Jeżeli jesteś osobą, która pasjonuje się CMS Joomla! albo innymi CMS-ami (Wordpress, Drupal, Prestashop etc.) to świetnie wiesz,iż realnym plusem takich programów nie jest CMS sam w sobie, a specjalnie napisane dla nich rozszerzenia. Dla Joomli za takie suplementy powinniśmy uznać Komponenty (po angielsku - components). Komponenty to elementarne, ale przy tym najbardziej złożone cząstki CMS Joomla!. Liczba dodatków przeznaczonych dla CMS Joomla! z pewnością możemy liczyć w paru tysiącach. Należy wiedzieć, iż społeczność tego CMS nieustannie się powiększa przygotowując nowe ikreatywne rozwiązania. Posługując się przykładem: komponentem dla Joomla to Art Sexy Lightbox, RD-Autos Single Dealer bądźACL Manager Także Wśród tych rozszerzeń znajdziemy komponent - Admin Bar Unlocker.

Kilka wzmianek dotyczących Admin Bar Unlocker

Rozszerzenie Admin Bar Unlocker to idealny przykład przedstawiającym to jak w kilku nieskomplikowanych krokach możemy wpłynąć na liczbę oferowanych przez CMS funkcji, które przedtem nie zostały zawarte w podstawowej wersji, bądź mieliśmy z nimi przelotną styczność. Warto przypomnieć, iż "suplementy" do Joomla! (a wśród nich np. Art Sexy Lightbox lub RD-Autos Single Dealer , czy właśnie Admin Bar Unlocker) pozwalają na "udekorowanie" naszej witryny w wyżej wspomniane funkcje i treści bez potrzeby wpływania na podstawowy kod źródłowy CMS Joomla!. Takie rozwiązanie, przy zachowaniu odpowiedniej ostrożności i uwadze umożliwi nam "badanie" funkcjonalności naszego portalu w miarę wygodny sposób, oraz co najistotniejsze - bez wiedzy związanej z programowaniem.

Dodatek Admin Bar Unlocker nie ma możliwości, jakiej potrzebuję.

Co na wypadek gdy Admin Bar Unlocker nie ma opcji, na której nam bardzo zależy lub, której spodziewaliśmy się, że w nim znajdziemy? Cóż sprawa wydaje się dość prosta. Jak opisaliśmy to poprzednim akapicie, rozszerzenia w standardowej wersji, (zazwyczaj darmowej) nie mają wszystkich funkcji. Dlatego, z powyższych względów najprostsze rozwiązanie sytuacji to sprawdzenie czy funkcja, która jest dla nas istotna nie jest czasami dostępna w wersji rozszerzonej (płatnej). Autorzy rozszerzeń szczegółowo zawierają w specyfikacji, które funkcje są dostępne w darmowej wersji komponentu, a które extra w płatnej. Zostaje nam odnaleźć, czy być może to czego poszukujemy nie zawiera się w opcji płatnej.

Opcjonalnym sposobem jest...poszukanie innego rozszerzenia. Kolejny raz informujemy – rozszerzeń do Joomla! przeszło kilka tysięcy (już ponad 8!). Dlatego możemy wywnioskować, że niektóre funkcje, które są przedmiotem komponentu najzwyczajniej na świecie się powtarzają. Wejdź w otchłań świata Joomla i odnajdź komponent porównywalny do Admin Bar Unlocker, a być może i lepszy!

No tak! Zapomnieliśmy o trzecim wyjściu :). Możesz po prostu zlecić stworzenie komponentu szytego na miarę, wtedy program będzie idealnie dostosowany do Twoich potrzeb. Komu zlecić taką usługę.

Co jeszcze musisz wiedzieć?

Skąd bezpiecznie ściągnąć Admin Bar Unlocker

Bezpiecznym i chyba najwygodniejszym sposobem na pobranie każdego komponentu będzie wejście na oficjalną witrynę rozszerzeń do Systemu Zarządzania Treścią Joomla: https://extensions.joomla.org i kolejno odszukanie interesującego nas dodatku (czyli w tym przypadku Admin Bar Unlocker) :-) extensions.joomla.org to strefa gdzie Joomlersi - bo tak mówią o sobie pasjonaci CMS Joomla! bez przerwy aktualizują oraz dodają nowe rozwiązania dla Joomli - śledź ją na bieżąco!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby porady zawarte w tym artykule były dla Was przydatne. Jednakże jeśli mimo to potrzebujesz pomocy z tym pluginem, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie to dla Ciebie "czarna magia" - zapraszamy do kontaktu. Przedstawimy Ci atrakcyjną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Jak odinstalować rozszerzenie Admin Bar Unlocker w Joomla!...

Istnieje takieprawdopodobieństwo, iż komponent Admin Bar Unlocker nie spełnia Twoich oczekiwań. Napiszmy to wprost – chcesz szybko usunąć go z własnej, cudownej witryny. Na taki przypadek istnieje wyłącznie jedno rozwiązanie – odinstalowanie Admin Bar Unlocker. Jak możesz tego dokonać? Odpowiadamy - tą samą metodą jaką usuniemy Art Sexy Lightbox RD-Autos Single Dealer lub ACL Manager czyli jakikolwiek komponent. Otwieramy panel administracyjny naszej stronki › następnie odzszukujemyzakładkę "rozszerzenia" › klikamy w kartę "instalacje" › następnie klikamy "zarządzanie" › później zaznaczamy komponent › i klikamy „odinstaluj”. Po skończonej procedurze otrzymamy raport z odinstalowania komponentu.

Nie możesz poradzić sobie z konfiguracją lub instalacją witryny? Skontaktuj się z nami!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.