Ten kto użytkuje Joomla albo innego CMS (Wordpress, Drupal, etc.) wie, że rzeczywistym plusem owych systemów nie jest System Zarządzania Treścią samoistnie, a specjalnie utworzone dla nich dodatki. W przypadku gdy mówimy o CMS Joomla!, za takie dodatki należy uznać Komponenty (po angielsku - components). Komponenty to fundamentalne, ale najbardziej skomplikowane składniki Joomli. Zbiór opisywanych rozszerzeń z myślą dla Joomli z pewnością zawiera się w tysiącach. Warto mieć na uwadze, że "community" opisywanego CMS stale wzrasta opracowując nowe,pionierskie rozwiązania. Dla przykładu, rozszerzeniem przygotowanym z myślą o CMS Joomla! jest Proforms, Sponsor Wall bądźKeyCAPTCHA Także Pośród tych rozszerzeń możemy wyszukać komponent - Add to Menu.

Nieco stwierdzeń poruszających temat Add to Menu

Suplement Add to Menu to dobry wzór pokazującym na to jak w paru prostych krokach jesteśmy w stanie powiększyć grono proponowanych przez CMS zastosowań jakie przedtem nie zostały wdrożone, bądź mieliśmy z nimi dotyczenia w okrojonej płaszczyźnie. Warto pamiętać, że dodatki ( spośród nich np. Proforms lub Sponsor Wall , czy właśnie Add to Menu) pozwalają na zagospodarowanie portalu w powyższe funkcje i treści bez potrzeby wpływania na oryginalny kod źródłowy Joomli. Takie podejściegdy zachowamy odpowiednią ostrożność i uwagę w konsekwencji pozwoli nam na "studiowanie" funkcjonalności serwisu w miarę bezpieczny sposób, i co najistotniejsze - nie jest istotna wiedza dotycząca programowania .

Komponent Add to Menu nie posiada opcji, jakiej potrzebuję.

Jak postąpić w przypadku gdy Add to Menu nie ma opcji, na której nam bardzo zależy lub, której spodziewaliśmy się, że w nim będzie? Cóż sprawa wydaje się całkiem prosta. Jak wspomnieliśmy poprzednim akapicie, komponenty w standardowej opcji, (przeważnie nieodpłatnej) nie dysponują wszystkimi opcjami. Z tego względu najlepsze rozwiązanie to sprawdzenie czy funkcja, którą potrzebujemy nie jest czasami dostępna w wersji płatnej. Twórcy rozszerzeń drobiazgowo zawierają w specyfikacji, które z wymienionych funkcji są dostępne w darmowej wersji komponentu, a które extra w "komercyjnej". Zostaje nam wyszukać, czy być może to czego szukamy nie istnieje w opcji płatnej.

Drugim sposobem jest...poszukanie innego dodatku. Ponownie informujemy – rozszerzeń do Joomla! naprawdę sporo bo kilka tysięcy (już ponad 8!). Dlatego drogą dedukcji łatwy wniosek, że niektóre funkcje, które są przedmiotem komponentu najzwyczajniej na świecie się "dublują". Zabierz się w podróż do świata Joomla i odszukaj dodatek porównywalny do Add to Menu, a nawet może i lepszy!

Istnieje jeszcze trzecia droga :). Możesz po prostu zlecić zbudowanie dodatku szytego na miarę, wtedy program będzie idealnie dostosowany do Twoich potrzeb. Zastanawiasz się komu zlecić taką usługę.

Co jeszcze musisz wiedzieć?

Pobieranie Add to Menu

Najbezpieczniejszym i najprostszym rozwiązaniem na pobranie Add to Menu jest odwiedzenie oficjalnej strony rozszerzeń do Systemu Zarządzania Treścią Joomla: https://extensions.joomla.org a w dalszej kolejności znalezienie interesującej nas wtyczki (czyli w tym wypadku Add to Menu) :-) Strona extensions.joomla.org to obszar gdzie Joomlersi - bo tak mówią o sobie pasjonaci CMS Joomla! codziennie aktualizują i zamieszczają nowe rozwiązania dla Joomli - często ją odwiedzaj!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby sugestie zawarte w tej publikacji były dla Ciebie przydatne. Jeśli mimo to chciałbyś otrzymać fachową pomoc z tym dodatkiem, albo ogólnie prowadzenie strony internetowej jest dla Ciebie czarną magią - zadzwoń do nas. Pokażemy Ci świetną ofertę opieki nad CMS Joomla!

W jaki sposób usunąć dodatek Add to Menu ...

Istnieje możliwość, że dodatek Add to Menu nie spełnia Twoich oczekiwań. Powiedzmy sobie wprost – chcesz szybko usunąć go ze swojej pięknej strony. Na taki przypadek istnieje tylko jedno rozwiązanie – odinstalowanie Add to Menu. Jak to zrobić? Odpowiadamy - tą samą metodą jaką usuniemy Proforms Sponsor Wall lub KeyCAPTCHA czyli jakikolwiek komponent. Odwiedzamy panel administracyjny strony › w następnym kroku odzszukujemyzakładkę "rozszerzenia" › kolejno klikamy w kartę "instalacje" › następnie wybieramy "zarządzanie" › dalej, musimy zaznaczyć › i wybieramy „odinstaluj”. Po skończonej procedurze uzyskamy raport z odinstalowania pluginu.

Chcesz zlecić instalacje lub konfigurację strony? Zadzwoń do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.