Jeśli uważasz się za osobę, która pasjonuje się Joomla! bądź innymi CMS-ami (Wordpress, Drupal, itd.) to doskonale wiesz,że realnym plusem tych systemów nie jest System Zarządzania Treścią per se, a specjalnie przygotowane dla nich rozszerzenia. Dla Joomli takimi dodatkami są Komponenty (po ang. components). Komponenty to bazowe, i najbardziej złożone ogniwa Joomli. Liczba opisywanych dodatków stworzonych z myślą dla Joomli mieści się nie w setkach a w czterocyfrowej liczbie. Warto pamiętać, że społeczność tego Systemu Zarządzania Treścią bez przerwy poszerza się i tworzy nowe,kreatywne rozwiązania. Posługując się przykładem: komponentem dla Joomla jest Contact Enhanced Component, Extra Vote a takżeSimpleCaddy Także Pośród tychże dodatków jesteśmy w stanie wyszukać komponent - Admin Forever.

Trochę zdań dotyczących Admin Forever

Admin Forever jest jasnym przykładem wskazującym na to jak w niewielu krokach mamy możliwość powiększyć liczbę proponowanych przez CMS zastosowań jakie dotychczas nie do końca były możliwe, bądź mieliśmy z nimi przelotną styczność. Warto pamiętać, że dodatki ( wśród nich np. Contact Enhanced Component lub Extra Vote , czy właśnie Admin Forever) pozwalają na wyposażenie strony WWW w wspomniane wyżej funkcje i treści bez potrzeby wpływania na podstawowy kod Joomli. Takie wyjście, przy zastosowaniu należytej ostrożności pozwoli nam na "eksperymentowanie" z funkcjonalnością rodzimego portalu w miarę wygodny sposób, oraz co ważne - bez wiedzy związanej z programowaniem.

W komponencieAdmin Forever nie istnieje funkcja, jaka jest dla mnie ważna.

Jak postąpić na wypadek kiedy Admin Forever nie ma opcji, na której niezwykle nam zależy lub, której spodziewaliśmy się, że w nim będzie? Cóż sytuacja wydaje się dość oczywista. Tak jak to zostało napomknięte w powyższym akapicie, rozszerzenia w standardowej wersji, (przeważnie nieodpłatnej) nie dysponują wszystkimi opcjami. Z tego powodu najlepsze rozwiązanie sytuacji to poszukanie czy funkcja, która jest dla nas istotna nie jest czasem dostępna w opcji rozszerzonej (płatnej). Deweloperzy dodatków szczegółowo zawierają w specyfikacji, jakie funkcje są dostępne w wersji bezpłatnej, a jakie extra w "komercyjnej". Zostaje nam znaleźć, czy czasami to na czym nam zależy i czego poszukujemy nie jest udostępniane odpłatnie.

Kolejnym wyjściem jest...poszukanie odmiennego komponentu. Jeszcze raz informujemy – rozszerzeń do CMS Joomla! naprawdę sporo bo kilka tysięcy (już ponad 8!). Stąd możemy wywnioskować, że schematy po prostu się powtarzają. Wejdź w głąb świata Joomla i odnajdź dodatek zbliżony do Admin Forever, a nawet może i efektywniejszy!

No tak! Nie napisaliśmy o trzecim wyjściu :). Możesz po prostu zlecić stworzenie komponentu szytego na miarę, wtedy program będzie idealnie dostosowany do Twoich potrzeb. Komu przydzielić taką odpowiedzialną pracę? Nieskormnie powiemy, że choćby nam :).

Co jeszcze musisz wiedzieć?

Z jakiej strony pobrać Admin Forever

Najbezpieczniejszym i najprostszym rozwiązaniem na pobranie każdego komponentu będzie wejście na oficjalną stronę rozszerzeń CMS Joomla: https://extensions.joomla.org i odnalezienie interesującej nas wtyczki (czyli w tym przypadku Admin Forever) :-) Strona extensions.joomla.org to miejsce, w którym community Joomla! bez ustanku aktualizuje i zamieszcza nowe rozwiązania dla Joomli - śledź ją na bieżąco!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby rady na temat Admin Forever były dla Was przydatne. Jeśli mimo to potrzebujesz pomocy z tym wtyczką, albo ogólnie prowadzenie strony internetowej jest dla Ciebie czarną magią - zapraszamy do kontaktu. Przedstawimy Ci lukratywną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Bezpieczne używanie rozszerzenia Admin Forever

Niektórzy z Was, pewnie zastanawiają się nad bezpieczeństwem aplikacji Admin Forever. Tutaj kardynalną kwestią jest dbanie o jego aktualność. Prostym zabiegiem aktualizacji Admin Forever to wykonanie "update" z poziomu panelu administracyjnego CMS. W sytuacji, gdy nie jesteśmy w stanie przeprowadzić w/w aktualizacji za pomocą panelu zarządzania, to pamiętajmy, że prawie zawsze najnowszą wersję znajdziemy na stronie internetowej producenta oraz na https://extensions.joomla.org/ Przechodząc do wniosków. Miejcie na uwadze! Niezależnie, czy jest to rozszerzenie Admin Forever,Contact Enhanced Component, Extra Vote receptą na bezpieczeństwo jest aktualność wtyczki, a przy tym również aktualność...Joomli

Chcesz zlecić instalacje lub konfigurację strony? Skontaktuj się z nami!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.