Rozszerzenia a CMS Joomla

Ten kto zajmuje się Joomla! i innym CMS (Drupal, Wordpress, etc.) wie, iż prawdziwym plusem owych systemów to nie System Zarządzania Treścią samoistnie, a specjalnie utworzone dla nich dodatki. Jeżeli mówimy o CMS Joomla!, za takie suplementy należy uznać Komponenty (za angielskiego: components). Komponenty to elementarne, ale przy tym najbardziej skomplikowane składniki CMS Joomla!. Zbiór wspomnianych dodatków z myślą dla Joomla! możemy liczyć w kilku tysiącach. Warto mieć w pamięci, iż "community" owego CMS stale wzrasta i wymyśla nowe ipionierskie rozwiązania. Na przykład komponentem dla Joomla jest HikaShop, EasySocial lubJCal Pro Także Pośród owych programów mamy możliwość wyszukać komponent - AJAX Register.

  • CMS Joomla
  • Odporność na wirusy
  • Profesjonalny system

Ciutkę wzmianek na temat AJAX Register

Narzędzie AJAX Register stanowi interesujący model obrazującym to jak w niewielu prostych zabiegach otrzymać możliwość powiększenia ilości oferowanych przez CMS Joomla funkcji jakie przedtem nie do końca zostały zawarte w podstawowej wersji, bądź mieliśmy z nimi przelotną styczność. Warto mieć na uwadze, iż "suplementy" do Joomla! (a spośród nich np. HikaShop lub EasySocial , czy akurat AJAX Register) pozwalają na wyposażenie naszej portalu w wspomniane wyżej funkcje i treści bez konieczności ingerowania w oryginalny kod źródłowy CMS Joomla!. Taka strategiagdy zachowamy należytą ostrożność i uwagę pozwoli nam na "eksperymentowanie" z funkcjonalnością rodzimego serwisu dość bezpieczny sposób, i co najistotniejsze - nie jest potrzebna wiedza dotycząca programowania .

Jak zainstalować komponent AJAX Register w Joomla?

Powracając do AJAX Register . Jeżeli obawiacie się, że instalacja tego komponentu Was przerośnie - uspokajamy, nie ma się czego obawiać :) Implementacja - co przeczytamy na stronie twórcy AJAX Register sprowadza się w zasadzie do wgrania paczki instalacyjnej poprzez zwykły instalator domyślnie znajdujący się w Joomla. Po wgraniu paczki z AJAX Register komponent ten zostanie automatycznie dodany do naszego panelu zarządzania.

PS. Jeżeli jesteście zainteresowani szczegółami na temat komponentu AJAX Register proponujemy "zagłębić" się w stronę producenta tego rozwiązania. Najprościej na nią trafić wpisując frazę „AJAX Register” + Joomla w Google.

Skąd bezpiecznie pobrać AJAX Register

Najbezpieczniejszym i najwygodniejszym rozwiązaniem na pobranie AJAX Register jest wejście na oficjalną witrynę rozszerzeń CMS Joomla: https://extensions.joomla.org i kolejno odszukanie interesującego nas pluginu (czyli w tym wypadku AJAX Register) :-) extensions.joomla.org to obszar gdzie społeczność Joomli nieustannie aktualizuje i zamieszcza nowe rozwiązania dla Joomli - śledź ją na bieżąco!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby rady na temat AJAX Register były dla Was przydatne. Jeśli mimo to odczuwasz potrzebę fachowej pomocy z tym pluginem, albo ogólnie prowadzenie strony internetowej to dla Ciebie "czarna magia" - zadzwoń do nas. Pokażemy Ci lukratywną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Bezpieczne korzystanie z komponentu AJAX Register

Możliwe, iż zastanawiasz się nad bezpieczeństwem rozszerzenia AJAX Register. Tutaj istotną sprawą zdaje się być troska o jego aktualność. Prostym zabiegiem na aktualizację AJAX Register będzie zrobienie "update" z poziomu panelu zarządzania CMS. Jeśli z jakichś względów nie możemy przeprowadzić w/w aktualizacji za pomocą panelu zarządzania, to warto mieć na uwadze, że prawie zawsze najnowszą wersję odszukamy na stronce dewelopera oraz na https://extensions.joomla.org/ Przechodząc do wniosków. Zapamiętajce! Abstrahując, czy jest to dodatek AJAX Register,HikaShop, EasySocial receptą na bezpieczeństwo jest aktualność programu, ale również aktualność...Joomli

Chcesz zlecić instalacje lub konfigurację witryny? Skontaktuj się z nami!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.