Dodatki a Joomla

Ten kto zajmuje się Joomla czy innym CMS (Wordpress, Drupal, etc.) wie, że największą przewagą nad zwykłą stroną owych programów to nie System Zarządzania Treścią sam w sobie, a specjalnie stworzone dla nich programy. Jeżeli chodzi o Joomlę takimi dodatkami są Komponenty co z angielskiego po prostu tłumaczymy: components. Komponenty to fundamentalne, jednakowoż najbardziej złożone składniki CMS Joomla!. Grono wspomnianych rozszerzeń przeznaczonych z myślą dla CMS Joomla! możemy liczyć nie w setkach a w kilku tysiącach. Należy pamiętać, że wspólnota tego CMS stale się powiększa i przygotowuje nowe, innowacyjne rozwiązania. Przykładowym rozszerzeniem przygotowanym z myślą o Joomla to Community Builder, Simple Spotlight lubmavik Thumbnails Także Pośrodku tych rozszerzeń odnajdziemy komponent - Ajax Quiz.

  • CMS Joomla
  • Odporność na wirusy
  • Wysokiej jakości system

Ciutkę słów na temat Ajax Quiz

Suplement Ajax Quiz to jasny przykład wyjaśniającym to jak w kilku krokach otrzymać sposobność zwiększenia ilości oferowanych przez CMS Joomla zastosowań jakie przedtem nie do końca były wdrożone, bądź mieliśmy z nimi przelotną znajomość. Należałoby przypomnieć, że dodatki ( spośród nich np. Community Builder lub Simple Spotlight bądź właśnie Ajax Quiz) zezwalają na wyposażenie strony internetowej w powyższe funkcje i treści bez potrzeby wpływania na oryginalny kod źródłowy CMS Joomla!. Takie rozwiązanie, przy zachowaniu odpowiedniej ostrożności i uwadze w konsekwencji umożliwi nam "badanie" funkcjonalności rodzimego portalu w miarę bezkolizyjny sposób, a co kluczowe - bez wiedzy związanej z programowaniem.

Jak zainstalować komponent Ajax Quiz w Joomla?

Powracając do Ajax Quiz . Jeżeli obawiacie się, że instalacja tego komponentu Was przerośnie - uspokajamy, nie ma się czego obawiać :) Implementacja - co przeczytamy na stronie twórcy Ajax Quiz sprowadza się w zasadzie do wgrania paczki instalacyjnej poprzez zwykły instalator domyślnie znajdujący się w Joomla. Po wgraniu paczki z Ajax Quiz komponent ten zostanie automatycznie dodany do naszego panelu zarządzania.

PS. Jeżeli jesteście zainteresowani szczegółami na temat komponentu Ajax Quiz proponujemy "zagłębić" się w stronę producenta tego rozwiązania. Najprościej na nią trafić wpisując frazę „Ajax Quiz” + Joomla w Google.

Pobieranie Ajax Quiz

Bezpiecznym i chyba najprostszym rozwiązaniem na pobranie Ajax Quiz jest odwiedzenie oficjalnej witryny rozszerzeń do Systemu Zarządzania Treścią Joomla: https://extensions.joomla.org a następnie znalezienie interesującej nas wtyczki (czyli w tym wypadku Ajax Quiz) :-) extensions.joomla.org to strefa gdzie community Joomla! bez ustanku aktualizuje i publikuje nowe rozwiązania dla Joomli - śledź ją na bieżąco!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby rady na temat Ajax Quiz były dla Ciebie przydatne. Jeśli jednak chciałbyś otrzymać fachową pomoc z tym wtyczką, albo ogólnie prowadzenie strony internetowej jest dla Ciebie czarną magią - zadzwoń do nas. Przedstawimy Ci atrakcyjną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Bezpieczne używanie wtyczki Ajax Quiz

Niektórzy z Was, pewnie zastanawiają się nad bezpieczeństwem rozszerzenia Ajax Quiz. Tutaj istotną kwestią zdaje się być troska o jego aktualność. Najłatwiejszym sposobem aktualizacji Ajax Quiz będzie wykonanie "update" z poziomu panelu zarządzania CMS. W sytuacji, gdy nie jesteśmy w stanie wykonać w/w aktualizacji poprzez panel zarządzania, to warto mieć na uwadze, że w większości przypadków, najnowszą wersję odszukamy na stronce autora oraz na https://extensions.joomla.org/ Przechodząc do wniosków. Zapamiętajce! Abstrahując, czy jest to dodatek Ajax Quiz,Community Builder, Simple Spotlight receptą na bezpieczeństwo jest aktualność pluginu, ale również aktualność...CMS Joomla!

Chcesz zlecić konfigurację lub instalację witryny? Zadzwoń do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.