Dodatki a system zarządzania treścią Joomla

Ten kto jest pasjonatem Joomla! oraz innym CMS (Wordpress, Drupal, itp.) wie, iż rzeczywistym plusem owych programów nie jest System Zarządzania Treścią samoistnie, lecz specjalnie napisane dla nich dodatki. Dla CMS Joomla! takimi rozszerzeniami są Komponenty co z angielskiego po prostu tłumaczymy: components. Komponenty to fundamentalne, ale najbardziej skomplikowane składniki Joomla. Ilość opisywanych dodatków dla Joomla! możemy liczyć w paru tysiącach. Należy wiedzieć, iż wspólnota owego Systemu Zarządzania Treścią stale poszerza się i pisze nowe, innowacyjne rozwiązania. Posługując się przykładem: rozszerzeniem dla CMS Joomla! jest FaLang, Phoca Favicon iReDJ Także Wśród owych programów mamy możliwość znaleźć komponent - ARI Data Tables.

  • CMS Joomla
  • Bezpieczeństwo
  • Profesjonalny kod

Ciutkę zdań nawiązujących do ARI Data Tables

Rozszerzenie ARI Data Tables to praktyczny model na to jak w kilku prostych ruchach dostać możliwość powiększenia ilości oferowanych przez CMS Joomla zastosowań, które dotąd nie do końca zostały wdrożone, albo mieliśmy z nimi przelotną znajomość. Należałoby przypomnieć, iż dodatki (a wśród nich np. FaLang lub Phoca Favicon , czy właśnie ARI Data Tables) zezwalają na "udekorowanie" portalu internetowego w wspomniane wyżej funkcje i treści bez potrzeby wpływania na oryginalny kod Joomla. Taka możliwość, przy zachowaniu należytej ostrożności i uwadze umożliwi nam "eksperymentowanie" z funkcjonalnością własnego serwisu dość bezpieczny sposób, i co najistotniejsze - nie jest potrzebna wiedza dotycząca programowania .

Jak zainstalować komponent ARI Data Tables w Joomla?

Powracając do ARI Data Tables . Jeżeli obawiacie się, że instalacja tego komponentu Was przerośnie - uspokajamy, nie ma się czego obawiać :) Implementacja - co przeczytamy na stronie twórcy ARI Data Tables sprowadza się w zasadzie do wgrania paczki instalacyjnej poprzez zwykły instalator domyślnie znajdujący się w Joomla. Po wgraniu paczki z ARI Data Tables komponent ten zostanie automatycznie dodany do naszego panelu zarządzania.

PS. Jeżeli jesteście zainteresowani szczegółami na temat komponentu ARI Data Tables proponujemy "zagłębić" się w stronę producenta tego rozwiązania. Najprościej na nią trafić wpisując frazę „ARI Data Tables” + Joomla w Google.

Jak pobrać ARI Data Tables

Najbezpieczniejszym i najwygodniejszym rozwiązaniem na pobranie ARI Data Tables jest wejście na oficjalną witrynę rozszerzeń do Systemu Zarządzania Treścią Joomla: https://extensions.joomla.org a w dalszej kolejności znalezienie interesującego nas rozszerzenia (czyli w tym wypadku ARI Data Tables) :-) extensions.joomla.org to obszar gdzie Joomlersi - bo tak mówią o sobie pasjonaci Joomla! codziennie aktualizują i zamieszczają nowe rozwiązania dla Joomli - bądź z nią na bieżąco!

Liczymy na to, że powyższe wskazówki na temat ARI Data Tables będą dla Was przydatne. Jeżeli mimo to chciałbyś otrzymać fachową pomoc z tym pluginem, albo ogólnie prowadzenie strony internetowej jest dla Ciebie czarną magią - zadzwoń do nas. Przedstawimy Ci korzystną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Bezpieczeństwo stosowania rozszerzenia ARI Data Tables

Możliwe, iż zastanawiasz się nad bezpieczeństwem rozszerzenia ARI Data Tables. W tym miejscu nadrzędną sprawą zdaje się być zadbanie o jego aktualność. Łatwym sposobem na aktualizację ARI Data Tables to przeprowadzenie "update" z poziomu panelu adm. CMS. W przypadku, gdy nie możemy przeprowadzić aktualizacji za pomocą panelu administracyjnego, to warto mieć na uwadze, że prawie zawsze najaktualniejszą wersję odnajdziemy na stronie internetowej autora oraz na https://extensions.joomla.org/ Przechodząc do wniosków. Pamiętajcie! Abstrahując, czy jest to rozszerzenie ARI Data Tables,FaLang, Phoca Favicon receptą na bezpieczeństwo jest aktualność aplikacji, a przy tym również aktualność...Joomli

Nie możesz poradzić sobie z konfiguracją lub instalacją witryny? Skontaktuj się z nami!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.