Rozszerzenia a system zarządzania treścią Joomla

Każdy kto obchodzi się z CMS Joomla! oraz innym CMS (Drupal, Wordpress, etc.) wie, iż najpotężniejszą siłą systemów nie jest System Zarządzania Treścią samoistnie, lecz specjalnie napisane dla nich programy. W przypadku gdy mówimy o Joomla!, za takie suplementy należy uznać Komponenty (po angielsku - components). Komponenty to fundamentalne, jednakże najbardziej złożone częsci Joomla. Zbiór opisywanych rozszerzeń stworzonych dla CMS Joomla! z pewnością możemy liczyć w tysiącach. Warto pamiętać, iż "community" owego Systemu Zarządzania Treścią systematycznie rośnie przygotowując nowe, innowacyjne rozwiązania. Posługując się przykładem: rozszerzeniem dla CMS Joomla! jest JCE, Quiz Deluxe lubTabs and Sliders Także Wśród owych programów znajdziemy komponent - 2J News Slider.

  • CMS Joomla
  • Bezpieczeństwo
  • Sprawdzony system

Pora na kilka słów nawiązujących do 2J News Slider

Suplement 2J News Slider to idealny wzór przedstawiającym to jak w paru zabiegach mamy możliwość powiększyć grono proponowanych przez CMS funkcji jakie dotychczas nie zostały zawarte w podstawowej wersji, albo mieliśmy z nimi przelotną styczność. Warto mieć na uwadze, iż dodatki ( spośród nich np. JCE lub Quiz Deluxe bądź akurat 2J News Slider) zezwalają na urządzenie witryny w wspomniane wyżej funkcje i treści bez konieczności ingerowania w podstawowy kod źródłowy Joomla. Takie podejście, przy zachowaniu ostrożności i uwadze w konsekwencji umożliwi nam "eksperymentowanie" z funkcjonalnością własnego portalu w miarę wygodny sposób, i co ważne - bez wiedzy dotyczącej programowania.

Jak zainstalować komponent 2J News Slider w Joomla?

Powracając do 2J News Slider . Jeżeli obawiacie się, że instalacja tego komponentu Was przerośnie - uspokajamy, nie ma się czego obawiać :) Implementacja - co przeczytamy na stronie twórcy 2J News Slider sprowadza się w zasadzie do wgrania paczki instalacyjnej poprzez zwykły instalator domyślnie znajdujący się w Joomla. Po wgraniu paczki z 2J News Slider komponent ten zostanie automatycznie dodany do naszego panelu zarządzania.

PS. Jeżeli jesteście zainteresowani szczegółami na temat komponentu 2J News Slider proponujemy "zagłębić" się w stronę producenta tego rozwiązania. Najprościej na nią trafić wpisując frazę „2J News Slider” + Joomla w Google.

Z jakiej strony ściągnąć 2J News Slider

Bezpiecznym i chyba najwygodniejszym sposobem na pobranie 2J News Slider będzie odwiedzenie oficjalnej strony rozszerzeń do Systemu Zarządzania Treścią Joomla: https://extensions.joomla.org i kolejno wyszukanie interesującej nas wtyczki (czyli w tym przypadku 2J News Slider) :-) Strona extensions.joomla.org to miejsce gdzie Joomlersi - bo tak mówią o sobie pasjonaci Joomla! codziennie aktualizują i zamieszczają nowe rozwiązania dla Joomli - często ją odwiedzaj!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby zalecenia zawarte w tej publikacji były dla Ciebie przydatne. Jednakże jeśli mimo to odczuwasz potrzebę fachowej pomocy z tym dodatkiem, albo ogólnie prowadzenie strony internetowej jest dla Ciebie czarną magią - zapraszamy do kontaktu. Pokażemy Ci lukratywną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Bezpieczne korzystanie z komponentu 2J News Slider

Możliwe, iż zastanawiasz się nad bezpieczeństwem aplikacji 2J News Slider. Tutaj nadrzędną sprawą zdaje się być pamiętanie o jego aktualności. Prostym sposobem na aktualizację 2J News Slider to przeprowadzenie "update" z poziomu panelu zarządzania CMS. W sytuacji, gdy nie jesteśmy w stanie przeprowadzić aktualizacji za pomocą panelu zarządzania, to pamiętajmy, że w większości przypadków, najnowszą wersję odnajdziemy na stronie internetowej producenta oraz na https://extensions.joomla.org/ Podsumowując. Pamiętajcie! Niezależnie, czy jest to dodatek 2J News Slider,JCE, Quiz Deluxe rozwiązaniem na bezpieczeństwo jest aktualność pluginu, a przy tym również aktualność...CMS Joomla!

Chcesz zlecić instalacje lub konfigurację strony? Napisz do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.