Komponenty a CMS Joomla

Każdy kto wykorzystuje Joomla albo innego CMS (Drupal, Wordpress, etc.) wie, iż realną zaletą owych programów nie jest System Zarządzania Treścią per se, lecz specjalnie przygotowane dla nich dodatki. Dla Joomli za takie dodatki należy uznać Komponenty (po angielsku - components). Komponenty to zasadnicze, ale przy tym najbardziej skomplikowane składniki Joomli. Ilość wspomnianych rozszerzeń stworzonych dla Joomla! mieści się nie w setkach a w czterocyfrowej liczbie. Należy mieć na uwadze, iż grupa społeczna tego Systemu Zarządzania Treścią systematycznie się powiększa i pisze nowe, innowacyjne rozwiązania. Na przykład komponentem przygotowanym z myślą o CMS Joomla! to JCH Optimize, Autostand lubSmart Flash Header Również Pośrodku tychże wtyczek jesteśmy w stanie znaleźć komponent - Absolute Floating Menu.

  • CMS Joomla
  • Odporność na wirusy
  • Fachowy kod

Paręnaście informacji w temacie Absolute Floating Menu

Absolute Floating Menu to dobry model , który wskazuje na to jak w kilku działaniach otrzymać sposobność powiększenia liczby oferowanych przez CMS Joomla zastosowań, które dotychczas nie zostały zawarte w podstawowej wersji, albo mieliśmy z nimi przelotną znajomość. Należałoby pamiętać, iż "suplementy" do Joomla! ( wśród nich np. JCH Optimize lub Autostand , czy właśnie Absolute Floating Menu) zezwalają na zagospodarowanie portalu internetowego w wyżej wspomniane funkcje i treści bez potrzeby ingerowania w oryginalny kod źródłowy Joomli. Takie rozwiązaniegdy zastosujemy odpowiednią ostrożność i uwagę w konsekwencji umożliwi nam "eksperymentowanie" z funkcjonalnością naszego portalu w miarę bezpieczny sposób, i co istotne - bez wiedzy związanej z programowaniem.

Jak zainstalować komponent Absolute Floating Menu w Joomla?

Powracając do Absolute Floating Menu . Jeżeli obawiacie się, że instalacja tego komponentu Was przerośnie - uspokajamy, nie ma się czego obawiać :) Implementacja - co przeczytamy na stronie twórcy Absolute Floating Menu sprowadza się w zasadzie do wgrania paczki instalacyjnej poprzez zwykły instalator domyślnie znajdujący się w Joomla. Po wgraniu paczki z Absolute Floating Menu komponent ten zostanie automatycznie dodany do naszego panelu zarządzania.

PS. Jeżeli jesteście zainteresowani szczegółami na temat komponentu Absolute Floating Menu proponujemy "zagłębić" się w stronę producenta tego rozwiązania. Najprościej na nią trafić wpisując frazę „Absolute Floating Menu” + Joomla w Google.

Jak pobrać Absolute Floating Menu

Najbezpieczniejszym i najprostszym rozwiązaniem na pobranie Absolute Floating Menu jest odwiedzenie oficjalnej strony rozszerzeń do Systemu Zarządzania Treścią Joomla: https://extensions.joomla.org a następnie odnalezienie interesującej nas wtyczki (czyli w tym przypadku Absolute Floating Menu) :-) Strona extensions.joomla.org to strefa gdzie społeczność Joomli codziennie aktualizuje i publikuje nowe rozwiązania dla Joomli - bądź z nią na bieżąco!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby rady na temat Absolute Floating Menu były dla Ciebie przydatne. Jeżeli mimo to liczysz na fachową pomoc z tym wtyczką, albo ogólnie prowadzenie strony internetowej jest dla Ciebie czarną magią - napisz lub zadzwoń. Pokażemy Ci świetną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Bezpieczeństwo stosowania komponentu Absolute Floating Menu

Możliwe, iż zastanawiasz się czy komponent - Absolute Floating Menu jest bezpieczny . W tym miejscu ważną kwestią zdaje się być zadbanie o jego aktualność. Łatwym zabiegiem na aktualizację Absolute Floating Menu będzie zrobienie "update" z poziomu panelu adm. CMS. Jeżeli z jakichś względów nie możemy wykonać wyżej wymienionej aktualizacji za pomocą panelu administracyjnego, to pamiętajmy, że prawie zawsze najaktualniejszą wersję odszukamy na stronie internetowej producenta oraz na https://extensions.joomla.org/ Podsumowując. Pamiętajcie! Abstrahując, czy jest to dodatek Absolute Floating Menu,JCH Optimize, Autostand rozwiązaniem na bezpieczeństwo jest aktualność programu, a przy tym również aktualność...CMS Joomla!

Chcesz zlecić konfigurację lub instalację strony? Zadzwoń do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.