Dodatki a Joomla

Jeżeli jesteś osobą, która pasjonuje się CMS Joomla! lub innymi CMS-ami (Wordpress, Drupal, Prestashop itp.) to świetnie wiesz,że rzeczywistym plusem owych programów to nie CMS per se, a dodatkowo napisane dla nich moduły. Jeżeli chodzi o Joomlę za takie rozszerzenia powinniśmy uznać Komponenty (po ang. components). Komponenty to zasadnicze, ale najbardziej złożone ogniwa CMS Joomla!. Zbiór opisywanych pluginów stworzonych z myślą dla tego Systemu Zarządzania zawiera się w paru tysiącach. Należy pamiętać, że "community" opisywanego CMS nieustannie rośnie i przygotowuje nowe,pionierskie rozwiązania. Posługując się przykładem: komponentem przygotowanym z myślą o Joomla jest jNews, HDVideoShare iModals Także Pośrodku tych programów możemy odnaleźć komponent - ARI Quiz Lite.

  • CMS Joomla
  • Bezpieczeństwo
  • Sprawdzony system

Trochę słów dotyczących ARI Quiz Lite

Dodatek ARI Quiz Lite jest praktycznym przykładem obrazującym to jak w paru prostych zabiegach dostać sposobność zwiększenia ilości oferowanych przez CMS Joomla usług, które dotąd nie były zaimplementowane, albo mieliśmy z nimi przelotną znajomość. Należałoby mieć na uwadze, że "suplementy" do Joomla! (a wśród nich np. jNews lub HDVideoShare bądź właśnie ARI Quiz Lite) zezwalają na urządzenie naszej witryny internetowej w powyższe funkcje i treści bez potrzeby wpływania na pierwotny kod CMS Joomla!. Taka możliwośćgdy zachowamy odpowiednią ostrożność i uwagę w konsekwencji pozwoli nam na "eksperymentowanie" z funkcjonalnością swojego serwisu w miarę bezkolizyjny sposób, oraz co kluczowe - nie jest potrzebna umiejętność dotycząca znajomości kodu .

Jak zainstalować komponent ARI Quiz Lite w Joomla?

Powracając do ARI Quiz Lite . Jeżeli obawiacie się, że instalacja tego komponentu Was przerośnie - uspokajamy, nie ma się czego obawiać :) Implementacja - co przeczytamy na stronie twórcy ARI Quiz Lite sprowadza się w zasadzie do wgrania paczki instalacyjnej poprzez zwykły instalator domyślnie znajdujący się w Joomla. Po wgraniu paczki z ARI Quiz Lite komponent ten zostanie automatycznie dodany do naszego panelu zarządzania.

PS. Jeżeli jesteście zainteresowani szczegółami na temat komponentu ARI Quiz Lite proponujemy "zagłębić" się w stronę producenta tego rozwiązania. Najprościej na nią trafić wpisując frazę „ARI Quiz Lite” + Joomla w Google.

Skąd bezpiecznie pobrać ARI Quiz Lite

Najbezpieczniejszym i najwygodniejszym rozwiązaniem na pobranie ARI Quiz Lite będzie odwiedzenie oficjalnej strony rozszerzeń Systemu Zarządzania Treścią Joomla: https://extensions.joomla.org a następnie znalezienie interesującego nas rozszerzenia (czyli w tym wypadku ARI Quiz Lite) :-) extensions.joomla.org to strefa gdzie społeczność Joomli bez ustanku aktualizuje i dodaje nowe rozwiązania dla Joomli - bądź z nią na bieżąco!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby instrukcje na temat ARI Quiz Lite były dla Was przydatne. Jeżeli jednak odczuwasz potrzebę fachowej pomocy z tym pluginem, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie jest dla Ciebie czarną magią - skontaktuj się z nami. Przedstawimy Ci atrakcyjną ofertę opieki nad CMS Joomla!

A jak usunąć dodatek ARI Quiz Lite ...

Istnieje takieprawdopodobieństwo, że dodatek ARI Quiz Lite nie spełnia Twoich oczekiwań. Powiedzmy sobie szczerze – chciał(a)byś szybko unicestwić go ze swojej wspaniałej stronyinternetowej. W takim wypadku istnieje tylko jedno rozwiązanie – usunięcie z CMS ARI Quiz Lite. Jak to zrobić? Odpowiadamy - tą samą metodą jaką odinstalujemy jNews HDVideoShare lub Modals czyli każdy komponent. Wchodzimy w panel zarządzania naszej strony › następnie powinniśmy odszukaćzakładkę "rozszerzenia" › kolejno przechodzimy do karty "instalacje" › następnie klikamy "zarządzanie" › później musimy zaznaczyć › i wybieramy „odinstaluj”. Gdy skończymy całą procedurę, wyświetli nam się raport z odinstalowania dodatku.

Chcesz zlecić instalacje lub konfigurację strony? Zadzwoń do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.