Jeżeli jesteś osobą, która pasjonuje się Joomla! i innymi CMS-ami (Wordpress, Drupal, itp.) to zapewne wiesz,że rzeczywistą potęgą programów to nie System Zarządzania Treścią per se, lecz dodatkowo utworzone dla nich aplikacje. Jeżeli chodzi o Joomlę za takie dodatki powinniśmy uznać Komponenty (po angielsku - components). Komponent to kluczowy, ale najbardziej złożony składnik do Joomli. Ilość pluginów stworzonych dla Joomli z pewnością mieści się nie w setkach a w co najmniej tysiącach. Warto pamiętać, że społeczność owego Systemu Zarządzania Treścią stale poszerza się i tworzy nowe ikreatywne rozwiązania. Przykładowym rozszerzeniem przygotowanym z myślą o CMS Joomla! jest Google Maps by Reumer, Music Collection iCmsmart One Page Checkout for Virtuemart Również Pośród owych programów odnajdziemy komponent - AjaxRegistration Pro.

Ciutkę słów nawiązujących do AjaxRegistration Pro

Dodatek AjaxRegistration Pro to dobry wzór oddającym to jak w niewielu nieskomplikowanych zabiegach jesteśmy w stanie powiększyć grono proponowanych przez CMS Joomla usług jakie dotychczas nie były możliwe, lub mieliśmy z nimi przelotną styczność. Warto pamiętać, że dodatki ( spośród nich np. Google Maps by Reumer lub Music Collection bądź akurat AjaxRegistration Pro) pozwalają na zagospodarowanie portalu w wyżej wspomniane funkcje i treści bez konieczności wpływania na podstawowy kod źródłowy Joomli. Takie rozwiązaniegdy zachowamy odpowiednią ostrożność i uwagę pozwoli nam na "badanie" funkcjonalności własnego serwisu dość pewny sposób, a co kluczowe - nie jest istotna umiejętność związana z programowaniem .

Komponent AjaxRegistration Pro nie posiada funkcji, której poszukuję.

Co w przypadku kiedy AjaxRegistration Pro nie ma możliwości, na której bardzo nam zależy lub, której oczekiwaliśmy, że w nim znajdziemy? Cóż sprawa wydaje się całkiem prosta. Jak nadmieniliśmy w wcześniejszym akapicie, dodatki w opcji standardowej, (zazwyczaj darmowej) nie mają wszystkich funkcji. Z tego względu najlepiej jest sprawdzić czy opcja, która jest dla nas istotna nie jest czasem udostępniona w opcji płatnej. Deweloperzy rozszerzeń drobiazgowo zawierają w dokumentacji, jakie z wymienionych funkcji dostępne są w wersji bezpłatnej, a jakie extra w płatnej. Pozostaje nam odnaleźć, czy być może to czego szukamy nie jest udostępniane odpłatnie.

Kolejnym wyjściem jest...poszukanie innego komponentu. Ponownie informujemy – rozszerzeń do Joomla! jest pare tysięcy (już ponad 8!). Dlatego drogą dedukcji wniosek, że funkcje, które są przedmiotem komponentu po prostu się powtarzają. Zabierz się w podróż do świata Joomla i odszukaj plugin podobny do AjaxRegistration Pro, a nawet może i lepszy!

No tak! Zapomnieliśmy o trzecim wyjściu :). Możesz po prostu zlecić zbudowanie rozszerzenia szytego na miarę, wtedy program będzie idealnie dostosowany do Twoich potrzeb. Zastanawiasz się komu przydzielić powyższą usługę? Jak coś to my jesteśmy chętni...:).

Co jeszcze musisz wiedzieć?

Pobieranie AjaxRegistration Pro

Bezpiecznym i chyba najwygodniejszym rozwiązaniem na pobranie AjaxRegistration Pro będzie wejście na oficjalną stronę rozszerzeń do Systemu Zarządzania Treścią Joomla: https://extensions.joomla.org a następnie wyszukanie interesującego nas dodatku (czyli w tym przypadku AjaxRegistration Pro) :-) Strona extensions.joomla.org to strefa gdzie Joomlersi - bo tak mówią o sobie pasjonaci Joomla! nieustannie aktualizują i dodają nowe rozwiązania dla Joomli - często ją odwiedzaj!

Liczymy na to, że przekazane przez nas porady na temat AjaxRegistration Pro będą dla Ciebie przydatne. Jeżeli jednak chciałbyś otrzymać fachową pomoc z tym dodatkiem, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie to dla Ciebie "czarna magia" - napisz lub zadzwoń. Przedstawimy Ci świetną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Bezpieczne używanie rozszerzenia AjaxRegistration Pro

Niektórzy z Was, pewnie zastanawiają się nad bezpieczeństwem AjaxRegistration Pro. Tutaj kardynalną kwestią powinno być zadbanie o jego aktualność. Prostym zabiegiem na aktualizację AjaxRegistration Pro będzie przeprowadzenie "update" z poziomu panelu adm. CMS. W przypadku, gdy nie możemy wykonać aktualizacji poprzez panel administracyjny, to warto mieć na uwadze, że w większości przypadków, najnowszą wersję odnajdziemy na stronce autora oraz na https://extensions.joomla.org/ Przechodząc do wniosków. Miejcie na uwadze! Niezależnie, czy jest to dodatek AjaxRegistration Pro,Google Maps by Reumer, Music Collection rozwiązaniem na bezpieczeństwo jest aktualność rozszerzenia, ale również aktualność...Joomli

Chcesz zlecić konfigurację lub instalację witryny? Skontaktuj się z nami!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.