Jeżeli jesteś osobą, która pasjonuje się Joomla! bądź innymi CMS-ami (Wordpress, Drupal, Prestashop etc.) to świetnie wiesz,że najpotężniejszą mocną stroną takich systemów nie jest System Zarządzania Treścią sam w sobie, a specjalnie wykreowane dla nich programy. Jeżeli chodzi o Joomlę takimi rozszerzeniami są Komponenty (za angielskiego: components). Komponenty to elementarne, jednakowoż najbardziej złożone składowe Joomla. Zbiór opisywanych rozszerzeń stworzonych dla Joomli z pewnością zawiera się nie w setkach a w co najmniej tysiącach. Należy mieć na uwadze, że grupa społeczna owego Systemu Zarządzania Treścią ciągle rośnie i wymyśla nowe, innowacyjne rozwiązania. Dla przykładu, komponentem dla Joomla to Phoca Gallery, JUX Mega Menu bądźJSN PowerAdmin Również Pośród tych pluginów jesteśmy w stanie znaleźć komponent - Affiliate feeds.

Ciutkę słów nawiązujących do Affiliate feeds

Rozszerzenie Affiliate feeds jest świetnym "okazem" obrazującym to jak w paru prostych działaniach jesteśmy w stanie wpłynąć na grono proponowanych przez CMS zastosowań, które dotąd nie do końca były zaimplementowane, bądź mieliśmy z nimi przelotną styczność. Należałoby pamiętać, że "suplementy" do Joomla! ( wśród nich np. Phoca Gallery lub JUX Mega Menu , czy akurat Affiliate feeds) zezwalają na urządzenie strony WWW w powyższe funkcje i treści bez konieczności ingerowania w podstawowy kod źródłowy Joomla. Taki sposóbgdy zachowamy odpowiednią ostrożność i uwagę w konsekwencji pozwoli nam na "eksperymentowanie" z funkcjonalnością naszego portalu w miarę bezpieczny sposób, i co istotne - bez umiejętności programowania.

Rozszerzenie Affiliate feeds nie ma funkcji, jakiej szukam.

Jak postąpić w przypadku gdy Affiliate feeds nie posiada opcji, na której niezwykle nam zależy lub, której oczekiwaliśmy, że w nim znajdziemy? Hmm sprawa zdaje się całkiem prosta. Tak jak zostało to opisane poprzednim akapicie, dodatki w podstawowej wersji, (przeważnie darmowej) nie dysponują wszystkimi funkcjami. Z tego względu najlepsze rozwiązanie sytuacji to sprawdzenie czy opcja, która jest dla nas istotna nie jest czasem udostępniona w opcji rozszerzonej (płatnej). Deweloperzy rozszerzeń szczegółowo opisują w dokumentacji, które funkcje są dostępne w wersji darmowej, a które extra w "komercyjnej". Pozostaje nam odnaleźć, czy czasem to czego poszukujemy nie istnieje w opcji płatnej.

Alternatywnym sposobem jest...poszukanie innego programu. Ponownie informujemy – rozszerzeń do Joomla! przeszło pare tysięcy (już ponad 8!). Stąd prosty wniosek, że tematy najzwyczajniej na świecie się powtarzają. Zabierz się w podróż do świata Joomla i odnajdź plugin zbliżony do Affiliate feeds, a być może i skuteczniejszy!

Ahh tak! Zapomnieliśmy o "trzeciej drodze" :). Możesz zlecić zbudowanie nowego rozszerzenia osobom ludziom, wtedy program będzie idealnie dostosowany do Twoich potrzeb. Zastanawiasz się komu zlecić powyższą usługę.

Co jeszcze musisz wiedzieć?

Skąd bezpiecznie ściągnąć Affiliate feeds

Najbezpieczniejszym i najprostszym sposobem na pobranie każdego rozszerzenia jest wejście na oficjalną witrynę rozszerzeń do Systemu Zarządzania Treścią Joomla: https://extensions.joomla.org i kolejno znalezienie interesującej nas wtyczki (czyli w tym wypadku Affiliate feeds) :-) extensions.joomla.org to strefa gdzie Joomlersi - bo tak mówią o sobie pasjonaci CMS Joomla! bez przerwy aktualizują i zamieszczają nowe rozwiązania dla Joomli - bądź z nią na bieżąco!

Liczymy na to, że powyższe zalecenia na temat Affiliate feeds będą dla Was przydatne. Jeżeli jednak potrzebujesz pomocy z tym wtyczką, albo ogólnie prowadzenie strony internetowej to dla Ciebie "czarna magia" - zadzwoń do nas. Pokażemy Ci atrakcyjną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Bezpieczeństwo korzystania z Affiliate feeds

Możliwe, że zastanawiasz się nad bezpieczeństwem pluginu Affiliate feeds. W tym miejscu istotną sprawą jest troska o jego aktualność. Najłatwiejszym sposobem aktualizacji Affiliate feeds będzie wykonanie "update" z poziomu panelu administracyjnego CMS. Jeśli z jakichś względów nie jesteśmy w stanie wykonać w/w aktualizacji poprzez panel zarządzania, to pamiętajmy, że w większości przypadków, najnowszą wersję znajdziemy na stronce twórcy oraz na https://extensions.joomla.org/ Przechodząc do wniosków. Miejcie na uwadze! Abstrahując, czy jest to dodatek Affiliate feeds,Phoca Gallery, JUX Mega Menu rozwiązaniem na bezpieczeństwo jest aktualność aplikacji, ale również aktualność...Joomli

Masz problem z konfiguracją lub instalacją strony? Napisz do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.