Dodatki a CMS Joomla

Każdy kto użytkuje Joomla albo innego CMS (Drupal, Wordpress, etc.) wie, iż prawdziwą potęgą owych systemów to nie System Zarządzania Treścią per se, a dodatkowo wykreowane dla nich aplikacje. Dla CMS Joomla! takimi dodatkami są Komponenty (po ang. components). Komponent to podstawowy, ale nader skomplikowany składnik do Joomla. Liczba pluginów z myślą dla Joomli możemy liczyć w co najmniej tysiącach. Warto pamiętać, iż społeczność opisywanego Systemu Zarządzania Treścią bez przerwy rośnie i pisze nowe ikreatywne rozwiązania. Dla przykładu, rozszerzeniem przygotowanym z myślą o Joomla to RSForm! Pro, OS Services Booking iiFAQ Także Pośród tych programów znajdziemy komponent - 2JCarousel.

  • CMS Joomla
  • Odporność na ataki
  • Sprawdzony kod

Ciut wzmianek w temacie 2JCarousel

Narzędzie 2JCarousel stanowi interesujący przykład na to jak w kilku nieskomplikowanych krokach dostać sposobność powiększenia ilości proponowanych przez CMS zastosowań jakie przedtem nie były dostępne, bądź mieliśmy z nimi styczność w okrojonej płaszczyźnie. Należałoby przypomnieć, iż "suplementy" do Joomla! (a spośród nich np. RSForm! Pro lub OS Services Booking , czy właśnie 2JCarousel) zezwalają na wyposażenie naszej portalu w wspomniane wyżej funkcje i treści bez konieczności wpływania na pierwotny kod Joomla. Takie podejście, przy zachowaniu odpowiedniej ostrożności i uwadze umożliwi nam "eksperymentowanie" z funkcjonalnością rodzimego portalu w miarę bezkolizyjny sposób, i co istotne - bez wiedzy związanej z programowaniem.

Jak zainstalować komponent 2JCarousel w Joomla?

Powracając do 2JCarousel . Jeżeli obawiacie się, że instalacja tego komponentu Was przerośnie - uspokajamy, nie ma się czego obawiać :) Implementacja - co przeczytamy na stronie twórcy 2JCarousel sprowadza się w zasadzie do wgrania paczki instalacyjnej poprzez zwykły instalator domyślnie znajdujący się w Joomla. Po wgraniu paczki z 2JCarousel komponent ten zostanie automatycznie dodany do naszego panelu zarządzania.

PS. Jeżeli jesteście zainteresowani szczegółami na temat komponentu 2JCarousel proponujemy "zagłębić" się w stronę producenta tego rozwiązania. Najprościej na nią trafić wpisując frazę „2JCarousel” + Joomla w Google.

Skąd ściągnąć 2JCarousel

Najbezpieczniejszym i najwygodniejszym sposobem na pobranie każdego rozszerzenia będzie odwiedzenie oficjalnej witryny rozszerzeń do CMS Joomla: https://extensions.joomla.org i odnalezienie interesującego nas rozszerzenia (czyli w tym przypadku 2JCarousel) :-) Strona extensions.joomla.org to strefa gdzie populacja Joomla! nieustannie aktualizuje i dodaje nowe rozwiązania dla Joomli - śledź ją na bieżąco!

Liczymy na to, że przekazane przez nas instrukcje na temat 2JCarousel będą dla Was przydatne. Jeżeli jednak liczysz na fachową pomoc z tym pluginem, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie jest dla Ciebie czarną magią - napisz lub zadzwoń. Pokażemy Ci świetną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Bezpieczne korzystanie z wtyczki 2JCarousel

Niektórzy z Was, pewnie zastanawiają się czy komponent dla CMS Joomla! - 2JCarousel jest bezpieczny . W tym miejscu nadrzędną kwestią jest dbanie o jego aktualność. Łatwym zabiegiem na aktualizację 2JCarousel to wykonanie "update" z poziomu panelu zarządzania CMS. Jeżeli nie możemy przeprowadzić w/w aktualizacji poprzez panel administracyjny, to warto mieć na uwadze, że prawie zawsze najświeższą wersję znajdziemy na stronie internetowej producenta oraz na https://extensions.joomla.org/ Przechodząc do wniosków. Pamiętajcie! Niezależnie, czy jest to dodatek 2JCarousel,RSForm! Pro, OS Services Booking rozwiązaniem na bezpieczeństwo jest aktualność rozszerzenia, ale również aktualność...CMS Joomla!

Nie możesz poradzić sobie z konfiguracją lub instalacją witryny? Napisz do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.