Ten kto użytkuje Joomla! albo innego CMS (Drupal, Wordpress, itd.) wie, iż realnym plusem programów to nie CMS samoistnie, a dodatkowo stworzone dla nich dodatki. Jeżeli mówimy o Joomla!, takimi dodatkami są Komponenty (po ang. components). Komponent to elementarny, jednakowoż nader złożony składnik do CMS Joomla!. Grono rozszerzeń stworzonych dla Joomli możemy liczyć w paru tysiącach. Należy mieć w pamięci, iż "community" owego CMS nieustannie poszerza się i przygotowuje nowe ikreatywne rozwiązania. Przykładowym rozszerzeniem przygotowanym z myślą o Joomla to Ozio Gallery, Payment Form lubImproved AJAX Login Register Także Pośrodku tych rozszerzeń odnajdziemy komponent - ARI Quiz.

Paręnaście wzmianek nawiązujących do ARI Quiz

Narzędzie ARI Quiz jest dobrym wzorem przedstawiającym to jak w niewielu prostych posunięciach otrzymać możliwość powiększenia liczby proponowanych przez CMS Joomla zastosowań jakie dotychczas nie były dostępne, lub mieliśmy z nimi styczność w okrojonym zakresie. Należałoby pamiętać, iż dodatki ( wśród nich np. Ozio Gallery lub Payment Form , czy właśnie ARI Quiz) pozwalają na zagospodarowanie naszej portalu w wyżej wspomniane funkcje i treści bez potrzeby wpływania na oryginalny kod CMS Joomla!. Taka metoda, przy zastosowaniu ostrożności i uwadze w konsekwencji umożliwi nam "eksperymentowanie" z funkcjonalnością swojego serwisu w miarę bezpieczny sposób, i co najważniejsze - bez znajomości zasad programowania.

Rozszerzenie ARI Quiz nie ma funkcji, której potrzebuję.

Co na wypadek gdy ARI Quiz nie ma funkcjonalności, na której niezwykle nam zależy lub, której spodziewaliśmy się, że w nim znajdziemy? Hmm sprawa wydaje się dość oczywista. Jak opisaliśmy to poprzednim akapicie, komponenty w wersji standardowej, (przeważnie darmowej) nie dysponują wszystkimi funkcjami. Z tego powodu najprostsze rozwiązanie to poszukanie czy opcja, która jest dla nas istotna nie jest czasami udostępniona w wersji rozszerzonej (płatnej). Autorzy dodatków szczegółowo zawierają w dokumentacji, które z wymienionych funkcji dostępne są w bezpłatnej wersji komponentu, a które dodatkowo w płatnej. Zostaje nam poszukać, czy być może to czego poszukujemy nie zawiera się w opcji płatnej.

Opcjonalnym sposobem jest...wybranie odmiennego dodatku. Ponownie informujemy – rozszerzeń do Joomla! jest kilka tysięcy (już ponad 8!). Stąd możemy wywnioskować, że tematy po prostu się powtarzają. Zabierz się w podróż do Joomlowego świata i odszukaj dodatek zbliżony do ARI Quiz, a nawet może i lepszy!

Istnieje jeszcze trzecia droga :). Możesz po prostu zlecić zbudowanie dodatku szytego na miarę, dzięki temu będziesz widział(a), że program idealnie spełni swoją rolę. Komu przydzielić taką odpowiedzialną usługę? Postaw na nas! :).

Co jeszcze musisz wiedzieć?

Jak pobrać ARI Quiz

Bezpiecznym i chyba najwygodniejszym rozwiązaniem na pobranie ARI Quiz jest wejście na oficjalną witrynę rozszerzeń do Systemu Zarządzania Treścią Joomla: https://extensions.joomla.org a w dalszej kolejności odnalezienie interesującej nas wtyczki (czyli w tym wypadku ARI Quiz) :-) Strona extensions.joomla.org jest miejscem gdzie społeczność Joomla! codziennie aktualizuje i dodaje nowe rozwiązania dla Joomli - często ją odwiedzaj!

Liczymy na to, że powyższe zalecenia na temat ARI Quiz będą dla Ciebie przydatne. Jednakże jeśli mimo to potrzebujesz pomocy z tym dodatkiem, albo ogólnie prowadzenie strony internetowej jest dla Ciebie czarną magią - zapraszamy do kontaktu. Przedstawimy Ci korzystną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Jak odinstalować rozszerzenie ARI Quiz ...

Istnieje prawdopodobieństwo, iż komponent ARI Quiz okazał się być nie tym, czego potrzebujesz. Prosto z mostu – chcesz błyskawicznie pozbyć się go ze swojej pięknej stronyinternetowej. Na taki przypadek jest tylko jedno rozwiązanie – odinstalowanie ARI Quiz. W jaki sposób to sprawić? Odpowiadamy - w ten sam sposób w jaki usuniemy Ozio Gallery Payment Form lub Improved AJAX Login Register czyli jakikolwiek inny komponent. Odwiedzamy panel administracyjny naszej strony › w następnym kroku odnajdujemyzakładkę "rozszerzenia" › klikamy w kartę "instalacje" › wybieramy "zarządzanie" › później zaznaczamy komponent › i wybieramy „odinstaluj”. Gdy skończymy całą procedurę, wyświetli nam się raport z odinstalowania pluginu.

Chcesz zlecić konfigurację lub instalację strony? Zadzwoń do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.