Komponenty a system zarządzania treścią Joomla

Jeżeli jesteś osobą, która jest pasjonatem Joomla! i innymi CMS-ami (Wordpress, Drupal, Prestashop itp.) to świetnie wiesz,iż rzeczywistą potęgą takich systemów nie jest System Zarządzania Treścią samoistnie, lecz dodatkowo stworzone dla nich aplikacje. W przypadku gdy mówimy o Joomla!, takimi rozszerzeniami są Komponenty co z angielskiego po prostu tłumaczymy: components. Komponent to podstawowy, ale nader złożony składnik do Joomla. Grono opisywanych pluginów przeznaczonych dla Joomla! możemy liczyć w co najmniej tysiącach. Należy mieć na uwadze, iż społeczność opisywanego CMS systematycznie rośnie i wymyśla nowe,pionierskie rozwiązania. Dla przykładu, rozszerzeniem przygotowanym z myślą o Joomla jest Fabrik, Phoca Guestbook bądźArticle-Generator Również Pośrodku tych rozszerzeń jesteśmy w stanie odnaleźć komponent - Art Data.

  • CMS Joomla
  • Bezpieczeństwo
  • Profesjonalny kod

Nieco zdań o Art Data

Art Data jest prostym wzorem wskazującym na to jak w kilku nieskomplikowanych ruchach dostać sposobność zwiększenia grona oferowanych przez CMS zastosowań jakie dotąd nie zostały wdrożone, albo mieliśmy z nimi kontakt w okrojonej płaszczyźnie. Warto mieć na uwadze, iż dodatki (a spośród nich np. Fabrik lub Phoca Guestbook bądź akurat Art Data) zezwalają na zagospodarowanie portalu internetowego w wyżej wspomniane funkcje i treści bez potrzeby wpływania na podstawowy kod źródłowy Joomla. Takie wyjściegdy zastosujemy należytą ostrożność i uwagę umożliwi nam "studiowanie" funkcjonalności rodzimego portalu w miarę wygodny sposób, i co najważniejsze - bez znajomości zasad programowania.

Jak zainstalować komponent Art Data w Joomla?

Powracając do Art Data . Jeżeli obawiacie się, że instalacja tego komponentu Was przerośnie - uspokajamy, nie ma się czego obawiać :) Implementacja - co przeczytamy na stronie twórcy Art Data sprowadza się w zasadzie do wgrania paczki instalacyjnej poprzez zwykły instalator domyślnie znajdujący się w Joomla. Po wgraniu paczki z Art Data komponent ten zostanie automatycznie dodany do naszego panelu zarządzania.

PS. Jeżeli jesteście zainteresowani szczegółami na temat komponentu Art Data proponujemy "zagłębić" się w stronę producenta tego rozwiązania. Najprościej na nią trafić wpisując frazę „Art Data” + Joomla w Google.

Pobieranie Art Data

Bezpiecznym i chyba najprostszym rozwiązaniem na pobranie Art Data jest odwiedzenie oficjalnej witryny rozszerzeń do Systemu Zarządzania Treścią Joomla: https://extensions.joomla.org i kolejno wyszukanie interesującej nas wtyczki (czyli w tym wypadku Art Data) :-) Strona extensions.joomla.org to obszar gdzie społeczność Joomla! nieustannie aktualizuje i publikuje nowe rozwiązania dla Joomli - śledź ją na bieżąco!

Liczymy na to, że powyższe porady na temat Art Data będą dla Was przydatne. Jeżeli mimo to odczuwasz potrzebę fachowej pomocy z tym pluginem, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie jest dla Ciebie czarną magią - napisz lub zadzwoń. Przedstawimy Ci atrakcyjną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Bezpieczne korzystanie z Art Data

Możliwe, iż zastanawiasz się nad bezpieczeństwem Art Data. W tym miejscu ważną sprawą powinno być zadbanie o jego aktualność. Najłatwiejszym zabiegiem aktualizacji Art Data będzie przeprowadzenie "update" z poziomu panelu adm. CMS. W przypadku, gdy nie jesteśmy w stanie wykonać wyżej wymienionej aktualizacji poprzez panel administracyjny, to pamiętajmy, że prawie zawsze najnowszą wersję znajdziemy na stronce autora oraz na https://extensions.joomla.org/ Podsumowując. Pamiętajcie! Abstrahując, czy jest to rozszerzenie Art Data,Fabrik, Phoca Guestbook rozwiązaniem na bezpieczeństwo jest aktualność wtyczki, no i bezsprzecznie również aktualność...Joomli

Chcesz zlecić konfigurację lub instalację witryny? Skontaktuj się z nami!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.