Dodatki a Joomla

Jeśli uważasz się za osobę, która jest pasjonatem Joomla! albo innymi CMS-ami (Wordpress, Drupal, itd.) to świetnie wiesz,że rzeczywistym plusem tych programów nie jest CMS samoistnie, lecz dodatkowo napisane dla nich aplikacje. Jeżeli mówimy o Joomla!, takimi dodatkami są Komponenty (po angielsku - components). Komponenty to fundamentalne, ale przy tym najbardziej złożone częsci Joomla. Ilość dodatków z myślą dla tego Systemu Zarządzania z pewnością mieści się w kilku tysiącach. Należy mieć na uwadze, że społeczność tego CMS stale wzrasta i opracowuje nowe, innowacyjne rozwiązania. Przykładowym rozszerzeniem dla Joomla to JoomGallery, Load module into article lubReReplacer Także Pośrodku tych rozszerzeń jesteśmy w stanie znaleźć komponent - Add FullAjax.

  • CMS Joomla
  • Odporność na wirusy
  • Fachowy system

Ciut wzmianek na temat Add FullAjax

Rozszerzenie Add FullAjax jest ciekawym "okazem" wskazującym na to jak w kilku działaniach otrzymać możliwość powiększenia ilości oferowanych przez CMS zastosowań, które przedtem nie do końca zostały wdrożone, albo mieliśmy z nimi przelotną znajomość. Warto przypomnieć, że dodatki ( spośród nich np. JoomGallery lub Load module into article bądź właśnie Add FullAjax) pozwalają na wyposażenie naszej strony WWW w powyższe funkcje i treści bez potrzeby ingerowania w oryginalny kod Joomla. Takie rozwiązanie, przy zastosowaniu odpowiedniej ostrożności i uwadze pozwoli nam na "badanie" funkcjonalności własnego portalu w miarę wygodny sposób, a co istotne - bez umiejętności programowania.

Jak zainstalować komponent Add FullAjax w Joomla?

Powracając do Add FullAjax . Jeżeli obawiacie się, że instalacja tego komponentu Was przerośnie - uspokajamy, nie ma się czego obawiać :) Implementacja - co przeczytamy na stronie twórcy Add FullAjax sprowadza się w zasadzie do wgrania paczki instalacyjnej poprzez zwykły instalator domyślnie znajdujący się w Joomla. Po wgraniu paczki z Add FullAjax komponent ten zostanie automatycznie dodany do naszego panelu zarządzania.

PS. Jeżeli jesteście zainteresowani szczegółami na temat komponentu Add FullAjax proponujemy "zagłębić" się w stronę producenta tego rozwiązania. Najprościej na nią trafić wpisując frazę „Add FullAjax” + Joomla w Google.

Z jakiej strony pobrać Add FullAjax

Najbezpieczniejszym i najprostszym rozwiązaniem na pobranie każdego dodatku będzie wejście na oficjalną witrynę rozszerzeń do CMS Joomla: https://extensions.joomla.org i odszukanie interesującego nas pluginu (czyli w tym wypadku Add FullAjax) :-) Strona extensions.joomla.org jest miejscem, w którym community Joomli bez ustanku aktualizuje i publikuje nowe rozwiązania dla Joomli - często ją odwiedzaj!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby wskazówki zawarte w tej publikacji były dla Ciebie przydatne. Jednakże jeśli mimo to chciałbyś otrzymać fachową pomoc z tym wtyczką, albo ogólnie prowadzenie strony internetowej to dla Ciebie "czarna magia" - zapraszamy do kontaktu. Przedstawimy Ci korzystną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Jak usunąć dodatek Add FullAjax w Joomla!...

Może przydarzyć się tak, że moduł Add FullAjax okazał się być nie tym, czego potrzebujesz. Powiedzmy sobie szczerze – chcesz szybko usunąć go ze swojej niepowtarzalnej strony. W takim wypadku istnieje tylko jedno lekarstwo – usunięcie z CMS Add FullAjax. W jaki sposób to dokonać? Dokładnie tą samą metodą jaką odinstalujemy JoomGallery Load module into article lub ReReplacer czyli każdy inny komponent. Otwieramy panel zarządzania naszej strony › w następnym kroku szukamy zakładki "rozszerzenia" › przechodzimy do karty "instalacje" › klikamy "zarządzanie" › dalej, zaznaczamy komponent › i klikamy „odinstaluj”. Gdy skończymy całą procedurę, wyświetli nam się komunikat z odinstalowania rozszerzenia.

Chcesz zlecić instalacje lub konfigurację strony? Skontaktuj się z nami!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.