Rozszerzenia a CMS Joomla

Jeżeli jesteś osobą, która interesuje się Joomla bądź innymi CMS-ami (Wordpress, Drupal, itp.) to zapewne wiesz,iż rzeczywistym plusem takich systemów nie jest System Zarządzania Treścią sam w sobie, a specjalnie przygotowane dla nich programy. Jeżeli chodzi o CMS Joomla! za takie rozszerzenia należy uznać Komponenty (po ang. components). Komponent to podstawowy, ale najbardziej złożony składnik do Joomla. Zbiór opisywanych rozszerzeń z myślą dla Joomla! zawiera się nie w setkach a w co najmniej tysiącach. Warto pamiętać, iż społeczność owego CMS ciągle się powiększa opracowując nowe,kreatywne rozwiązania. Posługując się przykładem: rozszerzeniem dla Joomla to Fox Contact Form, Content Templater iMini FrontPage Również Wśród tychże dodatków znajdziemy komponent - ARI Docs Viewer.

  • CMS Joomla
  • Odporność na wirusy
  • Profesjonalny system

Nieco zdań poruszających temat ARI Docs Viewer

Dodatek ARI Docs Viewer stanowi interesujący sposób pokazującym na to jak w niewielu nieskomplikowanych krokach możemy zwiększyć grono oferowanych przez CMS usług, które dotychczas nie zostały wdrożone, lub mieliśmy z nimi przelotną styczność. Warto przypomnieć, iż "suplementy" do Joomla! (a wśród nich np. Fox Contact Form lub Content Templater , czy właśnie ARI Docs Viewer) zezwalają na "udekorowanie" naszej witryny w wspomniane wyżej funkcje i treści bez konieczności ingerowania w pierwotny kod Joomla. Taka strategiagdy zastosujemy należytą ostrożność i uwagę pozwoli nam na "badanie" funkcjonalności swojego serwisu w miarę bezpieczny sposób, a co ważne - bez wiedzy związanej z programowaniem.

Jak zainstalować komponent ARI Docs Viewer w Joomla?

Powracając do ARI Docs Viewer . Jeżeli obawiacie się, że instalacja tego komponentu Was przerośnie - uspokajamy, nie ma się czego obawiać :) Implementacja - co przeczytamy na stronie twórcy ARI Docs Viewer sprowadza się w zasadzie do wgrania paczki instalacyjnej poprzez zwykły instalator domyślnie znajdujący się w Joomla. Po wgraniu paczki z ARI Docs Viewer komponent ten zostanie automatycznie dodany do naszego panelu zarządzania.

PS. Jeżeli jesteście zainteresowani szczegółami na temat komponentu ARI Docs Viewer proponujemy "zagłębić" się w stronę producenta tego rozwiązania. Najprościej na nią trafić wpisując frazę „ARI Docs Viewer” + Joomla w Google.

Z jakiej strony ściągnąć ARI Docs Viewer

Najbezpieczniejszym i najwygodniejszym sposobem na pobranie ARI Docs Viewer jest wejście na oficjalną stronę rozszerzeń do CMS Joomla: https://extensions.joomla.org a następnie znalezienie interesującego nas rozszerzenia (czyli w tym przypadku ARI Docs Viewer) :-) Strona extensions.joomla.org jest miejscem gdzie Joomlersi - bo tak mówią o sobie pasjonaci CMS Joomla! codziennie aktualizują i zamieszczają nowe rozwiązania dla Joomli - bądź z nią na bieżąco!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby porady zawarte w tej publikacji były dla Ciebie przydatne. Jeśli jednak potrzebujesz pomocy z tym pluginem, albo ogólnie prowadzenie strony internetowej to dla Ciebie "czarna magia" - zapraszamy do kontaktu. Przedstawimy Ci atrakcyjną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Bezpieczne korzystanie z komponentu ARI Docs Viewer

Możliwe, iż zastanawiasz się nad bezpieczeństwem pluginu ARI Docs Viewer. W tym miejscu nadrzędną kwestią jest zadbanie o jego aktualność. Łatwym zabiegiem na aktualizację ARI Docs Viewer będzie wykonanie "update" z poziomu panelu adm. CMS. Jeśli nie możemy przeprowadzić w/w aktualizacji za pomocą panelu administracyjnego, to warto mieć na uwadze, że w większości przypadków, najnowszą wersję odszukamy na stronce twórcy oraz na https://extensions.joomla.org/ Przechodząc do wniosków. Miejcie na uwadze! Abstrahując, czy jest to rozszerzenie ARI Docs Viewer,Fox Contact Form, Content Templater rozwiązaniem na bezpieczeństwo jest aktualność komponentu, ale również aktualność...Joomli

Nie możesz poradzić sobie z konfiguracją lub instalacją witryny? Napisz do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.