Ten kto wykorzystuje CMS Joomla! albo innego CMS (Wordpress, Drupal, etc.) wie, iż prawdziwą zaletą owych systemów to nie System Zarządzania Treścią sam w sobie, lecz specjalnie przygotowane dla nich dodatki. Dla CMS Joomla! za takie dodatki powinniśmy uznać Komponenty (za angielskiego: components). Komponenty to zasadnicze, ale najbardziej złożone cząstki Joomla. Ilość wspomnianych dodatków stworzonych dla CMS Joomla! z pewnością możemy liczyć nie w setkach a w co najmniej tysiącach. Warto wiedzieć, iż społeczność opisywanego CMS stale rośnie i wymyśla nowe, innowacyjne rozwiązania. Dla przykładu, komponentem przygotowanym z myślą o CMS Joomla! jest Maxi Menu CK, Simple Image Holder iJCal Pro Także Wśród tych programów znajdziemy komponent - AcySMS.

Paręnaście informacji na temat AcySMS

Rozszerzenie AcySMS stanowi oryginalny model , który wskazuje na to jak w kilku nieskomplikowanych krokach dostać możliwość powiększenia liczby proponowanych przez CMS Joomla zastosowań jakie przedtem nie były wdrożone, albo mieliśmy z nimi kontakt w ograniczonym zakresie. Należałoby przypomnieć, iż "suplementy" do Joomla! (a wśród nich np. Maxi Menu CK lub Simple Image Holder , czy akurat AcySMS) zezwalają na urządzenie portalu internetowego w powyższe funkcje i treści bez potrzeby ingerowania w podstawowy kod Joomla. Takie podejściegdy zachowamy odpowiednią ostrożność i uwagę w konsekwencji umożliwi nam "eksperymentowanie" z funkcjonalnością portalu w miarę wygodny sposób, a co kluczowe - bez wiedzy na temat programowania.

Dodatek AcySMS nie ma możliwości, jakiej poszukuję.

Jak postąpić w przypadku gdy zaimplementowanydodatek AcySMS nie ma opcji, na której niezwykle nam zależy lub, której oczekiwaliśmy, że w nim będzie? Hmm sprawa zdaje się dość prosta. Tak jak to zostało opisane w wcześniejszym akapicie, rozszerzenia w standardowej wersji, (przeważnie bezpłatnej) nie dysponują wszystkimi funkcjami. Dlatego, z powyższych powodów najlepiej jest sprawdzić czy opcja, która jest dla nas istotna nie jest czasami dostępna w wersji rozszerzonej (płatnej). Deweloperzy rozszerzeń drobiazgowo zawierają w specyfikacji, jakie z wymienionych funkcji dostępne są w bezpłatnej wersji komponentu, a jakie dodatkowo w "komercyjnej". Zostaje nam znaleźć, czy czasami to czego poszukujemy nie istnieje w opcji płatnej.

Alternatywnym sposobem jest...wybranie odmiennego komponentu. Kolejny raz informujemy – rozszerzeń do CMS Joomla! naprawdę sporo bo kilka tysięcy (już ponad 8!). Stąd prosty wniosek, że tematy po prostu się powtarzają. Zabierz się w podróż do świata Joomla i odszukaj komponent porównywalny do AcySMS, a nawet może i wspanialszy!

Istnieje jeszcze trzecie wyjście :). Możesz po prostu zlecić zbudowanie rozszerzenia szytego na miarę, dzięki temu będziesz widział(a), że program idealnie spełni swoją rolę. Nie wiesz, komu zlecić taką pracę.

Co jeszcze musisz wiedzieć?

Z jakiej strony ściągnąć AcySMS

Najbezpieczniejszym i najwygodniejszym sposobem na pobranie każdego komponentu jest odwiedzenie oficjalnej witryny rozszerzeń CMS Joomla: https://extensions.joomla.org i odszukanie interesującej nas wtyczki (czyli w tym przypadku AcySMS) :-) Strona extensions.joomla.org jest miejscem gdzie community Joomla! bez ustanku aktualizuje i zamieszcza nowe rozwiązania dla Joomli - śledź ją na bieżąco!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby instrukcje na temat AcySMS były dla Ciebie przydatne. Jednakże jeśli mimo to chciałbyś otrzymać fachową pomoc z tym dodatkiem, albo ogólnie prowadzenie strony internetowej to dla Ciebie "czarna magia" - zapraszamy do kontaktu. Przedstawimy Ci świetną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Jak odinstalować dodatek AcySMS w CMS Joomla!...

Może zdarzyć się tak, iż komponent AcySMS nie spełnia Twoich oczekiwań. Napiszmy to wprost – chcesz szybko unicestwić go z własnej, uroczej witryny. W takim przypadku jest tylko jedno lekarstwo – usunięcie z CMS AcySMS. Jak tego dokonać? Odpowiadamy - tą samą metodą jaką usuniemy Maxi Menu CK Simple Image Holder lub JCal Pro czyli każdy komponent. Odwiedzamy panel administracyjny stronki › następnie odzszukujemyzakładkę "rozszerzenia" › przechodzimy do karty "instalacje" › wybieramy "zarządzanie" › później zaznaczamy komponent › i wybieramy „odinstaluj”. Po całej procedurze otrzymamy raport z odinstalowania rozszerzenia.

Masz problemy z instalacją lub konfiguracją witryny? Skontaktuj się z nami!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.