Ten kto wykorzystuje CMS Joomla! albo innego CMS (Wordpress, Drupal, itd.) wie, iż prawdziwym plusem systemów to nie CMS samoistnie, lecz dodatkowo napisane dla nich moduły. Jeżeli chodzi o CMS Joomla! takimi dodatkami są Komponenty (po angielsku - components). Komponent to podstawowy, jednakowoż najbardziej skomplikowany składnik Joomla. Grono dodatków z myślą dla Joomli z pewnością możemy liczyć w paru tysiącach. Należy mieć w pamięci, iż społeczność tego Systemu Zarządzania Treścią bez przerwy poszerza się opracowując nowe, innowacyjne rozwiązania. Posługując się przykładem: komponentem przygotowanym z myślą o CMS Joomla! jest AllVideos, Content Builder bądźEU e-Privacy Directive Również Pośrodku owych wtyczek mamy możliwość odnaleźć komponent - Alexandria Book Library.

Paręnaście wzmianek na temat Alexandria Book Library

Rozszerzenie Alexandria Book Library jest praktycznym modelem , który pokazuje na to jak w paru ruchach dostać sposobność powiększenia ilości proponowanych przez CMS funkcji, które przedtem nie do końca zostały zaimplementowane, albo mieliśmy z nimi przelotną znajomość. Należałoby mieć na uwadze, iż "suplementy" do Joomla! ( wśród nich np. AllVideos lub Content Builder bądź właśnie Alexandria Book Library) zezwalają na "udekorowanie" strony internetowej w wyżej wspomniane funkcje i treści bez potrzeby ingerowania w pierwotny kod Joomla. Takie wyjście, przy zastosowaniu ostrożności pozwoli nam na "eksperymentowanie" z funkcjonalnością rodzimego serwisu w miarę wygodny sposób, a co najważniejsze - bez umiejętności programowania.

W dodatkuAlexandria Book Library nie istnieje funkcja, która jest dla mnie istotna.

Jak postąpić w przypadku gdy Alexandria Book Library nie ma opcji, na której szczególnie nam zależy lub, której spodziewaliśmy się, że w nim będzie? Hmm sytuacja zdaje się dość prosta. Jak nadmieniliśmy w powyższym akapicie, rozszerzenia w wersji standardowej, (przeważnie darmowej) nie mają wszystkich funkcji. Z tego powodu najprostsze rozwiązanie sytuacji to sprawdzenie czy opcja, którą potrzebujemy nie jest czasami udostępniona w wersji rozszerzonej (płatnej). Deweloperzy rozszerzeń drobiazgowo opisują w specyfikacji, które funkcje są dostępne w wersji bezpłatnej, a które extra w "komercyjnej". Pozostaje nam odnaleźć, czy być może to czego szukamy nie jest udostępniane odpłatnie.

Drugim sposobem jest...poszukanie odmiennego rozszerzenia. Ponownie informujemy – rozszerzeń do Joomla! jest kilka tysięcy (już ponad 8!). Stąd łatwy wniosek, że tematy najzwyczajniej na świecie się powtarzają. Zabierz się w podróż do Joomlowego świata i odszukaj dodatek podobny do Alexandria Book Library, a być może i efektywniejszy!

Ahh tak! Nie napisaliśmy o trzecim wyjściu :). Możesz zlecić zbudowanie nowego komponentu osobom ludziom, dzięki temu będziesz widział(a), że program idealnie spełni swoją rolę. Komu zlecić taką usługę.

Co jeszcze musisz wiedzieć?

Jak ściągnąć Alexandria Book Library

Bezpiecznym i chyba najprostszym rozwiązaniem na pobranie każdego komponentu będzie odwiedzenie oficjalnej strony rozszerzeń CMS Joomla: https://extensions.joomla.org a w dalszej kolejności odnalezienie interesującej nas wtyczki (czyli w tym wypadku Alexandria Book Library) :-) extensions.joomla.org to obszar gdzie Joomlersi - bo tak mówią o sobie pasjonaci CMS Joomla! nieustannie aktualizują i dodają nowe rozwiązania dla Joomli - śledź ją na bieżąco!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby wskazówki na temat Alexandria Book Library były dla Was przydatne. Jeśli mimo to potrzebujesz pomocy z tym dodatkiem, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie jest dla Ciebie czarną magią - zapraszamy do kontaktu. Pokażemy Ci korzystną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Bezpieczeństwo użytkowania Alexandria Book Library

Zapewne niektórzy spośród Was zastanawiają się nad tym czy komponent - Alexandria Book Library jest bezpieczny . W tym miejscu przewodnią sprawą zdaje się być pilnowanie jego aktualności. Najprostszym zabiegiem aktualizacji Alexandria Book Library to przeprowadzenie "update" z poziomu panelu adm. CMS. Jeśli nie jesteśmy w stanie wykonać w/w aktualizacji za pomocą panelu zarządzania, to warto mieć na uwadze, że w większości przypadków, najświeższą wersję znajdziemy na stronie internetowej twórcy oraz na https://extensions.joomla.org/ Podsumowując. Pamiętajcie! Abstrahując, czy jest to rozszerzenie Alexandria Book Library,AllVideos, Content Builder rozwiązaniem na bezpieczeństwo jest aktualność pluginu, a przy tym również aktualność...CMS Joomla!

Masz problemy z instalacją lub konfiguracją strony? Zadzwoń do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.