Komponenty a system zarządzania treścią Joomla

Jeśli uważasz się za osobę, która pasjonuje się Joomla lub innymi CMS-ami (Wordpress, Drupal, etc.) to zapewne wiesz,że realną potęgą takich systemów to nie System Zarządzania Treścią samoistnie, a specjalnie stworzone dla nich dodatki. Dla CMS Joomla! takimi rozszerzeniami są Komponenty (po ang. components). Komponenty to fundamentalne, jednakowoż najbardziej skomplikowane częsci Joomla. Zbiór opisywanych dodatków przeznaczonych z myślą dla CMS Joomla! zawiera się w kilku tysiącach. Warto mieć na uwadze, że "community" owego Systemu Zarządzania Treścią systematycznie poszerza się i tworzy nowe, innowacyjne rozwiązania. Dla przykładu, rozszerzeniem dla CMS Joomla! to EShop, Payment Form lubSimpleCaddy Również Pośród tych wtyczek znajdziemy komponent - AiDaNews2.

  • CMS Joomla
  • Odporność na ataki
  • Fachowy system

Czas na kilka wzmianek nawiązujących do AiDaNews2

Rozszerzenie AiDaNews2 jest świetnym przykładem na to jak w niewielu prostych aktach otrzymać sposobność powiększenia liczby oferowanych przez CMS Joomla funkcji, które dotychczas nie były możliwe, albo mieliśmy z nimi przelotną relację. Warto przypomnieć, że "suplementy" do Joomla! (a spośród nich np. EShop lub Payment Form bądź właśnie AiDaNews2) pozwalają na wyposażenie strony internetowej w wyżej wspomniane funkcje i treści bez konieczności wpływania na oryginalny kod źródłowy Joomla. Takie rozwiązaniegdy zastosujemy odpowiednią ostrożność i uwagę w konsekwencji umożliwi nam "eksperymentowanie" z funkcjonalnością naszego portalu w miarę bezkolizyjny sposób, oraz co najważniejsze - bez umiejętności programowania.

Jak zainstalować komponent AiDaNews2 w Joomla?

Powracając do AiDaNews2 . Jeżeli obawiacie się, że instalacja tego komponentu Was przerośnie - uspokajamy, nie ma się czego obawiać :) Implementacja - co przeczytamy na stronie twórcy AiDaNews2 sprowadza się w zasadzie do wgrania paczki instalacyjnej poprzez zwykły instalator domyślnie znajdujący się w Joomla. Po wgraniu paczki z AiDaNews2 komponent ten zostanie automatycznie dodany do naszego panelu zarządzania.

PS. Jeżeli jesteście zainteresowani szczegółami na temat komponentu AiDaNews2 proponujemy "zagłębić" się w stronę producenta tego rozwiązania. Najprościej na nią trafić wpisując frazę „AiDaNews2” + Joomla w Google.

Z jakiej strony ściągnąć AiDaNews2

Najbezpieczniejszym i najwygodniejszym rozwiązaniem na pobranie każdego dodatku będzie wejście na oficjalną witrynę rozszerzeń CMS Joomla: https://extensions.joomla.org i kolejno znalezienie interesującego nas pluginu (czyli w tym przypadku AiDaNews2) :-) Strona extensions.joomla.org to obszar gdzie Joomlersi - bo tak mówią o sobie pasjonaci CMS Joomla! codziennie aktualizują i publikują nowe rozwiązania dla Joomli - śledź ją na bieżąco!

Liczymy na to, że przekazane przez nas sugestie na temat AiDaNews2 będą dla Was przydatne. Jeżeli jednak odczuwasz potrzebę fachowej pomocy z tym dodatkiem, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie jest dla Ciebie czarną magią - skontaktuj się z nami. Przedstawimy Ci korzystną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Bezpieczeństwo używania AiDaNews2

Niektórzy z Was, pewnie zastanawiają się nad bezpieczeństwem aplikacji AiDaNews2. W tym miejscu ważną sprawą jest pilnowanie jego aktualności. Najłatwiejszym sposobem na aktualizację AiDaNews2 to przeprowadzenie "update" z poziomu panelu administracyjnego CMS. Jeżeli nie jesteśmy w stanie wykonać aktualizacji za pomocą panelu administracyjnego, to warto mieć na uwadze, że prawie zawsze najnowszą wersję odszukamy na stronce twórcy oraz na https://extensions.joomla.org/ Przechodząc do wniosków. Zapamiętajce! Niezależnie, czy jest to rozszerzenie AiDaNews2,EShop, Payment Form rozwiązaniem na bezpieczeństwo jest aktualność aplikacji, no i bezsprzecznie również aktualność...Joomli

Masz problem z konfiguracją lub instalacją strony? Napisz do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.