Każdy kto wykorzystuje Joomla albo innego CMS (Wordpress, Drupal, itp.) wie, że rzeczywistym plusem systemów nie jest System Zarządzania Treścią sam w sobie, lecz specjalnie wykreowane dla nich programy. Jeżeli chodzi o CMS Joomla! za takie rozszerzenia powinniśmy uznać Komponenty (po ang. components). Komponent to kluczowy, ale nader skomplikowany składnik Joomla. Grono opisywanych rozszerzeń stworzonych z myślą dla Joomla! zawiera się nie w setkach a w co najmniej tysiącach. Należy pamiętać, że grupa społeczna owego Systemu Zarządzania Treścią nieustannie wzrasta przygotowując nowe ikreatywne rozwiązania. Przykładowym komponentem przygotowanym z myślą o CMS Joomla! jest Maxi Menu CK, Title Manager lubSimple Picture Slideshow Także Wśród tychże pluginów mamy możliwość odnaleźć komponent - AJAX toggler.

Paręnaście słów nawiązujących do AJAX toggler

Suplement AJAX toggler to idealny wzór pokazującym to jak w kilku posunięciach otrzymać sposobność powiększenia liczby oferowanych przez CMS usług, które dotychczas nie do końca były wdrożone, lub mieliśmy z nimi przelotną znajomość. Należałoby mieć na uwadze, że "suplementy" do Joomla! ( spośród nich np. Maxi Menu CK lub Title Manager , czy właśnie AJAX toggler) pozwalają na zagospodarowanie portalu w wyżej wspomniane funkcje i treści bez potrzeby ingerowania w pierwotny kod Joomla. Takie wyjście, przy zastosowaniu ostrożności w konsekwencji umożliwi nam "eksperymentowanie" z funkcjonalnością naszego serwisu w miarę bezpieczny sposób, i co najistotniejsze - bez wiedzy dotyczącej programowania.

W komponencieAJAX toggler nie istnieje funkcja, która jest mi potrzebna.

Jak postąpić na wypadek kiedy AJAX toggler nie posiada funkcji, na której bardzo nam zależy lub, której spodziewaliśmy się, że w nim będzie? Hmm sprawa wydaje się dość prosta. Tak jak zostało to nadmienione poprzednim akapicie, rozszerzenia w podstawowej opcji, (zazwyczaj bezpłatnej) nie dysponują wszystkimi funkcjami. Dlatego, z powyższych powodów najprostsze rozwiązanie to sprawdzenie czy funkcja, którą potrzebujemy nie jest czasami dostępna w wersji płatnej. Autorzy rozszerzeń drobiazgowo opisują w dokumentacji, jakie z wymienionych funkcji są dostępne w darmowej wersji komponentu, a jakie dodatkowo w "komercyjnej". Pozostaje nam poszukać, czy być może to czego poszukujemy nie zawiera się w opcji płatnej.

Opcjonalnym sposobem jest...wybranie odmiennego komponentu. Ponownie informujemy – rozszerzeń do Joomla! naprawdę sporo bo kilka tysięcy (już ponad 8!). Stąd możemy wywnioskować, że niektóre tematy po prostu się powtarzają. Zabierz się w podróż do Joomlowego świata i odnajdź plugin zbliżony do AJAX toggler, a być może i odpowiedniejszy!

Istnieje jeszcze trzecia droga :). Możesz po prostu zlecić stworzenie komponentu szytego na miarę, dzięki temu będziesz widział(a), że program idealnie spełni swoją rolę. Komu przydzielić powyższą odpowiedzialną pracę? Już nie musisz dłużej szukać - znalazłeś nas! :).

Co jeszcze musisz wiedzieć?

Skąd bezpiecznie ściągnąć AJAX toggler

Bezpiecznym i chyba najprostszym sposobem na pobranie AJAX toggler jest wejście na oficjalną stronę rozszerzeń Systemu Zarządzania Treścią Joomla: https://extensions.joomla.org i wyszukanie interesującej nas wtyczki (czyli w tym wypadku AJAX toggler) :-) extensions.joomla.org to obszar gdzie Joomlersi - bo tak mówią o sobie pasjonaci CMS Joomla! nieustannie aktualizują oraz zamieszczają nowe rozwiązania dla Joomli - bądź z nią na bieżąco!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby wskazówki na temat AJAX toggler były dla Was przydatne. Jeżeli jednak potrzebujesz pomocy z tym dodatkiem, albo ogólnie prowadzenie strony internetowej jest dla Ciebie czarną magią - zadzwoń do nas. Pokażemy Ci atrakcyjną ofertę opieki nad CMS Joomla!

A jak odinstalować dodatek AJAX toggler w Joomla!...

Istnieje prawdopodobieństwo, że plugin AJAX toggler okazał się być niewypałem. Napiszmy to wprost – chcesz jak najszybciej pozbyć się go ze swojej uroczej witryny. Na taki przypadek istnieje wyłącznie jedno rozwiązanie – odinstalowanie AJAX toggler. W jaki sposób to zrealizować? Dokładnie tą samą metodą jaką usuniemy Maxi Menu CK Title Manager lub Simple Picture Slideshow czyli jakikolwiek komponent. Otwieramy panel administracyjny stronki › następnie szukamy zakładki "rozszerzenia" › klikamy w kartę "instalacje" › a z niej klikamy "zarządzanie" › później zaznaczamy komponent › i wybieramy „odinstaluj”. Gdy skończymy całą procedurę, wyświetli nam się komunikat z odinstalowania dodatku.

Chcesz zlecić konfigurację lub instalację strony? Skontaktuj się z nami!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.