Dodatki a system zarządzania treścią Joomla

Jeżeli jesteś osobą, która pasjonuje się Joomla albo innymi CMS-ami (Wordpress, Drupal, etc.) to świetnie wiesz,że realnym plusem takich systemów nie jest System Zarządzania Treścią samoistnie, lecz dodatkowo przygotowane dla nich dodatki. Jeżeli chodzi o Joomlę takimi rozszerzeniami są Komponenty (za angielskiego: components). Komponent to podstawowy, ale nader skomplikowany składnik Joomli. Liczba pluginów przeznaczonych z myślą dla tego Systemu Zarządzania mieści się w kilku tysiącach. Warto mieć w pamięci, że wspólnota owego CMS stale rośnie opracowując nowe ipionierskie rozwiązania. Przykładowym rozszerzeniem przygotowanym z myślą o Joomla jest Smart Slider, BT Content Slider a takżeCmsmart One Page Checkout for Virtuemart Także Pośród tych pluginów odnajdziemy komponent - 2J Slideshow.

  • CMS Joomla
  • Odporność na wirusy
  • Wysokiej jakości CMS

Paręnaście stwierdzeń w temacie 2J Slideshow

Narzędzie 2J Slideshow jest oczywistym "okazem" opisującym to jak w kilku działaniach dostać sposobność powiększenia liczby oferowanych przez CMS Joomla zastosowań, które przedtem nie do końca były dostępne, albo mieliśmy z nimi przelotną relację. Warto przypomnieć, że dodatki (a wśród nich np. Smart Slider lub BT Content Slider bądź akurat 2J Slideshow) pozwalają na zagospodarowanie witryny w powyższe funkcje i treści bez konieczności ingerowania w pierwotny kod Joomli. Taka metodagdy zachowamy odpowiednią ostrożność i uwagę w konsekwencji pozwoli nam na "eksperymentowanie" z funkcjonalnością rodzimego portalu dość bezkolizyjnyi stabilny sposób, oraz co istotne - bez wiedzy związanej z programowaniem.

Jak zainstalować komponent 2J Slideshow w Joomla?

Powracając do 2J Slideshow . Jeżeli obawiacie się, że instalacja tego komponentu Was przerośnie - uspokajamy, nie ma się czego obawiać :) Implementacja - co przeczytamy na stronie twórcy 2J Slideshow sprowadza się w zasadzie do wgrania paczki instalacyjnej poprzez zwykły instalator domyślnie znajdujący się w Joomla. Po wgraniu paczki z 2J Slideshow komponent ten zostanie automatycznie dodany do naszego panelu zarządzania.

PS. Jeżeli jesteście zainteresowani szczegółami na temat komponentu 2J Slideshow proponujemy "zagłębić" się w stronę producenta tego rozwiązania. Najprościej na nią trafić wpisując frazę „2J Slideshow” + Joomla w Google.

Jak pobrać 2J Slideshow

Bezpiecznym i chyba najwygodniejszym sposobem na pobranie każdego dodatku będzie wejście na oficjalną stronę rozszerzeń Systemu Zarządzania Treścią Joomla: https://extensions.joomla.org a w dalszej kolejności odnalezienie interesującego nas dodatku (czyli w tym wypadku 2J Slideshow) :-) extensions.joomla.org to miejsce gdzie społeczność Joomla! nieustannie aktualizuje i dodaje nowe rozwiązania dla Joomli - bądź z nią na bieżąco!

Mamy nadzieję, że przekazane przez nas instrukcje na temat 2J Slideshow będą dla Ciebie przydatne. Jednakże jeśli mimo to chciałbyś otrzymać fachową pomoc z tym dodatkiem, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie to dla Ciebie "czarna magia" - zapraszamy do kontaktu. Pokażemy Ci atrakcyjną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Bezpieczne użytkowanie wtyczki 2J Slideshow

Niektórzy spośród Was, pewnie zastanawiają się czy komponent dla CMS Joomla! - 2J Slideshow jest bezpieczny . W tym miejscu nadrzędną sprawą zdaje się być zadbanie o jego aktualność. Najłatwiejszym zabiegiem aktualizacji 2J Slideshow to zrobienie "update" z poziomu panelu administracyjnego CMS. W sytuacji, gdy nie możemy przeprowadzić w/w aktualizacji za pomocą panelu administracyjnego, to warto mieć na uwadze, że w większości przypadków, najaktualniejszą wersję odnajdziemy na stronie internetowej twórcy oraz na https://extensions.joomla.org/ Podsumowując. Miejcie na uwadze! Niezależnie, czy jest to rozszerzenie 2J Slideshow,Smart Slider, BT Content Slider receptą na bezpieczeństwo jest aktualność pluginu, a przy tym również aktualność...CMS Joomla!

Chcesz zlecić konfigurację lub instalację strony? Zadzwoń do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.