Dodatki a system zarządzania treścią Joomla

Jeśli uważasz się za osobę, która interesuje się Joomla! bądź innymi CMS-ami (Wordpress, Drupal, itd.) to świetnie wiesz,że realną przewagą nad zwykłą stroną takich programów to nie System Zarządzania Treścią samoistnie, lecz dodatkowo stworzone dla nich dodatki. Jeżeli mówimy o Joomla!, takimi dodatkami są Komponenty (po ang. components). Komponent to kluczowy, ale nader skomplikowany składnik do Joomla. Zbiór wspomnianych pluginów stworzonych z myślą dla CMS Joomla! możemy liczyć w czterocyfrowej liczbie. Warto mieć w pamięci, że "community" opisywanego Systemu Zarządzania Treścią nieustannie poszerza się i wymyśla nowe,pionierskie rozwiązania. Posługując się przykładem: komponentem dla Joomla to JFBConnect, GMapFP : Google Map a takżeReDJ Również Wśród tychże dodatków mamy możliwość znaleźć komponent - Anything Tabs.

  • CMS Joomla
  • Bezpieczeństwo
  • Profesjonalny system

Kilka wzmianek nawiązujących do Anything Tabs

Suplement Anything Tabs jest dobrym przykładem opisującym to jak w paru nieskomplikowanych posunięciach mamy możliwość powiększyć ilość oferowanych przez CMS zastosowań jakie przedtem nie zostały zaimplementowane, lub mieliśmy z nimi przelotną styczność. Warto pamiętać, że "suplementy" do Joomla! ( spośród nich np. JFBConnect lub GMapFP : Google Map bądź akurat Anything Tabs) pozwalają na zagospodarowanie portalu internetowego w wspomniane wyżej funkcje i treści bez potrzeby wpływania na podstawowy kod źródłowy Joomla. Takie podejściegdy zachowamy odpowiednią ostrożność i uwagę umożliwi nam "eksperymentowanie" z funkcjonalnością naszego serwisu dość pewny sposób, i co ważne - bez wiedzy dotyczącej programowania.

Jak zainstalować komponent Anything Tabs w Joomla?

Powracając do Anything Tabs . Jeżeli obawiacie się, że instalacja tego komponentu Was przerośnie - uspokajamy, nie ma się czego obawiać :) Implementacja - co przeczytamy na stronie twórcy Anything Tabs sprowadza się w zasadzie do wgrania paczki instalacyjnej poprzez zwykły instalator domyślnie znajdujący się w Joomla. Po wgraniu paczki z Anything Tabs komponent ten zostanie automatycznie dodany do naszego panelu zarządzania.

PS. Jeżeli jesteście zainteresowani szczegółami na temat komponentu Anything Tabs proponujemy "zagłębić" się w stronę producenta tego rozwiązania. Najprościej na nią trafić wpisując frazę „Anything Tabs” + Joomla w Google.

Z jakiej strony pobrać Anything Tabs

Bezpiecznym i chyba najwygodniejszym rozwiązaniem na pobranie Anything Tabs będzie wejście na oficjalną witrynę rozszerzeń do Systemu Zarządzania Treścią Joomla: https://extensions.joomla.org i kolejno wyszukanie interesującej nas wtyczki (czyli w tym przypadku Anything Tabs) :-) Strona extensions.joomla.org jest miejscem, w którym populacja Joomli codziennie aktualizuje i publikuje nowe rozwiązania dla Joomli - bądź z nią na bieżąco!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby porady zawarte w tej publikacji były dla Ciebie przydatne. Jeżeli mimo to chciałbyś otrzymać fachową pomoc z tym pluginem, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie to dla Ciebie "czarna magia" - zapraszamy do kontaktu. Przedstawimy Ci atrakcyjną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Bezpieczne użytkowanie wtyczki Anything Tabs

Pewnie niektórzy z Was zastanawiają się nad tym czy komponent dla CMS Joomla! - Anything Tabs jest bezpieczny . Tutaj ważną sprawą jest zadbanie o jego aktualność. Prostym zabiegiem na aktualizację Anything Tabs to przeprowadzenie "update" z poziomu panelu adm. CMS. W przypadku, gdy nie możemy wykonać aktualizacji poprzez panel zarządzania, to pamiętajmy, że w większości przypadków, najnowszą wersję znajdziemy na stronce autora oraz na https://extensions.joomla.org/ Podsumowując. Miejcie na uwadze! Abstrahując, czy jest to dodatek Anything Tabs,JFBConnect, GMapFP : Google Map rozwiązaniem na bezpieczeństwo jest aktualność komponentu, a przy tym również aktualność...CMS Joomla!

Masz problem z instalacją lub konfiguracją strony? Skontaktuj się z nami!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.