Ten kto skupia się na Joomla! i innym CMS (Drupal, Wordpress, etc.) wie, iż największą siłą takich programów to nie System Zarządzania Treścią sam w sobie, a dodatkowo przygotowane dla nich dodatki. Jeżeli chodzi o Joomlę za takie suplementy powinniśmy uznać Komponenty (po angielsku - components). Komponent to kluczowy, ale nader złożony składnik do Joomli. Liczba wspomnianych dodatków z myślą dla CMS Joomla! z pewnością zawiera się nie w setkach a w kilku tysiącach. Warto mieć na uwadze, iż społeczność owego Systemu Zarządzania Treścią systematycznie rośnie opracowując nowe, innowacyjne rozwiązania. Posługując się przykładem: rozszerzeniem dla Joomla jest Joom Donation, Phoca Favicon a takżeCustom Filters Pro Również Wśród tych pluginów możemy znaleźć komponent - Admiror Frames.

Paręnaście wzmianek poruszających temat Admiror Frames

Rozszerzenie Admiror Frames stanowi ciekawy model na to jak w niewielu prostych ruchach jesteśmy w stanie zwiększyć grono oferowanych przez CMS usług jakie dotąd nie były wdrożone, lub mieliśmy z nimi przelotną relację. Należałoby mieć na uwadze, iż "suplementy" do Joomla! ( spośród nich np. Joom Donation lub Phoca Favicon bądź właśnie Admiror Frames) pozwalają na urządzenie strony internetowej w powyższe funkcje i treści bez konieczności ingerowania w podstawowy kod źródłowy Joomli. Taka możliwość, przy zastosowaniu ostrożności w konsekwencji pozwoli nam na "eksperymentowanie" z funkcjonalnością naszego portalu w miarę wygodny sposób, i co najistotniejsze - bez umiejętności programowania.

W komponencieAdmiror Frames nie występuje opcja, jaka jest mi potrzebna.

Co w przypadku gdy Admiror Frames nie ma funkcjonalności, na której szczególnie nam zależy lub, której oczekiwaliśmy, że w nim będzie? Hmm sprawa wydaje się dość oczywista. Jak nadmieniliśmy w wcześniejszym akapicie, komponenty w wersji podstawowej, (zazwyczaj darmowej) nie mają wszystkich funkcji. Dlatego, z powyższych względów najlepszym rozwiązaniem jest sprawdzić czy funkcja, którą potrzebujemy nie jest czasami udostępniona w opcji rozszerzonej (płatnej). Deweloperzy rozszerzeń drobiazgowo zawierają w dokumentacji, jakie z wymienionych funkcji są dostępne w wersji darmowej, a jakie dodatkowo w "komercyjnej". Pozostaje nam poszukać, czy czasem to na czym nam zależy i czego poszukujemy nie istnieje w opcji płatnej.

Kolejnym sposobem jest...wybranie innego programu. Kolejny raz informujemy – rozszerzeń do CMS Joomla! jest pare tysięcy (już ponad 8!). Dlatego możemy wywnioskować, że funkcje, które są przedmiotem komponentu po prostu się powtarzają. Wejdź w głąb Joomlowego świata i odszukaj komponent zbliżony do Admiror Frames, a być może i wydajniejszy!

Ahh tak! Nie napisaliśmy o "trzeciej drodze" :). Możesz zlecić stworzenie nowego komponentu odpowiednim ludziom, wtedy program będzie idealnie dostosowany do Twoich potrzeb. Zastanawiasz się komu przydzielić taką odpowiedzialną pracę? Już nie musisz dłużej szukać - znalazłeś nas! :).

Co jeszcze musisz wiedzieć?

Z jakiej strony pobrać Admiror Frames

Najbezpieczniejszym i najprostszym rozwiązaniem na pobranie Admiror Frames jest odwiedzenie oficjalnej strony rozszerzeń do CMS Joomla: https://extensions.joomla.org i kolejno wyszukanie interesującego nas pluginu (czyli w tym wypadku Admiror Frames) :-) Strona extensions.joomla.org to miejsce gdzie Joomlersi - bo tak mówią o sobie pasjonaci CMS Joomla! bez ustanku aktualizują i zamieszczają nowe rozwiązania dla Joomli - śledź ją na bieżąco!

Liczymy, że przekazane przez nas rady na temat Admiror Frames będą dla Ciebie przydatne. Jeżeli mimo to potrzebujesz pomocy z tym wtyczką, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie jest dla Ciebie czarną magią - zadzwoń do nas. Przedstawimy Ci atrakcyjną ofertę opieki nad CMS Joomla!

A jak odinstalować dodatek Admiror Frames ...

Może zdarzyć się tak, iż plugin Admiror Frames okazał się być niewypałem. Napiszmy to wprost – chcesz błyskawicznie unicestwić go z własnej, pięknej strony. W takim wypadku istnieje wyłącznie jedno lekarstwo – odinstalowanie Admiror Frames. Jak tego dokonać? Odpowiadamy - w ten sam sposób w jaki odinstalujemy Joom Donation Phoca Favicon lub Custom Filters Pro czyli każdy inny komponent. Otwieramy panel zarządzania strony › w następnym kroku odzszukujemyzakładkę "rozszerzenia" › kolejno przechodzimy do karty "instalacje" › a z niej wybieramy "zarządzanie" › później musimy zaznaczyć › i wybieramy „odinstaluj”. Po całej procedurze uzyskamy raport z odinstalowania rozszerzenia.

Chcesz zlecić instalacje lub konfigurację strony? Napisz do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.