery, a nawet może i efektywniejszy!

Ahh tak! Nie napisaliśmy o trzecim wyjściu :). Możesz po prostu zlecić zbudowanie rozszerzenia szytego na miarę, wtedy program będzie idealnie dostosowany do Twoich potrzeb. Komu zlecić taką usługę.

Co jeszcze musisz wiedzieć?

Pobieranie Art Gallery

Najbezpieczniejszym i najwygodniejszym rozwiązaniem na pobranie każdego rozszerzenia jest wejście na oficjalną witrynę rozszerzeń do CMS Joomla: https://extensions.joomla.org a następnie odszukanie interesującej nas wtyczki (czyli w tym wypadku Art Gallery) :-) extensions.joomla.org jest miejscem, w którym community Joomla! bez ustanku aktualizuje i zamieszcza nowe rozwiązania dla Joomli - śledź ją na bieżąco!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby wskazówki zawarte w tej publikacji były dla Was przydatne. Jeżeli jednak odczuwasz potrzebę fachowej pomocy z tym wtyczką, albo ogólnie prowadzenie strony internetowej jest dla Ciebie czarną magią - skontaktuj się z naszą agencją interaktywną. Pokażemy Ci świetną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Bezpieczeństwo używania rozszerzenia Art Gallery

Niektórzy z Was, pewnie zastanawiają się nad bezpieczeństwem rozszerzenia Art Gallery. W tym miejscu najistotniejszą sprawą jest zadbanie o jego aktualność. Najłatwiejszym zabiegiem na aktualizację Art Gallery to przeprowadzenie "update" z poziomu panelu administracyjnego CMS. Jeżeli nie jesteśmy w stanie przeprowadzić wyżej wymienionej aktualizacji za pomocą panelu administracyjnego, to pamiętajmy, że prawie zawsze najaktualniejszą wersję odszukamy na stronce dewelopera oraz na https://extensions.joomla.org/ Przechodząc do wniosków. Pamiętajcie! Niezależnie, czy jest to rozszerzenie Art Gallery,Simple Image Gallery, WordPress Blog for Joomla! receptą na bezpieczeństwo jest aktualność programu, ale również aktualność...CMS Joomla!

Nie możesz poradzić sobie z instalacją lub konfiguracją witryny? Napisz do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.