Ten kto jest pasjonatem Joomla albo innym CMS (Drupal, Wordpress, itd.) wie, że prawdziwym plusem systemów nie jest System Zarządzania Treścią per se, lecz dodatkowo dedykowane dla nich programy. Dla CMS Joomla! takimi rozszerzeniami są Komponenty (po ang. components). Komponent to podstawowy, ale nader złożony składnik do CMS Joomla!. Grono wspomnianych dodatków dla tego CMS z pewnością mieści się w czterocyfrowej liczbie. Należy mieć na uwadze, że społeczność owego Systemu Zarządzania Treścią bez przerwy wzrasta przygotowując nowe,pionierskie rozwiązania. Dla przykładu, komponentem przygotowanym z myślą o CMS Joomla! jest DPCalendar Lite, RuposTel One Page Checkout for VirtueMart bądźJSN ImageShow PRO Również Pośród tychże wtyczek mamy możliwość znaleźć komponent - 2J Tabs.

Nieco wzmianek w temacie 2J Tabs

Dodatek 2J Tabs stanowi jasny sposób obrazującym to jak w paru nieskomplikowanych aktach otrzymać możliwość zwiększenia ilości proponowanych przez CMS usług jakie dotychczas nie do końca były możliwe, bądź mieliśmy z nimi kontakt w okrojonej płaszczyźnie. Należałoby przypomnieć, że "suplementy" do Joomla! ( wśród nich np. DPCalendar Lite lub RuposTel One Page Checkout for VirtueMart bądź akurat 2J Tabs) pozwalają na "udekorowanie" witryny internetowej w powyższe funkcje i treści bez potrzeby wpływania na pierwotny kod CMS Joomla!. Taki sposób, przy zachowaniu ostrożności w konsekwencji umożliwi nam "studiowanie" funkcjonalności własnego serwisu w miarę bezkolizyjnyi stabilny sposób, oraz co istotne - nie jest konieczna wiedza dotycząca programowania .

Komponent 2J Tabs nie posiada możliwości, której poszukuję.

Jak postąpić na wypadek kiedy zainstalowanydodatek 2J Tabs nie posiada funkcjonalności, na której nam bardzo zależy lub, której spodziewaliśmy się, że w nim znajdziemy? Hmm sprawa wydaje się dość oczywista. Jak opisaliśmy to poprzednim akapicie, dodatki w podstawowej opcji, (zazwyczaj nieodpłatnej) nie dysponują wszystkimi opcjami. Z tego względu najlepsze rozwiązanie to sprawdzenie czy funkcja, która jest dla nas istotna nie jest czasem udostępniona w wersji płatnej. Deweloperzy rozszerzeń szczegółowo opisują w dokumentacji, jakie funkcje są dostępne w wersji darmowej, a jakie dodatkowo w płatnej. Pozostaje nam poszukać, czy być może to czego poszukujemy nie jest udostępniane odpłatnie.

Opcjonalnym wyjściem jest...poszukanie odmiennego programu. Kolejny raz informujemy – rozszerzeń do CMS Joomla! naprawdę sporo bo kilka tysięcy (już ponad 8!). Stąd prosty wniosek, że schematy najzwyczajniej na świecie się "dublują". Zabierz się w podróż do Joomlowego świata i odszukaj plugin podobny do 2J Tabs, a nawet może i odpowiedniejszy!

Jest jeszcze trzecia droga :). Możesz zlecić stworzenie nowego rozszerzenia odpowiednim ludziom, wtedy program będzie idealnie dostosowany do Twoich potrzeb. Zastanawiasz się komu przydzielić taką usługę? Postaw na nas! :).

Co jeszcze musisz wiedzieć?

Z jakiej strony pobrać 2J Tabs

Najbezpieczniejszym i najwygodniejszym rozwiązaniem na pobranie 2J Tabs będzie wejście na oficjalną witrynę rozszerzeń do CMS Joomla: https://extensions.joomla.org a następnie znalezienie interesującego nas dodatku (czyli w tym przypadku 2J Tabs) :-) Strona extensions.joomla.org to miejsce, w którym Joomlersi - bo tak mówią o sobie pasjonaci Joomla! codziennie aktualizują oraz zamieszczają nowe rozwiązania dla Joomli - bądź z nią na bieżąco!

Liczymy, że przekazane przez nas porady na temat 2J Tabs będą dla Was przydatne. Jeżeli jednak chciałbyś otrzymać fachową pomoc z tym dodatkiem, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie to dla Ciebie "czarna magia" - skontaktuj się z naszą firmą. Pokażemy Ci świetną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Bezpieczeństwo użytkowania komponentu 2J Tabs

Może niektórzy spośród Was zastanawiają się nad tym czy komponent - 2J Tabs jest bezpieczny . Tutaj najistotniejszą sprawą powinno być zadbanie o jego aktualność. Najłatwiejszym sposobem na aktualizację 2J Tabs będzie przeprowadzenie "update" z poziomu panelu zarządzania CMS. Jeżeli nie jesteśmy w stanie wykonać w/w aktualizacji poprzez panel administracyjny, to warto mieć na uwadze, że w większości przypadków, najświeższą wersję znajdziemy na stronie internetowej producenta oraz na https://extensions.joomla.org/ Podsumowując. Miejcie na uwadze! Abstrahując, czy jest to dodatek 2J Tabs,DPCalendar Lite, RuposTel One Page Checkout for VirtueMart receptą na bezpieczeństwo jest aktualność wtyczki, ale również aktualność...Joomli

Chcesz zlecić instalacje lub konfigurację witryny? Zadzwoń do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.