Jeśli uważasz się za osobę, która pasjonuje się Joomla! bądź innymi CMS-ami (Wordpress, Drupal, etc.) to doskonale wiesz,iż realnym plusem owych programów nie jest System Zarządzania Treścią per se, a dodatkowo napisane dla nich aplikacje. Dla Joomli za takie rozszerzenia powinniśmy uznać Komponenty (po ang. components). Komponent to kluczowy, ale najbardziej zaawansowany składnik do CMS Joomla!. Ilość opisywanych dodatków przeznaczonych dla Joomli z pewnością zawiera się nie w setkach a w paru tysiącach. Warto mieć na uwadze, iż społeczność owego CMS stale poszerza się opracowując nowe, innowacyjne rozwiązania. Na przykład rozszerzeniem dla CMS Joomla! to DPCalendar Lite, EasySocial iFilter and Search for K2 Także Pośrodku tychże wtyczek jesteśmy w stanie znaleźć komponent - 2J Gallery.

Ciutkę stwierdzeń na temat 2J Gallery

2J Gallery jest świetnym przykładem oddającym to jak w kilku prostych działaniach dostać możliwość zwiększenia liczby proponowanych przez CMS Joomla funkcji, które dotąd nie do końca były możliwe, bądź mieliśmy z nimi dotyczenia w okrojonej płaszczyźnie. Należałoby mieć na uwadze, iż "suplementy" do Joomla! ( spośród nich np. DPCalendar Lite lub EasySocial bądź właśnie 2J Gallery) zezwalają na wyposażenie witryny internetowej w powyższe funkcje i treści bez konieczności wpływania na podstawowy kod źródłowy CMS Joomla!. Taka strategiagdy zastosujemy odpowiednią ostrożność i uwagę w konsekwencji pozwoli nam na "studiowanie" funkcjonalności naszego serwisu w miarę wygodny sposób, oraz co kluczowe - nie jest wymagana umiejętność dotycząca programowania .

Program 2J Gallery nie ma możliwości, jakiej potrzebuję.

Co na wypadek kiedy zaimplementowanydodatek 2J Gallery nie ma funkcjonalności, na której bardzo nam zależy lub, której spodziewaliśmy się, że w nim znajdziemy? Cóż sytuacja zdaje się być stosunkowo prosta. Tak jak zostało to nadmienione poprzednim akapicie, komponenty w opcji standardowej, (przeważnie bezpłatnej) nie dysponują wszystkimi opcjami. Z tego względu najprostsze rozwiązanie to sprawdzenie czy opcja, która jest dla nas istotna nie jest czasem udostępniona w opcji rozszerzonej (płatnej). Autorzy dodatków szczegółowo opisują w specyfikacji, jakie z wymienionych funkcji dostępne są w wersji darmowej, a jakie extra w płatnej. Pozostaje nam poszukać, czy czasem to na czym nam zależy i czego poszukujemy nie jest udostępniane odpłatnie.

Kolejnym wyjściem jest...poszukanie innego programu. Jeszcze raz informujemy – rozszerzeń do Joomla! naprawdę sporo bo pare tysięcy (już ponad 8!). Dlatego drogą dedukcji możemy wywnioskować, że tematy po prostu się "dublują". Zabierz się w podróż do Joomlowego świata i odszukaj plugin podobny do 2J Gallery, a nawet może i skuteczniejszy!

Jest jeszcze trzecie wyjście :). Możesz zlecić stworzenie nowego rozszerzenia odpowiednim ludziom, wtedy program będzie idealnie dostosowany do Twoich potrzeb. Zastanawiasz się komu przydzielić taką usługę? Postaw na nas! :).

Co jeszcze musisz wiedzieć?

Jak pobrać 2J Gallery

Najbezpieczniejszym i najprostszym sposobem na pobranie każdego rozszerzenia jest wejście na oficjalną stronę rozszerzeń do CMS Joomla: https://extensions.joomla.org a następnie wyszukanie interesującego nas pluginu (czyli w tym przypadku 2J Gallery) :-) extensions.joomla.org to obszar gdzie społeczeństwo Joomli bez przerwy aktualizuje i dodaje nowe rozwiązania dla Joomli - śledź ją na bieżąco!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby sugestie na temat 2J Gallery były dla Was przydatne. Jednakże jeśli mimo to liczysz na fachową pomoc z tym dodatkiem, albo ogólnie prowadzenie strony internetowej to dla Ciebie "czarna magia" - napisz lub zadzwoń. Pokażemy Ci atrakcyjną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Bezpieczne korzystanie z rozszerzenia 2J Gallery

Niektórzy spośród Was, pewnie zastanawiają się czy komponent - 2J Gallery jest bezpieczny . Tutaj nadrzędną kwestią zdaje się być dbanie o jego aktualność. Łatwym sposobem na aktualizację 2J Gallery to przeprowadzenie "update" z poziomu panelu zarządzania CMS. W przypadku, gdy nie możemy wykonać wyżej wymienionej aktualizacji poprzez panel zarządzania, to pamiętajmy, że prawie zawsze najaktualniejszą wersję odszukamy na stronce producenta oraz na https://extensions.joomla.org/ Przechodząc do wniosków. Pamiętajcie! Abstrahując, czy jest to dodatek 2J Gallery,DPCalendar Lite, EasySocial receptą na bezpieczeństwo jest aktualność rozszerzenia, a przy tym również aktualność...Joomli

Chcesz zlecić instalacje lub konfigurację strony? Napisz do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.